AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı

  • 0
  • 8805
AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı
AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı
AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı
AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı
AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı
AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı
AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı
AK Parti, Beykoz STK'larını ağırladı

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 1 Kasım Seçimleri sonrası ilçe dinamikleriyle buluşmalarını sürdürüyor.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 1 Kasım Seçimleri sonrası ilçe dinamikleriyle buluşmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz ay 1 Kasım'da gerçekleştirilen Genel Seçimler sonrasında, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın seçim sonuçlarını değerlendirdiği toplantıyla başlayan süreç, muhtarlardan sonra Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileriyle bir araya gelmesiyle devam ediyor.

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Mustafa Gürkan, önümüzdeki hafta önce Beykozlu İşadamlarıyla ve akabinde de Beykoz'daki mülki idare amirleriyle toplantılarını sürdüreceklerini kaydetti. Beykoz'dan Sorumlu AK Partili Milletvekili Ravza Kavakçı Kan'ın da yer aldığı toplantıda, Kavakçı da bir konuşma yaptı ve Beykoz'da evlendiğini ifade ederek, kendisini Beykozlu gibi hissettiğini söyledi. Toplantıda ayrıca AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Beykoz Sorumluluğu'nu bir başka AK Parti'li İstanbul Milletvekili olan Azmi Ekinci'ye devrettiğini söyledi ve ilçeye veda etti.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından İBB Beytaş Tesisleri'nde düzenlenen yemekli toplantıya, ilçede bulunan STK temsilcilerinin yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Akşam yemeğinin yenilmesinin ardından ilk olarak mikrofonu AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan aldı. Geçen toplantılarda da olduğu gibi partisinin ideal ve amaçlarını sıralayan Mustafa Gürkan, Beykoz'un sorunlarının çözümü konusunda siyaset yapmayı sürdüreceklerini, bu konuda Ankara'ya baskı yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Başkan Mustafa Gürkan, şunları söyledi:

“Kaybedecek bir dakikam bile yok!”

 

"Beykoz'da herhangi bir konu olduğunda, buradaki herhangi bir arkadaşımız şunu asla aklına getirmeyecek: ‘Burada bir irade var ve bu irade, yapılabilecek bir tek nokta bıraktı!’... Bunu diyemeyeceği bir noktaya inşallah gelmeyi istiyoruz. Önce bize oy veren 90 bin kişiyi sonrasında da Beykoz'da yaşayan 250 bin kişiyi temsilen, inşallah elimizden geleni yapmayı planlıyoruz. Şu yaptığımız toplantı seçimden seçime değil, periyodik olarak sürekli gerçekleştirilecek olan bir toplantıdır. Beykoz'da İstanbul'un yalnızca 1-2 ilçede bulunan bir takım özellikleri var ve bizler de AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nın yöneticileri olarak bu durumun artılarını kendi lehimize çevirerek kullanmaktan ziyade, mevcut bulunan negatif durumları da ortadan kaldırmak durumundayız.

Bu ülkedeki her 2 kişiden 1'i bizden. Bu hareketin içerisinde birileriyle tanıştıktan sonra çok şaşırmamak lazım… Çünkü 2 kişiden 1'i bizden zaten… 2000 sonrası Türkiye siyasetini yazacak olanlar, bu zaferlerin asıl sırrını bir türlü anlayamayacaklar. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle '81 ili bu işe dâhil ederseniz başarılı olabilirsiniz!' Bizler de böyle düşünüyoruz. Bu sebeple bu akşam sizlerle beraber buradayız. Herkesi her şeyi bizden gibi görüyor ve o şekilde hareket ediyoruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum ki, Beykoz'da 88 bin oy almış partinin İlçe Başkanı olarak kaybedecek bir dakikam bile yok!"

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ardından söz, Beykoz Sorumluluğu görevini İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci'ye devreden Ravza Kavakçı Kan'a bırakıldı. Kendisini Beykozlu gibi hissettiğini söyleyen Milletvekili Ravza Kan, ilçede görev aldığı sürede gözlemlediklerini de Beykozlu STK temsilcilerine anlattı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, şunları kaydetti:

“Kendimi Beykozlu gibi hissediyorum!”

 

"Benim için burada olmak gerçekten çok güzel ve Beykoz'da bulunmak bir şeref; çok büyük bir mutluluk... Ben 1993 senesinde Kavacık Fatih Sitesi'nden gelinliğimle çıktım ve yine Beykoz'da evlendim. O nedenle kendimi Beykozlu gibi hissediyorum. O dönemde Dayım burada oturuyordu. Rahmetli Anneannemi görmek için sık sık Erenköy'deki evimizden çıkıp buraya geliyordum. Beykoz'daki gelişmeleri yıllardır yakından takip etmiş bir kardeşiniz olarak buradayım.

Sivil toplum çalışmalarınız çok kıymetli... Ayrıca AK Parti'ye oy versin ya da vermesin, birçok insanın mutabakat sağlayacağı konu şu ki: AK Parti de gerçekten bir sivil toplum örgütü gibi çalışıyor. Burada, Beykoz'daki farklı mahallelerimizde farklı kimselerle tanıştık iki seçim boyunca... Ummadığımız yerde hak etmediğimiz dualar aldık, ummadığımız yerde tatlı tatlı hikâyeler dinledik; bazen de azar işittik. Öyle evlere girdik ki, zengin ama son derece mütevazı ve sevgi dolu; öyle evlere girdik ki, aslında belki kendi yiyeceği yok ama gönlü zengin, ikram etmek için uğraşıyor. Bazı evlerimizde hep beraber ağladık; bazı evlerimizde bir kısmımız koşarak dışarı çıktı, dayanamadı; bazı evlerde de çok güzel ve mutlu anlara tanık olduk ve Türkiye'nin bir tablosunu Beykoz'da da gördük."

Konuşmaların ardından soru-yanıt bölümüne geçildi ve STK temsilcileri, AK Parti'nin mevcut çalışmaları hakkında görüşlerini belirtti.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye engellilerine 3 Aralık kahvaltısı
Önceki Beykoz Belediye engellilerine 3 Aralık kahvaltısı
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz