Siyaset

Beykoz İlçe Başkanı Gürkan kimleri uyardı?

Beykoz İlçe Başkanı Gürkan kimleri uyardı?
29.04.2015 15:17
| | |
17649

Foto galeri

Beykoz AK Parti, 17 Mayıs saat 17.00'de Maltepe'deki mitinge 30 bin kişi götürecek.

Haziran 2015 seçimlerine 40 gün kala siyasi partiler, çalışmalarını sürdürüyor. Beykoz AK Parti ise ilçe genelinde 30 irtibat bürosunu aktif hale getirdi ve teşkilat olarak belirlediği yüzde 60 hedefine kilitlendi. Mevcut 40 bin üyesine Haziran'a kadar 20 bin daha eklemeyi hedefleyen Beykoz AK Parti İlçe teşkilatı, bu sürede tam 10 bin evi de ziyaret edecek. AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi'nde konuşan yöneticiler ise tek hedef olarak 17 Mayıs 2015 Pazar günü saat 17.00'de Maltepe-Sahil Meydanı'nda gerçekleştirilecek olan mitingi göstererek, Beykoz'dan 30 bin kişi götüreceklerini ifade etti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ise seçime 40 gün kala teşkilattan daha fazla özveri beklediğini işaret etti ve özellikle Beykoz Belediye Meclisi'ndeki AK Partili Üyelerin dikkatini çekti. Mustafa Gürkan, "Ana kademeyle birlikte en çok yorulması gereken kişiler Belediye Meclis Üyelerimizdir. Buradan Meclis Üyelerimize şunu söylemek istiyorum: Eğer seçime kadar kendimizi vermezsek, seçimden sonra tadımız kaçar!" şeklinde konuştu.

‘Gonca Jale Peker’le birlikte AK Parti emekçileri, salonu bir gelin gibi süsledi’

AK Parti Beykoz ilçe teşkilatı, Gümüşsuyu Mahallesi'nde gerçekleştirdiği irtibat bürosu açılışının ardından Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde Danışma Meclisi'ni topladı. AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı, 30 asil ve 30 yedek Yönetim Kurulu Üyeleri'yle... Mahalle temsilcileriyle... Teşkilata gönül vermiş üyeleriyle yaklaşık 500 kişi salonda bir araya geldi. İlçe teşkilatından Gonca Jale Peker'le birlikte AK Partili emekçilerin bir gelin gibi süslediği salonda, büyük bir coşku hâkimdi. AK Parti'nin 2015 Seçim Müzikleri'nin çalınmasıyla birlikte, tüm katılımcılar ellerindeki bayrakları sallayarak, salonu renklendirdi.

Danışma Meclisi toplantısının ilk konuşmacısı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'dı. Son derece bilimsel tespitlerin ışığında bir konuşma yapan Mustafa Gürkan, 2015 Haziran Seçimleri'ne dair mevcut ve hedef rakamlarını, gerekçeleriyle birlikte ortaya koydu. Üstü kapalı olarak AK Parti'nin çalışmalarında 'kendisini yeterince vermeyen' kişilere göndermede de bulunan Mustafa Gürkan'ın bu sırada kurduğu cümlelerde sözcükleri dikkatlice seçmeye çalıştığı gözlendi. Bir yandan seçimlere 40 gün kala ilçede 40 gün 40 gece bayram havasının yaşatılması gerektiğini vurgulayan Mustafa Gürkan, diğer yandan da 13 yıldır partiyi iktidarda tutan şevk, heyecan ve coşkunun kaybedilmemesi konusunda Belediye Meclisi'nin AK Partili üyeleri başta olmak üzere teşkilat mensuplarının dikkatini çekti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şunları kaydetti:

Mustafa Gürkan: “40 gün 40 gece bayram havasında seçime hazırlanmalıyız!”

"Biz bu dönem Beykoz olarak yüzde 60'ı hedefledik. Beykoz, yerelde büyümek isteyen bir ilçe... Büyümek demek, fark etmek demektir; 'risk alıyorum' demektir. Kabına sığmamak demektir. Biz diyoruz ki, İstanbul'un en güzel yerinde yaşıyoruz ve bunun bir bedeli var. İnşallah bu dönem biz, bu seçimlerle birlikte Beykoz olarak, AK Parti'nin İstanbul’daki kalelerinden birisi olmak istiyoruz!

Bugün seçime 40 gün var. Ben her toplantıda soyluyorum çünkü en büyük değer zaman... Biz burada olan yaklaşık 500 kişi beraberlik hissetmezsek 40 bin üyemiz hissetmez. Biz kalan 40 gün 40 gece adeta bir bayram gibi yaşamalıyız. Bize gönül verenler bayramı yaşamalı diğerleri de bakıp gıpta etmeli...

Bugün sahaya çıktığımızda hiçbir şey başımızı öne eğmesin... Biz kocaman bir aileyiz. Bizim fazlalarımız, eksiklerimizin çok ötesinde... İnşallah kalan sure içerisinde bunu çok iyi anlatacağız… Ana kademe asil ve yedek üyelerimize seslenmek istiyorum. Benim ana kademe görev alan tüm arkadaşlarım en fazla fedakârlık yapması gereken insanlardır. Sahanın her yerine gidecek olan bu arkadaşlarımızdır. Benim 1 numaramdan 60 numaralı arkadaşıma kadar hepsi, sahada diğer çalışanlara destek olmalı, moral vermeli…

‘Gürkan, Belediye Meclis Üyelerinin dikkatini çekti’

Belediye meclis üyelerimiz... Ana kademeyle birlikte en çok yorulması gereken onlar... Onlar seçilmiş kişiler ama ben meclis üyesi arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum: Eğer secime kadar kendimizi vermezsek, seçimden sonra tadımız kaçar. Bugüne kadar olan tüm eksiklerini kapatıyorum. Ama bugünden itibaren 40 gün onları görmek istiyorum.

