AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 15 Temmuz’u değerlendirdi

  • 15.08.2016 17:34
  • Güncelleme: 15.08.2016 17:36
  • Okunma: 6849 kez
  • Yorum: 2
AK Parti Beykoz İlçe yöneticileri 15 Temmuz FETÖ teşebbüsünü değerlendirmek üzere yerel basınla bir araya geldi.
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 15 Temmuz’u değerlendirdi

Beykoz Belediyesi’ne ait Beytaş Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmaya AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Zafer Aslan ve Adnan Çeliker, Mehmet Temel ve Kadir Alarçin gibi diğer yöneticiler katıldı.

Ramazan ayı sonrasında yerel basın ile bir araya gelmeyi düşündüklerini fakat Sultan Gazi Köprüsü'nün açılışı nedeniyle ertelendiğini daha sonrada ülke gündemindeki olayların böyle bir toplantıya müsaade etmediğini söyleyen İlçe başkanı Mustafa Gürkan, 15 Temmuz gecesi toplantı halinde olduklarını ve il başkanlığından gelen bir telefon üzerine teşkilat olarak bir araya geldiklerini hatırlattı.

En hızlı bir araya gelen ilçe olduk…

15 Temmuz gecesi en hızlı şekilde bir araya gelen teşkilatın Beykoz olduğunu vurgulayan Mustafa Gürkan şöyle konuştu:

"Bundan bir ay önce bu ülke büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Belki bunun ciddiyetini ve boyutunu bugün daha yeni anlıyoruz. O gece yaşadıklarımızdan sonra böyle bir milletin evladı olduğumuz için bir kere daha gurur duyduk. Bizim o gece Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde bir programımız vardı. 22.20 civarında programımız bitti. Normalde program bitince ayrılırız. Sayın Belediye Başkanımız çay içelim dedi. O esnada arkadaşlar tankların köprüyü kapattığını haber verdiler ve hemen birkaç dakika içerisinde bize de İl Başkanlığımızdan telefon geldi. Böyle bir hareketlenme var. Hazır olun şeklinde. Tabi biz bu telefonun ardından hemen ilçeye geçtik ve çok kısa bir süre içerisinde bütün teşkilata haber verdik. Belki o gün bizim toplantımızın olması bir avantajdı çünkü İstanbul'da belki de en hızlı koordine olan ilçe bizdik. Bizim çağrımıza ve daha sonra Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak veren insanlar ilçe binamızın önüne geldiler. Cumhurbaşkanımızın konuşması sonrasında o coşkulu kalabalık hemen köprüye indi ve tankların hepsini ele geçirdi"

FSM’de 15 Temmuz gecesi Ulusal basın yok muydu?

Konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine başlayan ve 27 gün süre ile devam eden demokrasi nöbetlerine de değinen Gürkan, 15 Temmuz gecesi FSM Köprüsü’nde ulusal basının olmadığını söyledi.

Bazı milletvekillerinin kendisine, ‘Biz o gecenin yansımalarını çok fazla görmedik… FSM kapanmış mıydı?’ dediğini kaydeden Gürkan, “köprünün hiç kapanmadığını düşünenler dahi vardı. O gün şanssızlıkta şu, 'ulusal basın orada yoktu' çünkü gelmesi çok zordu. Orada güvenlik kamerası yoktu o da önemli bir olay. Oranın karanlık olması dolayısıyla orada çekim yapmak veya yapılan çekimlerin sağlıklı olması pek elverişli değildi” dedi.

Mustafa Gürkan, “FSM’deki işgalin kaldırılmasının ardından Beykoz'un çok farklı noktalarında tüm Beykozlular son derece onurlu bir duruş sergiledi" ifadelerini kullandı.

Sürecin normale dönmeye yüz tutmasıyla birlikte, hastanelerdeki gazileri ziyaret ettiğini söyleyen Gürkan, kendisini bir an için Filistin'de zannettiğini söyledi.

Gürkan, "Biz olaylar sırasında üç tane şehit verdik, 68 tane de yaralımız vardı. Onların ziyaretlerini yaptık. Ben hemen köprüden çıktıktan sonra önce Medistate Hastanesi'ne ardından da Devlet Hastanesi'ne geldiğimde, oradaki manzarayı gördüğüm de ilk an şok olduk. Özellikle devlet hastanesine girdiğimde 20-25 tane sedye var. O arkadaşları dolaşırken inanın bir hastayı kaldırıyorsun ayağında, diğerini kaldırıyorsun sırtında kurşun yaraları var ve hemen müdahale de edilemiyor. Başhekim Bey'de oradaydı. ‘Hocam daha kötüsü var mı?’ diye sorduğumda, ‘birkaç tane de ameliyatta var’ dedi. Kendimi bir anda Filistin'de, dünya da ciddi savaşın olduğu bir yerde hissettim" şeklinde konuştu.

