AK Parti 2B'de büyük hatadan döndü

  • 0
  • 20016
AK Parti 2B'de büyük hatadan döndü
AK Parti 2B'de büyük hatadan döndü
AK Parti 2B'de büyük hatadan döndü
AK Parti 2B'de büyük hatadan döndü

2B arazilerinin bölge rayiç bedelinin % 70’i değerinde kullanıcılarına satılacağını açıklayan AK Parti, Beykoz’da ciddi infiale yol açmıştı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Beykoz muhtarlarının yoğun gayretleri sonucu 2B arazilerinin rayiç bedelini % 50 olarak yeniden belirleyen AK Parti, Beykoz’da büyük bir kaosu önledi.

İlk etapta 2B arazilerinin bölge rayiç bedelinin % 70’i değerinde kullanıcılarına satılacağını açıklayan AK Parti’nin bu tutumu İstanbul ilçelerinde en fazla 2B mağduru olan Beykoz’da ciddi infiale yol açmıştı.

2014 Seçimleri için çok ciddi tehlike vardı…
 
Fiyatların % 50 olarak yeniden belirlenmesinden önce sokaklarda vatandaşların görüşlerini soran Dost Beykoz, 2014 Yerel Seçimleri’ne ilişkinde çok önemli değerlendirmeler yapma şansı yakaladı… Konuştuğumuz vatandaşların büyük çoğunluğu, arazilerin rayiç bedelin % 70’i üzerinden satılacak olmasının kendilerini mağdur edeceğini ve bu oranlarla yıllardır yaşadıkları yerlere sahip olabilmelerinin çok zor hatta imkânsız olacağını ifade etmişlerdi.
 
Önümüzdeki günlerde yasalaşması beklenen 2B’den 250 bin nüfuslu Beykoz’da elli bin vatandaş yararlanacak… Bu elli bin vatandaşın memnuniyetsizliği ve mağduriyeti Beykoz’da AK Parti için büyük bir siyasi kayıp olacaktı.
 
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in ve Beykoz muhtarlarının bu doğrultuda büyük caba sarf ettiğini her fırsatta dile getiren Dost Beykoz, 9 bölgede vatandaşlara, 2B Yasası’ndan yararlanıp, yararlanmadıklarını, rayiç bedelin ne olduğunu bilip bilmediklerini ve arazilerin rayiç bedelin % 70’i üzerinden satılacak olmasını nasıl değerlendirdiklerini sordu.
 
Konuya ilişkin görüş belirten 50 vatandaşın açıklamaları dikkate alındığında,  AK Parti’nin fiyatları yeniden belirlemesi Beykoz halkının rahat bir nefes almasına yol açtı.
 
Fiyatların % 70 olarak belirlenmesini Beykoz halkı nasıl yorumlamıştı:
 
Çavuşbaşı – Derya Özdemir ( 25 ) Gıda Sanayi:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum… Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Durumu uygun olmayan insanlar için dezavantaj. Abartılı bir şekilde olduğunu sanıyorum. Fiyatlar çok yüksek.
 
 
Çavuşbaşı – Celal Sarı ( 45 ) Nalbur:
Benimde 2B arazim var. Ancak bu ne fiyat oldu bilmiyorum. Anormal yüksek buluyorum. Adam bu parayı ödese burada durmaz. İnmesi lazım. Ben şahsen ineceğini düşünüyorum.
 
 
Çavuşbaşı – Yusuf Uzun ( 80 ) Emekli:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Mecburen ne kadar derlerse ödeyeceğiz. Çok yüksek ama elden ne gelir. Madem devletimiz bu yasayı çıkarıyor. Ben şahsen bu fiyatların düşeceğini düşünüyorum.
 
 
Çavuşbaşı – Remziye Özyurt ( 44 ) Tekstilci:
Evet, 2B’den yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu bilmiyorum. Benim durumum ilginç, ben eşimden ayrıldım. Yer eşimin üzerine ancak vergisini ben ödüyorum. Beni mükellef tutuyorlar. 2B olunca nasıl olacak bende çok merak ediyorum.
 
