AK Parti Beykoz İlçe Başkanı siyasetten ne istiyor?

  • 12.01.2021 19:07
  • Güncelleme: 12.01.2021 19:11
  • Okunma: 6123 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basın mensuplarını ağırladı.
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı siyasetten ne istiyor?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve beraberindekiler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçede yayın hayatını sürdüren basın organlarının temsilcileriyle partisinin İlçe Merkezinde bir araya geldi.

İlçe gündemini meşgul eden birtakım konularla ilgili değerlendirmelerde de bulunan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, kongre sürecinden, gelecek döneme, siyasetteki planlarına kadar birçok soruyu da cevapladı.

Kobid-19 tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen toplantıda Başkan Dilmaç, yerel basının görevinin bir yerde eksikleri ilgililerine duyurmak olduğunu söyledi.

"Hemen eleştirelim mantığıyla hareket ediyoruz"

Dilmaç, "Bir siyasetçi kolay yetişmiyor. Biz Beykoz'dan hala bir milletvekili çıkaramadık. Başarılı bir insan gördüğümüz zaman yapıcı olmak yerine hemen eleştirelim mantığıyla hareket ediyoruz, bu hoş değil. Eksik görülenlerin bize söylenmesinden biz tabii memnuniyet duyarız ancak, aslı astarı olmayan dedikodularla da vakit kaybetmek istemiyoruz" dedi.

Kongre sürecinde İl Başkanlığı'nın tavsiye kararları üzerine yeni yönetim kurulunu belirlediğini aktaran Dilmaç, ilçenin demografik yapısını ve İl Başkanlığının tavsiye kararlarının da üzerinde bir yönetim oluşturduklarını kaydetti.

Dilmaç, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker'in Genel Merkezin aldığı karar sonrasında Meclis Üyesi olması nedeniyle görevini bırakmak zorunda kaldığı ancak kendisinin devam etmesini istediği yönünde görüş bildirdiğini de anlattı.

Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın da Meclis Üyesi olduğu ve halen daha Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdürdüğünün hatırlatılması üzerine soruya ilk olarak Zayıf cevap verdi.

"Bırakmak istediğimi söyledim"

Zayıf, "Ben hem İBB'de hem de Beykoz'da Meclis Üyeliği yapıyorum. Bırakmak istediğim yönündeki irademi hem İlçe Başkanıma hem de İl Başkanıma söyledim. Şu an için nasıl devam edileceği yönünde yeni bir karar alınmadı. İl Başkanımız beraber devam etmek istediğini de söyledi. Bir karar çıkana kadar görevimi sürdüreceğim" diye konuştu.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan İlçe Başkanı Dilmaç da İl Kadın Kolları Başkanına Gaye Zayıf'ın devam etmesi yönünde görüş bildirdiğini ancak çıkacak her türlü karara da hazırlıklı olduklarını söyledi.

"Bir afet olsa hesabını kim verecekti?"

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin depreme dayanıksızlığı nedeniyle yıkıldığı ve bununla ilgili açıklamaların kamuoyuna net bir şekilde yapılmadığı söylemleri üzerine Dilmaç, "Silivri açıklarında meydana gelen depremden sonra İstanbul genelindeki bütün kamu binalarında incelemeler yapıldı. Bu binanın da beklenen İstanbul depreminin yaşanması durumunda ayakta duramayacağı ifade edilince belediyemiz de yapılması gerekeni yaptı. Yıkılmasaydı da içerisinde öğrenciler varken bir afet meydana gelseydi hesabını kim verecekti?" ifadelerini kullandı.

"Lider ne derse onu yapıyoruz, yapacağız"

Dilmaç, 2018 yılında İlçe Başkanı olmadan önce "2 dönem Başkanlık yapacağım" ifadelerinin kendisine hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

"Siyaset baht işi, kadere inanıyoruz. Başkan yardımcılığından istifa ettikten sonra Belediye Başkan Adaylığı düşünüyordum. Biraz da istifamızın nedeni buydu. Sonradan ben nasıl Hayrettin Yanık ağabeyi arayarak göreve davet ettim, beni de aradılar İlçe Başkanı olman gerekiyor dediler. Emin olun ben Belediye Başkanı olamadım diye sadece 15 dakika düşündüm. İstediğim olmadı diye bırakıp gitmek olmaz. Siyaseti lider esaslı yaptığımı daha önce de söylemiştim. Lider ne derse onu yapıyoruz."

Milletvekili ya da Belediye Başkanı olamamasının yanında her 2 dönemde de potansiyel Belediye Başkan adayı olduğuna dikkati çeken Dilmaç, "Adayların belirlendiği masalarda bizim isimlerimiz hep konuşuldu. Siyasetten kopmayacağımı rahatlıkla söyleyebilirim. 10 yıl daha rahatlıkla varız. Bu parti kuruldu vardık, partimiz bayrağı devredince biz de bırakacağız" dedi.

"Toplum ne derse o olur"

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür'ün 22 Aralık'ta kaleme aldığı, "Beykoz Belediyesi'nin 340 milyon parası vardı?" başlıklı köşe yazısında geçen "2024'te Türkiye'de her şey normal giderse, AK Parti rantçılardan yakasını kurtarabilirse,  Murat Aydın İstanbul'da, Muhammed Hanefi Dilmaç Beykoz'da Belediye Başkanı olacak... Sabredin görün..." ifadelerini de değerlendiren Dilmaç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu konu hakkında yorum yapmam doğru olmaz ama şunu söyleyebilirim. Kararı toplum verecek. Toplum ne derse o olur. Biz, Adalet ve Kalkınma Partisi var olduğu sürece başka bir oluşum ya da siyasi parti içerisinde olmayacağız"

Toplantı sırasında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'a Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Fatih Yılmaz, Hayrettin Yanık, Özkan Aydoğan, ve Murat Yumurtacı eşlik etti.

Dilmaç, basın mensuplarına günün anısına tesbih hediye etti. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz