AK Parti Beykoz İlçe Başkan Adayı Hanefi Dilmaç

  • Güncelleme: 20.03.2018 14:51
  • Okunma: 17891 kez
  • Yorum: 7
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı için uzun süredir devam eden İlçe Başkanı çalışmaları sona erdi. 15 Nisan'da İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç olacak.
AK Parti Beykoz İlçe Başkan Adayı Hanefi Dilmaç

AK Parti'nin ülke genelinde kongre süreci devam ederken, Beykoz'da Mustafa Gürkan'ın yeniden aday olarak gösterilmeyeceği açıklanmış yeni aday için temayül yoklamaları yapılmıştı.

Süreç içerisinde AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak süreç içerisinde temayül yoklamalarında adı geçen İlçe Başkan Adayları ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile görüşmeler gerçekleştirilmiş bunun akabinde Ankara'ya üç isim bildirilmişti.

Bildirilen isimler arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz teşkilatının 6. Olağan kongresi için Muhammed Hanefi Dilmaç'ı işaret etti.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nın 6. Olağan kongresi 15 Nisan 2018 Pazar günü R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilecek.

Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katılacak.

AK Parti'nin Çavuşbaşı teşkilatı kurucuları arasında yer alan Dilmaç, 1 sene 2 ay 10 gün önce 7,5 yıldır yürüttüğü Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmişti.

İstifası sonrası yazılı açıklamalarda da bulunan Dilmaç, "Beykoz için her zaman çalışmaya devam edeceğini ve siyasetten asla kopmayacağını" açıklamıştı.

Teşkilattaki ve sokaktaki bağıyla sevilen bir sima olan Muhammed Hanefi Dilmaç, geçtiğimiz ramazan ayında yaklaşık 3 bin genç ile iftar yemeğinde bir araya gelmişti. İlçe Başkan Adayı Dilmaç burada yaptığı konuşmada ise, "Siz bize nerede durun derseniz, biz orada duracağız! Beykoz'un bütün kesimlerinden köylerinden, mahallelerinden insanlar var burada. Bu insanlar bize yarın nerede durmamız gerektiğini söylerse biz orada duracağız" ifadelerini kullanarak gelecek adına sinyaller vermişti.

Dilmaç'ın katıldığı bu iftar yemeği ilçe genelinde uzun süre tartışılmıştı.

Muhammed Hanefi Dilmaç kimdir?

1967 yılında Beykoz Çavuşbaşı'nda doğdu. Ilköğretimi Çavuşbaşı Merkez İlkokulu'nda, ortaöğretimini Zeytinbumu imam Hatip Lisesi'nde ve liseyi Ümraniye Nevzat Ayaz Lisesınde tamamlamıştır. M. Hanefi Dilmaç Anadolu Üniversitesi Iktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans öğrenimine devam etmektedir.

1991 yılında Türkiye Diyanet Vakfı'na bağlı Djyantaş A.Ş. de Kalite Kontrol Sorumlusu olarak görev yaptı. 1992­ılları arasında Türkiye Diyanet Vakfı Islam Araştırmaları Merkezi'nin çeşitli bölümıerinde yöneticilik evınde bulundu. Dilmaç, Çavuşbaşı Spor Kulübü ile çeşitli demeklerde kuruculuk ve yöneticilik yaptığı gibi, sivil toplum örgütlerinde aktif rol aldı.

Siyasi hayatı 1993 yılında başlayıp, 2001 yılında AK Parti Kurucu Belde Başkanlığı yaparak devam etmiş olup, 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti Çavuşbaşı Belediye Başkanı seçilmiştir. 2004-2009 döneminde Çavuşbaşı Belediye Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde Meclis Üyeliği'ne seçilen ve Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan M. Hanefi Dilmaç, Mart 2014 Yerel Seçimlerinde tekrar Meclis Üyeliği'ne seçilmiş ve Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etti.

Dilmaç, 10 Ocak 2017 günü yürüttüğü Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmişti.

Haber Merkezi

Yorumlar (7 Yorum)

ulker (3 yıl önce)

sayın başkan ak partı okul geclık koları yönetımı akbaba tıcerete benım kıza temsılcılık yaparmısı dıye telefon ettıler ben de seveseve kabul et dedım okulda bır öretmen bır şekılde bunu duy muş kıza sen akp nın köpe akp yı yalıyosunuz dıye hakaret etmiş kıza dılekce yazıp dısıplıne göndermek ıstıyor bukonuyla bır alakadar olursanız sevınırım saygılarımla ALLAHA EMANET OLUN

Mehmet Eğilmez (3 yıl önce)

Hayırlı olsun Allah yar yardımcın olsun çok değerli başkan. Selamlar.

Murat Turkoglu (3 yıl önce)

Eskilere ragbet olsa, bit pazarlarında yogunluk olurdu! Yeni yapılanma bu olacak ise varsın kalsın, bu sefer CHP diyecegiz gozukuyor.. Başqan üniversiteyi ihmal etmesin, bitirsin...

şükran61 (3 yıl önce)

Allahim seni daha iyi yerlere nasip etsin adam gibi adam.

can telci (3 yıl önce)

hayırlı olsun çok çalışmak lazım , yola devam , allah utandırmasın..

emine okutan (3 yıl önce)

sonunda o koltukta vatandaşa kapısı herdaim açık, her kesimden insanın sempatisine sahip makamını sonuna kadar hakedecek bir isim oturacak. Allah yar ve yardımcısı olsun. daima yanındayız.

hasan senol (3 yıl önce)

hayırlı olsun Allahım utandırmasın .

Yorum Yaz