 
Çavuşbaşı – Öznur Yaşar ( 23 ) Öğrenci-Tezgâhtar:
Evet yasadan yararlanıyorum, Rayiç’in ne anlama geldiğini de biliyorum. Zaten taksitli ödeyen zor öder, peşin nasıl ödesinler. Acaba % 1 çıkar mı peşin ödeyen bilemiyorum. Fakirlerimiz ödeyemeyince, zenginlere peşkeş çekilecek diye düşünüyorum. Yani bahsedilen fiyatlar çok yüksek. Zaten ikinci kez ödeme yapacağız. Bu çok zor olacak.
 
Çavuşbaşı – Ahmet Ali Yiğit ( 46 ) Serbest Meslek:
2B Yasası’ndan yaralanıyorum. Rayiç bedel piyasa değeri, bu fiyatlar bana göre çok yüksek. Hiç uğraşmasınlar halk bu parayı ödeyemez. İnsanları toplayıp biraraya yerleştirsinler. Ben açıkçası ödeyecek kimsenin çıkacağını sanmıyorum.
 
Çavuşbaşı – Rabia Tekin ( 42 ) Lokantacı:
İnşallah 2B Yasası’ndan yararlanacağız. Rayiç bedeli çok yüksek buluyorum. Zaten peşin asla ödeyemeyiz. Benim diyen kimse ödeyemez. Bu bahsedilen paralar çok yüksek. Çıkan kanunda bence yersiz, kimse alamayınca gerisi yalan.
 
Çavuşbaşı – Zeynep Yılmaz ( 38 ) Garson:
2B Yasası’ndan yararlanıyoruz. Rayiç bedelin de ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum.
Zaten peşin ödememiz mümkün değil. Bahsedilen fiyatlarda çok yüksek, yani ödenebilir gibi değil. Nasıl ödeyeceğiz bilemiyorum. Ne olacağını da merak ediyorum.
 
Çavuşbaşı – Mustafa Keleş ( 50 ) İnşaatçı-Kalebodurcu:
Evet, 2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedelin de ne olduğunu biliyorum. Asla fahiş fiyat olmaz. Rayiç fiyatta fahiş, devlet zaten bu yerlerde ev yapılırken birçok vergi alacak. Ben sadece masraflar olmasın diyorum. Bahsedilen paraların ödenmesi çok zor geliyor bana.
 
Çavuşbaşı – Yusuf Aygün ( 40 ) Serbest İnşaat:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Evet, rayiç bedelin ne olduğunu öğrendim. Bu bedelleri çok yüksek buluyorum. Halkın ödemesi imkânsız, peşin ödeme asla söz konusu değil. Bu yasa niye çıktı anlayamadım. Yanlıştan dönüleceğini düşünüyorum.
 
Tokatköy – Mehmet Kalip ( 36 ) Kombici:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedel piyasa değeri, bu fiyatlar normal bir insan için çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu fiyatı ödemek imkânsız… Ben şahsen daha da düşeceğini umuyor ve düşünüyorum.
 
Tokatköy – Dilek Göksel ( 41 ) Serbest Butikçi:
Evet, yasadan yararlanıyoruz. Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Bence çok yüksek bir bedel, bizler zaten buralara para ödeyip almışız. İkinci defa bir bedel ödeyip almak yersiz diye düşünüyorum. Sanırım biraz daha iner.
 
Tokatköy Resul Uzun ( 42 ) Bakkal:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Çok olmasa da biraz yüksek buluyorum. Bu birazı da iyileştirilirse sevinirim. Uzlaşma nasıl olacak çok merak ediyorum. Ya da olacak mı diye düşünüyorum. Yani bir nevi baskı mı olacak acaba.
 