Kadın kolları... Teşkilatın en meçhul askeri... Onlar hep sahadalar... Biz meçhul askerleri tanımıyoruz. Mahalle başkanlığı yapmış, mahallede çalışmalara katılmış, sessiz sedasız kenara çekiliyorlar. Onlar için bir alkış istiyorum.

Gençlik kolları başkan ve yöneticilerine de sunu soyluyorum: Ben onların ilk toplantısına katıldığımda şunu söyledim: Biz sizden sadece enerji istiyoruz! Heyecan istiyoruz! Çünkü sizin duyacağınız heyecanı hiçbirimiz hissetmeyiz. Ben tüm gençlerimize son 40 gün içerisinde inşallah daha çok gayret edeceğiz.

‘Mustafa Gürkan, sahadaki AK Partilileri demoralize olmamaları konusunda uyardı’

Mahalle başkanı ve çalışma arkadaşlarıma da seslenmek istiyorum. Açılışlarda çok iyiler ama ufak şeyler olur, de-moralize olurlarsa; olmaz! Ben böyle coşkulu başlamışken coşkulu devam etmesini istiyorum.

En önemli unsur mahalle başkanlarıdır. Ben kademe başkanıyla belediye başkanı dışında halkla en çok iç içe olan mahalle başkanlarıdır. Ben 6 bucuk yıl teşkilat başkanı oldum. Bir takım verilere bakınca yüzde 60 dedim. Mahallelere inanmasam bunu demezdim. Ben sizlere inanıyorum.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın ardından bu kez SKM Başkanı Tuncer Dede sahneye çıktı. AK Parti Beykoz İlçe teşkilatının seçimden 3 ay önce çalışmalara başladığına dikkat çeken Tuncer Dede, slayt gösterimi eşliğinde şu bilgileri aktardı:

SKM Başkanı Tuncer Dede: “Beykoz genelinde 30 adet seçim bürosu açtık”

"Pazar günü gerçekleştirdiğimiz SKM açılışını takip etmişsinizdir... Ben, bu kadar heyecanlı bir teşkilatı ilk kez görüyorum. Pazar günkü görüntünün üzerine, bu salondaki fotoğrafı görünce de kendi kendime şunu söylüyorum: Biz Allah'ın izniyle tarih yazmaya hazırız!

Öncelikle size Seçim Koordinasyon Merkezimizi tanıtmak istiyorum: SKM Başkanı Tuncer Dede... Başkan Yardımcıları Mehmet Temel, Gaye Zayıf, Mehmet Güler ve Yaşar Şahin... Program Sorumlusu Zafer Aslan, Tanıtım-Medya ve İzleme Sorumlusu Hacı Demir, Hukuk ve Eğitim İşleri Sorumlusu Yüksel Baki, Mali ve İdari İşler Sorumlusu Özgür Kopuz ve Sekretarya Bilgi İşlem Sorumlusu Fatma Aydın... Toplam 30 adet seçim irtibat büromuz aktif hale geldi. Her birisi merkezi konumda ve minimum 40 metrekarelik hacme sahip. İç tertibatı olan masa, sandalye, ısıtıcı, çay ocağı gibi eşyalar kullanıma hazır hale getirildi ve bulunduğu mahallelerdeki vatandaşların kullanımına tahsis edildi.

Seçim çalışmalarında kullanmak üzere 8 adet minibüs ve 1 adet de otobüsü, kurumsal olarak bize söylenen çalışmalar doğrultusunda dış giydirmelerini de yaparak hazır hale getirdik. Mikrofon, hoparlör gibi ses teçhizatlarını sağladık. Bunun dışında 1 adet de AK Nokta Aracımız var. Uydu sistemiyle monitörle AK Parti İstanbul İl Merkezi tarafından izlenebiliyor. Araçta bir adet buzdolabı ve su sebili bulunmakta... Yine çeşitli noktalarda ve sahada faaliyet gösteren ilçe yöneticilerimiz ve konuk milletvekili adaylarımıza programlarında eşlik eden 10 adet AK Kafetaryamız var. Portatif olan bu kafeteryalarımızda, hem partili yöneticilerimiz hem de mahalledeki vatandaşlarımızı dinlenmeleri, çay-kahve içmeleri ve okuma ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla tasarladık ve hizmete sunduk."

SKM Başkanı Tuncer Dede'nin ardından program, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Partili Milletvekili Aday Adayları'nın kısa selamlama konuşmalarının ardından, basına kapatılarak devam etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Danışma Meclisi, Mustafa Gürkan, Uyarı, Gonca Jale Peker, Miting, Seçim 2015

1 Yorum
M.Talat KARASAKALOĞLU30.04.2015 08:49:23

TADINIZ ŞİMDİDEN KAÇSIN akp için kaolisyon ve bir gün gelecek baraj altı kalacak tartışmaları yapılırken İlçe Başkanının Beykoz için YÜZDE 60 hedefi bence HAYALDİR.. Ve diyorumki Beykozda YÜZDE 45 i geçemezse ben başarılı olamadım diyerek istifa edermi?? BENDE İDDİA EDİYORUM akp.nin ülke genelindeki oy oranı YÜZDE 35 ler CİVARINDA OLACAKTIR. Artık millet yemiyor.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"