AK Parti Beykoz Teşkilatında Selim Temurci coşkusu

  • 13.03.2015 23:07
  • Güncelleme: 16.03.2015 22:06
  • Okunma: 21643 kez
  • Yorum: 1
AK Parti Beykoz İlçe teşkilatının Danışma Meclisi toplantısının Onur Konuğu İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'ydi.
AK Parti Beykoz Teşkilatında Selim Temurci coşkusu

Son Yerel Seçimlerde topladığı 69 bin 757 oyla sandıktan 'Birinci' olarak çıkan Adalet ve Kalkınma (AK) Parti, 7 Haziran 2015 Genel seçimlerini gözüne kestirdi. Öncelikli olarak hedefin İstanbul genelindeki yüzde 47,9'luk oranı yüzde 60'a yükseltmek olan AK Parti'nin İstanbul ilini çok önemsediği kaydedildi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, "Biz nefes almak için değil, nefes olmak için varız!" derken; Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, "Şimdi Cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduktan sonra ilk mitingini Beykoz'da yapmıştı. Umarım İl Başkanımız Selim Temurci'ye de ilk kez katıldığı Beykoz Danışma Toplantısı uğur getirecek" dedi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Beykoz Danışma Meclisi toplantısına, partinin Milletvekili Aday Adayları’nın yanı sıra ilçe teşkilatından yüzlerce kişi katıldı. Özellikle kadınların yoğun olduğu toplantıda Divan Kurulu'na İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Mehmet Temel, Kadın Kolları Teşkilatlanma Başkanı Gülsüm Albayrak ve Gençlik Kolları Teşkilatlanma Başkanı Oğuz Kaan Kaya seçildi. Divan Kurulu Başkanı Mehmet Temel, ilçe teşkilatı hakkında kısaca bilgi verirken, SKM başta olmak üzere 7 Haziran'da çalışacak sorumlu kişilerin atamasının yapıldığını ve hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Atanan sorumlu kişilerin, Mahalle temsilcilerinin bir dizi eğitimden geçeceğini söyleyen Mehmet Temel, bununla ilgili olarak Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilecek eğitim programı olduğunu söyledi.

‘Selim Temurci salona girdiğinde salonda büyük bir coşku hâkimdi…’

AK Parti İl Başkanı Selim Temurci'nin salona girmesiyle, ortalık bir anda bayram yerine döndü. Tüm salon ayağa kalktı ve Onur Konuğu Selim Temurci'yi ayakta alkışladı. Kürsüye çıktığı sırada da konuşmasına başlamadan önce Selim Temurci lehine AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları mensupları tezahürat yaptı. Gençlik Kolları'nın "Dik Dur Eğilme, Beykoz Gençlik Seninle!" şeklindeki tezahüratına Selim Temurci, "Sizin olduğunuz yerde eğilmek mümkün mü?" sözleriyle yanıt verdi. Konuşmasına, Beykoz'a ve toplantıya neden geç geldiğiyle ilgili bir açıklama yaparak başlayan İl Başkanı Temurci, şunları söyledi:

"Hayat zorlu bir yolculuk... Bugün Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun çok yakın bir dostunun cenazesindeydik. Ben Sayın Davutoğlu'na 'Beykoz'a Danışma Meclisi toplantısı için gideceğim' dediğimde ise kendisi 'Her birine ayrı ayrı selamlarımı ilet' dedi. Bu cenaze dolayısıyla gecikme yaşadık.

AK Parti İl Başkanı Temurci: “İktidara geldiğimiz tarih 2010 yılı Referandumudur!”

Biz bugün ekonomi konusunda, diğer konularda dik durduğumuz için Türkiye'de bir değişim ve dönüşüm yaşandı. Gelecekte ise bu kez 'Eski Türkiye' ile 'Yeni Türkiye'nin mücadelesini yaşayacağız. Bu açıdan da 7 Haziran seçimleri bizler için çok önemli...