Tokatköy Zeynep Öztürk ( 18 ) Öğrenci:
Evet, yasadan yararlanıyoruz. Rayiç bedelin de ne olduğunu biliyorum. Çok yüksek ve fahiş fiyatlarlardan bahsediliyor. Bu şartlarda imkânsız gibi görünüyor. Bu fiyatları fakir halk nasıl öder bilmiyorum.
 
Tokatköy Hasan Kuru ( 48 ) Berber:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli yüksek buluyorum. Bu yer bana babamdan kaldı. Babam bu yer için bir ödeme yapmış. Bizi işgalci gibi gösteriyorlar. Bu çok yanlış bir durum biz emlak vergisine göre ödeme yapmak istiyoruz. Dediklerine göre bu yerleri kimse alamaz. Bu tespit edilen fiyatlarla daire alınır. Biz bizi yönetenlerin bizi tanımadığına inanıyoruz.
 
Çamlıbahçe Müfide Demir ( 66 ) Ev Hanımı:
2B Yasası’ndan yararlanıyoruz. Rayiç bedeli yüksek buluyorum. Ödenebilirse öderiz, yani elimizden gelirse. Ancak gücümüzün çok üstünde olursa bilemem ne yaparız. İnşallah makul bir fiyat olurda bizde ödeyebiliriz.
 
Çamlıbahçe Zeki Ağırtaş ( 60 ) Emekli:
Evet, 2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli bildiğimi tahmin ediyorum. Fiyatları çok yüksek buluyorum. Ödemek çok zor gibi görünüyor. Ben kara kara düşünüyorum nasıl öderiz diye. İnşallah ir indirim olur, bizlerde ödemede zorluk çekmeyiz.
 
Çamlıbahçe Halim Yalçın ( 73 ) Emekli:
2B’den yaralanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Fiyatları çok yüksek buluyorum. Ödemek zor gibi görünüyor. Ben kara kara düşünüyorum nasıl öderiz diye. İnşallah bir indirim olur.
 
Çamlıbahçe Bekir Uygun ( 63 ) Emekli:
2B’den yaralanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Oldukça pahalı buluyorum. Halk bu bahsedilen paraları ödeyemez. Ben şahsen bu fiyatların ineceğini düşünüyorum.
 
 
Çamlıbahçe Niyazi Kaplan ( 70 ) Emekli:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de yüksek buluyorum. Tespit edilen bu fiyatları aşırı yüksek buluyorum. Halk ve biz bu fiyatları ödeyemeyiz. Ben şahsen bu fiyatların yeniden gözden geçirileceğini düşünüyorum. Devlet, halk tapu alsın mı diye uğraşıyor, yoksa almasın mı diye uğraşıyor? Bunu tam olarak anlayamadım.
 
Soğuksu Murat Mesela ( 48 ) Taksici:
Evet, 2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de çok yüksek buluyorum. Hele rayiç bedeli daha da yüksek buluyorum. Alıcı bunu nasıl öder düşünemiyorum. Ben bu bedellerin ineceğini umuyorum zira kimse alamaz.
 
Soğuksu Arzu Atan ( 32 ) Ev Hanımı:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim. Bilmiyordum şimdi öğrendim. Bu fiyatlar çok yüksek. Vatandaş bunu nasıl alır, nasıl öder. Asgari ücretle çalışanların nasıl ödeyeceğini düşünüyorum. Çaresizlik içindeki halk ne yapacak? Bu fiyatların düşeceğini umuyorum.
 
Soğuksu Raşit Erdoğan ( 49 ) Nalbur:
Yasadan yararlanıyorum. Rayiç bedeli çok yüksek buluyorum. Belirlenen fiyatlar çok yüksek. Bu fiyatlarla kimse alamaz. Bu iş iyice düşünülmedi ki bu fiyatlar tespit edildi. Devlet halktan yana değil mi? Halkın alması mümkün görünmüyor.
 
Soğuksu Erdem Uzun ( 48 ) Kaptan:
Evet, 2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeline olduğunu da çok iyi biliyorum. Devletin belirlediği fiyata da eyvallah, biraz zorlanırlar ama neticede ödenir. Beş yıl vadede yeterli diye düşünüyorum.
 
