AK Parti Beykoz teşkilatlarında değişim...

  • 1
  • 9553
AK Parti Beykoz teşkilatlarında değişim...
AK Parti Beykoz teşkilatlarında değişim...
AK Parti Beykoz teşkilatlarında değişim...
AK Parti Beykoz teşkilatlarında değişim...
AK Parti Beykoz teşkilatlarında değişim...

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 10 mahalle teşkilatını görevden aldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 10 mahalle teşkilatını görevden aldı.

1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Beykoz’dan % 55 oy alan AK Parti teşkilatlarında değişikliğe gidiliyor. Mahalle başkan ve yönetimleri İlçe başkanlığı tarafından tek tek değiştiriliyor.

Kısa süre önce başkan ve yönetimlerinin görevden alındığı bölgeler arasında, 2 köy ve 8 mahalle bulunuyor. Görevden alınan teşkilat mensuplarının genellikle Beykoz’un büyük mahallelerinden olması dikkati çekerken, görevden alınanlar arasında İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a yakınlığıyla tanınan isimlerinde olduğu söyleniyor.

Dost Beykoz’un görüşlerini aldığı temsilcilerden kimisi, kendisi görevden ayrılmak istediğini söylerken, bazıları da zamansız bir şekilde görevden alındığını öne sürerek ilçe yönetimini eleştiriyor.

Eyüp Çankaya, “katılmadığım toplantı gitmediğim miting yok…”

Görevden almalara ilişkin İlçe Yönetimi’nden her hangi bir açıklama yapılmazken, görevden alınanlar arasında olan ve AK Parti’nin 1 Kasım Seçimleri’nde % 68,50 oy aldığı Zerzevat Mahallesi Temsilcisi Eyüp Çankaya, “katılmadığım toplantı, gitmediğim miting yok… Köyün bazı sorunlarını dile getirdim… Zaman zaman eleştirilerim oldu. 1 bucuk yıldır görev yapıyorum ve % 70’e yakın oy aldık…” diyor.

Murat Ağaören, “İlçe yönetimi yeni bir yapılanmaya gidiyor”

Çamlıbahçe temsilcisi Murat Ağaören’de 12 yıldır AK Parti’nin içinde olduğunu ifade ederek, 7 yıldır mahalle temsilcisi olarak görev yaptığını söyledi. Kendilerine, koordinatör yapılacaklarının söylendiğini aktaran Ağaören, “İlçe Yönetimi yeni bir yapılanmaya gidiyor… Ne tür hesapları var bilmiyorum… Davayı kim daha ileri götürecekse biz onun destekçiyiz… Doğrusunu söylemek gerekirse, birazda yoruldum. Gönlümüzü yordular. Bu zamana kadar hiçbir yanlış işim olmamıştır. Ben nakdimi ve vaktimi AK Parti’ye harcamaktan başka bir iş yapmadım” dedi.

İsmet Çay, “benim zaten böyle bir talebim vardı…”

Beykoz Merkez mahalle temsilcisi İsmet Çay, kendisinin 1 Kasım Seçimleri öncesi böyle bir talebi olduğunu fakat seçimler nedeniyle yapılmadığını kaydederek, “sağ olsunlar, seçimden sonra talebimizi dikkate almışlar, fakat bizleri koordinatör yaparak daha fazla görev yüklediler” şeklinde konuştu.

Çay, görevden alınmasının kendisi için bir sorun olmadığını kuruluşundan beri AK Parti’nin içinde olduğunu ve 7 yıldır da mahalle temsilcisi olarak görev yaptığını söyledi. İsmet Çay, görevden alınan 10 mahalle temsilcisi arasında göreve devam etmek isteyen arkadaşlarının olduğunu da belirtti.

Yasin Ertaş, “bizi koordinatör yapıyorlar”

Yine Beykoz’un büyük mahallelerinden olan Rüzgarlıbahçe Temsilcisi Yasin Ertaş’da, kendisine koordinatör olacağının söylendiğini kaydederek, koordinatörün ne işe yaradığını sorduğunda ise, kendisine, ‘bütün mahallenin sorumlusu olacaksın’ şeklinde cevap verildiğini belirtti. Ertaş, ‘madem bütün mahallenin sorumlusu olacağım, 5 yıldır görevdeyim, neden alınıyorum’ diye sorduğunu söyledi.

Uzun süredir işsiz olduğunu da sözlerine ekleyen Ertaş, seçim öncesi iş talebinde bulunduğunu ve kendisine görevden alınmadan önce, “sen mahalle temsilcisinin. Seni her yerde çalıştıramayız, sana göre bir iş olursa seni ararız” denildiğini söyledi.

 

Yasin Ertaş, görevden alındıktan sonra, eşinin kendisine, ‘aldın mı emeklerinin karşılığını’ dediğini ve bu söz karşısında çok üzüldüğünü belirtti. Yasin Ertaş, “beni Rüzgarlıbahçe’de herkes tanır ve sever. Berber Yasin dediğiniz zaman tanımayan yoktur. Bu olay beni çok üzdü” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi tarafından görevden alınan mahalle temsilcileri ve AK Parti’nin 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’nde almış olduğu oy oranları ise şöyleydi:

Temsilci Mahallesi  1 Kasım Oy Oranı
Eyüp Çankaya Zerzevat  % 68,50
Yasin Ertaş Rüzgarlıbahçe  % 62,60
Ahmet Öztürk Çiğdem  % 46,80
Murat Ağaören Çamlıbahçe  % 53,90
Yücel Topçu Fatih  % 62,00
İbrahim Altunay Göksu  % 44,20
Osman Hünerci Polonezköy  % 27,80
Dinç Gültekin Paşabahçe  % 36,20
İsmet Çay Merkez  % 42,50
Erol Yılmaz İncirköy  % 53,80

 

Anadolukavağı’nda motosiklet kazası… 1 ölü
Önceki Anadolukavağı’nda motosiklet kazası… 1 ölü
Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Sonraki Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Yorumlar (1 Yorum)

Kadriye (8 yıl önce)

bu oyların hepsi sadece ama sadece Recep Tayyip Erdoğana veriliyor... Ne dini pastalara döküp kesip facebook şov yapanlara.. nede kendini başkan sanıp selam vermeyenlere verilmiyor Mustafa Gürkan ne zaman esnaf ziyareti yaptı çok merak ediyorum beykozda ak partide ilçe başkanı olmak kadar kolay bir başkanlık yoktur...

Yorum Yaz