Aslında bu partinin iktidara geldiği tarih, 2010 yılı Referandumudur. Şu ana kadar ise yalnızca ayaklarımızdaki çamuru sildik. Sayın Genel Başkanımız, bir konuşmasında son olarak 'İstanbul size emanettir' dedi. Peki, yolculuk nereye olacak? Biz aslında yolun sevdalılarıyız. Ancak buradan çıktığımızda da her birimiz, niçin AK Partili olduğumuzu bir düşünmeliyiz. Biz bu ülkede rüyamızda bile bir araya gelmemizin mümkün olmadığı kişilerin ittifakıyla karşı karşıyayız."

‘Beykoz İlçesi, İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları Kongreleri’ne katılacak…’

Toplantının Onur Konuğu Selim Temurci'nin konuşmasının ardından ise tüm salon tekrar ayağa kalktı ve İl Başkanları'nı ayakta alkışladı. Beykoz'dan konuşma yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, ilk hedeflerinin yarın gerçekleştirilecek olan İstanbul İl Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi'nde Beykoz'u en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi. İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, geçmişte kendileri için köşede ve arkada yer ayrıldığını kaydederek, bu kez sahneyi tam cepheden gören iyi bir yerin ayrıldığını kaydetti ve kadınlardan katılım için destek istedi. Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf da AK Parti Beykoz'un artık 3 kademede de kadrolarını değiştirdiğini ve yenilediğini dile getirerek, "Beykoz artık daha güçlü" şeklinde konuştu. Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ise Mart ayının 22 ya da 29'unda gerçekleştirilecek İl Gençlik Kolları seçimine Beykoz'dan 1000 genç ile katılım sağlanacağını belirtti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de AK Parti Danışma toplantısına katıldı ve bir konuşma yaptı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu güne kadar gelen süreçte hem yurt içi hem de yurt dışında yaşanan olayların tarihini özetleyen Çelikbilek, bu sırada Ortadoğu başta olmak üzere Afrika gibi ülkelerde yaşanan sorunlara ve acılara değindi. Gerçekleştirilecek seçimlerin önemini de hem yurt içi hem yurt dışı günümüz dünyasında güçlü bir Türkiye oluşturulması bakımından önemli olduğunu vurgulayan Başkan Çelikbilek şöyle dedi:

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “BM’de 5 daimi üyenin sözleri ilahi bir kelam gibi uygulamaya konuyor!”

"İşte 7 Haziran seçimleri, şimdiye dek yapılan tüm seçimlerin 'anası' olacak bir seçimdir. Türkiye, ilk defa Birleşmiş Milletler'de şimdiye kadar söylenmeyen, söylemeye cesaret olmayan sözleri söylemeye başladı: '190 küsur ülke 5'ten büyüktür!' dedi. Doğrudur. Şimdiye kadar 5 ülke dünyayı idare ettiler. Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üye ülkesinin ağzından çıkan, sanki ilahi bir buyrukmuş gibi yeryüzünde çalkalanıyor. Bu 5 ülkenin toplam nüfusu 1 buçuk milyar belki 2 milyardır. Peki, 6 milyar insan ne olacak? 'O önemli değil! 6 milyar insanın yetenekleri yoktur! Sezgileri yoktur! Hiçbirinin insani değerleri yoktur!' öyle mi? Bu Birleşmiş Milletlerin 5 daimi üyesinin sözlerini, ilahi bir kelammış gibi uygulamaya koyuyorlar..."

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

cemal sataloğlu (7 yıl önce)

Sayın başkan ,şu ana kadar ayağımızdaki çamuru sildik derken hukuk sistemindeki yaptıklarınızımı ,eğitim sitemindeki yap-bozlarımı, sağlık sistemindeki çöküşümü ,dış politikadaki sıfır sorunla başlayıp sıfır dost politikasınımı ,insanlar arasındaki gelir dağılımının açılmasınımı...... kastediyorsunuz ?

Yorum Yaz