Soğuksu Kaya Güdük ( 40 ) Elektronikçi:
2B’den yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu maalesef biliyorum. Fiyatların yüksek olduğu söyleniyor. Bende yüksek buluyorum. Zaten para ödeyerek aldığımız yerlere, ikinci defa ödeme yapmak çok zor geliyor. Benim 27 yıllık yerim bir daha niye ödeme yapayım diye düşünüyorum.
 
Çiğdem Mahallesi Halil Karadeniz ( 47 ) Serbest Meslek:
Evet, yasadan yararlanmıyorum, yerim yok zaten. Rayiç bedeli biliyorum çok yüksek buluyorum. Ben bu bahsedilen fiyatları çok yüksek buluyorum. Bu ekonomik koşullarda ödenmesi de çok zor. Halk ekmek parası bulamıyor. Nasıl ödesin?
 
Çiğdem Mahallesi Murat Kıvrak ( 23 ) Kırtasiyeci:
2B’den yaralanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Bu olayın değişeceğini umuyorum. Bence bu bize tapu vermek için yapılan bir sistem değil. Müttehitlerin buraya girmesi için yapılıyor. Bizim ödememiz mümkün değil. Devlet bizi kısır döngüye sokuyor.
 
Çiğdem Mahallesi Şakir Pirgayip ( 59 ) Lokantacı:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de yüksek buluyorum. Çıkan yasalardan hiç fikrim yok. Ama sanırım devlet halkını düşünür. Alabileceği fiyatları sunar. Vadesinin beş yıl olması da bence yeterli.
 
Çiğdem Mahallesi Eyüp Kan ( 60 ) Emekli:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeline ne olduğunu da çok iyi biliyorum. En uygun ne ise o olur. Senelerce bu yerlerde oturduk. Tabiki ödeyeceğiz. Bence pahalı değil. Fuzuli işgal edenlere ise vermesinler. Beş yıl vadede bence makul.
 
Çiğdem Mahallesi Yücel Öztürk ( 50 ) Bakkal:
Evet yasadan yararlanıyorum, Rayiç’in ne anlama geldiğini de biliyorum. Ben bu belirlenen fiyatları çok yüksek buluyorum. Halkımız bu fiyatları ödeyemez. Yeniden gözden geçirilmeli diye düşünüyorum. Neden rayiç bedeli bunu ise hiç anlamıyorum. Çünkü biz bu yerlerin bedelini daha önce birilerine ödedik.
 
Rüzgarlıbahçe Kemal Arıcı ( 53 ) Serbest Meslek:
2B’den yaralanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Fiyatlar yüksek gelirse itiraz edeceğiz. Devletin de bunu indireceğini umuyorum. Biz bu yerlere emek verdik. Öyle kolay elimizden alınacağını sanmıyorum. Beş yıl ödeme de bence çok kısa.
 
Rüzgarlıbahçe Faruk Eser ( 55 ) Serbest Meslek:
Evet, 2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu bilmiyorum. Fiyatlar yüksek çıkarsa tabiki ödeyemeyiz. Ben yüksek çıkmayacağını umuyorum. Ne yapacağız bilemiyoruz. Beş yıl ödeme ise çok kısa. Zaten geçim zorluğu çekiyoruz. Bakalım sabırla sonucu bekliyorum.
 
Rüzgarlıbahçe Abdullah Gündüz ( 53 ) Emekli:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de yüksek buluyorum. Tespit edilen fiyatları çok yüksek buluyorum. Yoksa ödenecek zaman olan beş yılı normal. Ama rayiç bedel çok yüksek, oturduğumuz yer Rüzgarlıbahçe olunca işimiz daha da zorlaşıyor.
 