“Gençleri imtihanı geçmiştir”


7 Ağustos’ta Yenikapı’da yapılan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile ilgili gözlemlerini de basın mensuplarıyla paylaşan Gürkan şöyle devam etti:

"7 Ağustos Mitingi Dünya’ya karşı bir gözdağı oldu. Ben bir önceki akşam oraya gittiğimde alanın başından sonuna 600 adım genişlik olarak ta 400 adım saydım. Arkadaşlarımız hesapladığında 2 milyon kişi yapıyordu. Bu sadece etrafı çevrili olan alan. Diğer yollar falan bunun dışında. Bunları da koyduğumuz da 4 milyonun altında bir rakamın konuşulması çok mantıksız. Biz gençlerimize ne kadar 80'li ve 90'lı yılları anlatsak da illa ki boşluklar oluyordu. Fakat biz bunu daha sonra diğer farklı siyasi görüşlerden insanlardan dinlediğimiz de benim yakınlarımda da böyle insanlar var. Herkesi aynı şeyi söylüyor ve biz onlara bir gece de yüzlerce kitap okuttuk. Bu ülkedeki gençlerin çok sağlam bir imtihan vererek geçtiklerini düşünüyorum"

Basın mensuplarının, 'AK Parti Teşkilatları içerisinde FETÖ'cü var mı ya da bu bağlamda görevden alınan bir kimse var mı?' şeklindeki sorusuna cevap veren Mustafa Gürkan, Beykoz'da böyle bir kimse olmadığını İstanbul çapında da henüz böyle bir hareket olmadığını söyledi.

“AK Parti’de şu anda böyle bir şey söz konusu değil”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı, "Benim bildiğim kadarıyla şu anda İstanbul genelinde görevden alınan bir kimse yok. Hatırlarsanız, 7 Haziran Seçimleri'nden sonra ilk patlama olduğunda, Sayın Cumhurbaşkanı, hem o seçim sonucu hakkında hem de küstahça bir takım açıklamalardan sonra terör saldırısı olunca ilk verdiği demeçte 'bunların kökünü kazıyacağız' demişti" cümlelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Mustafa SARGIN (6 yıl önce)

Sayın Mustafa Gürkan 1.köprü yolunun Kavacık katılımından sonra tamamında MOBESE Kamera sistemi var giden görür köprüye gidiş ve dönüşte bilmiyorsan öğren 2 Beykoz'da fetocu yok diyorsun neye dayanarak söylüyorsun bundan iki ilçe danışma meclisi toplantısında Feto çalar için BİZİ EN YAKINIMIZDAN vurabilirler diyen sensin şimdiki açıklaman al çelişmiyormu Mustafa Gürkan hep kaçak güreşiyorsun çık Aslan'lar gibi kendine güveniyorsan güreşsene 3 - Hangi ilçe Başkan yardımcın .bir ay boyunca hiç ortalıklarda yoktu sorulduğunda sıtratejik görevde deyip neyi kapatmaya çalıştınız 4- Madem teşkilatta FETOCU ŞERRREFSİZLERDEN YOK Mahalle Başkan'ın Feto çünkü listesi yapıp Büyük şehire verdi bu listeyi yapan veya yapanlara Fetocu varsa ödüllendir yoksa ki liste ellerinde patladı neden gereği yapılmadı yoksa ilçeden bu asparagas listeye dahli olanlarım var Evet Sayın İlçe Başkan'ı açik güreşmekte fayda var diyorum ve kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırman lazım çok geç kalmadan 5- önce kendi tabanınla barışık olman lazım sen ilçe Başkan'ı olarak tabanınla savaş halındesin ıspatı örneği Benim Yani Mustafa SARGIN

MUHAMMED BİLAL SENDER (6 yıl önce)

MUSTAFA GÜRKAN KİBİR DAĞLARINDAN AŞAĞI İNMİŞ Mİ ACABA?KENDİSİYLE BİR KEZ OLSUN RANDEVU ALAMADIK.ADEM SEFER;İ MUMLA ARAR OLDUK.GÖRÜYOR GÖRMEZDEN GELİYOR.ACI GERÇEK ŞU Kİ TEŞKİLATTA GRAM SEVİLMİYOR.YORUMUMU YAYINLAYACAĞINIZI HİÇ ZANNETMİYORUM AMA KISMET.BAKALIM DOST BEYKOZ DEMOKRASİNİN NERESİNDE.

Yorum Yaz