Rüzgarlıbahçe İsmail Eskibıçak ( 51 ) Kırtasiyeci:
2B Yasası’ndan inşallah yararlanacağız. Rayiç bedeli çok yüksek buluyorum. Ben bu satışın vatandaşın yararına yapıldığını sanmıyorum. Cari açığı kapatmak için yapılıyor. Hazır yerleri satıyorlar. Bakalım bundan sonra neyi nasıl satacaklar.
 
Rüzgarlıbahçe Birgül Ünlü ( 27 ) Tezgâhtar:
İnşallah 2B Yasası’ndan faydalanacağız. Rayiç bedelin ne olduğunu bilmiyorum. Bahsedilen fiyatlarla bu yerlerin alınması zor görünüyor. 5 yıl vade çok kısa, halk yiyecek ekmek bulamazken bu fiyatlar nasıl ödensin. Devletin yeniden gözden geçireceğini umuyorum.
 
İncirköy Mahallesi Özer Güneş ( 45 ) Ticaret:
Evet, 2B’den yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu maalesef biliyorum. Devlet makul bir ücret alsın. Emlak değeri çok düşük, rayiç bedel de çok yüksek. İkisinin arasının olması daha makul görünüyor. Taksitlendirme ise bana göre makul. Biran önce inşallah insanlar öder ve tapularını alır diye düşünüyorum.
 
İncirköy Mahallesi Hamdi Dursun ( 42 ) Cam Dekorasyon:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de yüksek buluyorum. Yüksek buluyorum. Bu fiyatlar zor ödenir. Ben şahsen biraz düşeceğini umuyorum. Bahsedilen fiyatlarla daireler alınır. Ben devletin halka kolaylık sağlayacağını düşünüyorum.
 
İncirköy Mahallesi Hasan İşyar ( 37 ) İşçi:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de yüksek buluyorum. Bana göre çok pahalı. Devletin bu fiyatları da indireceğini sanmıyorum. Ödeme vadesi de çok kısa, uzaması lazım. Birde biz bu yerlere para verip aldık. Bedavadan üstüne konmadık.
 
İncirköy Mahallesi Serap Sökmen ( 32 ) Pastaneci:
2B Yasası’ndan faydalanacağız. Rayiç bedelin ne olduğunu bilmiyorum. Rayiç bedeli çok yüksek, bu paraları nasıl öderiz diye düşünüyorum. Devletimiz inşallah bu durumu yeniden gözden geçirir ve makul fiyatlara iner. 5 yılda çok kısa gibi görünüyor.
 
İncirköy Mahallesi Neriman Çite ( 23 ) Eczacı:
2B’den yaralanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Fiyatların çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Yoksa olay olması gereken bir olay… 5 yıl vadede çok kısa diye düşünüyorum. İnsanlar bu süre içerisinde nasıl ödesinler. Ben devletin bu süreyi biraz daha uzatacağını umuyorum.
 
Elmalı Köyü Celal Akgün ( 40 ) Marketçi:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de yüksek buluyorum. Fiyat çok yüksek olacak ama olsun. Çünkü tapumuz olacak sonuçta. Bence peşin ödemek daha mantıklı gibi görünüyor. Durumu iyi olmayanlar da 5 yılda öderler. Ama ben rayiç bedelin yeniden gözden geçirilmesini istiyorum.
 
Elmalı Köyü Zeynep Akgün ( 47 ) Ev Hanımı:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Bunun rayiç bedelden tespit edilmesi fena, yani çok yüksek. Neden emlak vergisi üzerinden alınmıyor diye de düşünmüyor değilim. Zannedersem oldukça yüksek bir ödeme çıkacak. Bunu nasıl ödeyebiliriz bilemiyorum. Bekleyip görelim. Ne olacak ve nasıl bir ödeme çıkacak.
 
Elmalı Köyü Yunus Yılmaz ( 38 ) Fırıncı:
2B’den yaralanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu da biliyorum. Ben bu tespit edilen fiyatları çok yüksek buluyorum. Bizler bu yerleri zaten para ödeyip aldık. İkinci defa ödeme yapacak olduğumuz için yüksek buluyorum. Yoksa normal. 5 yılda ödeme yapılacakmış galiba buda kısa bir zaman.
 
Elmalı Köyü İbrahim Çolakkulu ( 55 ) Emekli:
2B Yasası’ndan inşallah yararlanacağız. Rayiç bedeli çok yüksek buluyorum. Bu şartlarda ödenmesi çok zor, düşündükleri sürede çok kısa. Devletin zaman olarak ne problemi olur ki? 5 yılda alacağına 10 yıl olsun ne çıkar diye düşünüyorum. İnşallah tapularımıza kavuşuruz.
 
Elmalı Köyü Osman Bahri Dinç ( 62 ) Emekli:
Evet, 2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu biliyorum. Bu ödemelerin rayiç bedel üzerinden alınmasını mümkün görmüyorum. Bu işleri devletin kazan yolu olarak görmesi çok yanlış diye düşünüyorum. Halkın ödemesi mümkün değil. Bu yerleri bizler para verip aldık. İkinci kez para ödemek adil değil.
 
Görele Köyü Selami Başyiğit ( 36 ) Serbest Meslek:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Bunun rayiç bedelden tespit edilmesinin doğru bulmuyorum. Tespit edilen bedelleri çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Bu fiyatları ödemek mümkün değil. Bir kısmını satıp kalan yerleri ancak ödeyebiliriz. Ama buda çözüm değil.
 
Görele Köyü Mete Yıldız ( 40 ) Kaptan:
Evet, 2B’den yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu biliyorum. Ben bu topraklar da büyüdüm. Burada öleceğim. Ben 2B stodukosunu koruyorum. Devlet bu hakkı bana neden vermiş? Bu şartlarda bu köyden kimse alamaz diye düşünüyorum. Alacakların sayısı % 10’u geçmez. Tabi köyün yerlerini kastediyorum vede çok önemli değil.
 
Görele Köyü Eldar Hamidoğlu ( 50 ) Serbest Meslek:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de yüksek buluyorum. İnşallah iyi ve hayırlı olur. Fiyatları biraz yüksek buluyorum. Bunun düşeceğini umuyor ve sanıyorum. Vede normal bizde ödeyebiliriz. Tekrar söylüyorum ben tekrar gözden geçirileceğini umuyorum.
 
Görele Köyü Bahçeli Allahverdi ( 50 ) İnşaatçı:
Evet, yasadan yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu biliyorum. Bu yasayı bu hükümet çıkarıyorsa kesin halkın yararına ve faydalıdır, çünkü onlar iyi işler yapıyorlar. Vadeyi de uzun tutuklarına göre ben bir sakınca görmüyorum. Artık vatana millete hayırlı olsun demek kalıyor.
 
Görele Köyü Ahmet Şahin Kepoğlu ( 23 ) Elektrikçi:
2B Yasası’ndan yararlanıyorum. Rayiç bedeli de yüksek buluyorum. Görele Köyü çevre köylerden neden daha çok pahalı anlayamadım. Ne özelliğimiz var ki böyle oluyor. Ben bu fiyatların düşürüleceğini umuyorum. Yeniden ayarlanır inşallah diye düşünüyorum. Vadesi ise normal, makul olursa ödenir.
 
Görele Köyü Hayrullah Usta ( 23 ) CHP Meclis Üyesi:
2B’den yararlanıyorum. Rayiç bedelin ne olduğunu da çok iyi biliyorum, Vatandaş çok ciddi bir şekilde mağdur edilecek. Fiyatın ne olduğunu kimse bilmiyor. Piyasa rayiç fiyat üzerinden belirlenmiş. Hükümet bu işten yirmi beş milyar dolar para bekliyor. Bence de oy kaybı endişesi yaşamıyor.
 
Dost Beykoz / Özel Röportaj
Dost Beykoz bir düşünce platformudur
Önceki Dost Beykoz bir düşünce platformudur
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu