Siyaset

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler oldu

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler oldu
02.03.2015 01:53
| | |
34737

Foto galeri Video galeri

4. Olağan Kongrede yarışan Rize Güneysulu Mehmet Güler, 297 oyla AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları tarafından Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 4. Olağan Kongre'de tek aday olan Mehmet Güler, 298 delegeden 297 oy alarak Başkan seçildi. Seçimlerin ardından Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, "Şu an yeni kurduğumuz ekiple birlikte, 3 aylık bir seçim sürecimiz var önümüzde... Çok kısa bir zaman... Çok hızlı bir şekilde Beykoz'umuzda bulunan 45 mahallenin tamamının mahalle temsilcileriyle beraber sahaya inmeyi, seçim çalışmalarını yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu. Ahmet Mithat Kültür Merkezi'ni tıklım tıklım dolduran gençler, coşkulu tezahüratları ile dikkat çekti.

Ahmet Mithat Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Kongre'ye Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Hanefi Dilmaç ve Başkanvekili Manolya Demirören Tekin'in yanı sıra Kâğıthane Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Demirel, Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin ve Yardımcısı Fatih Sırmacı, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Başkan Yardımcısı Serdar Orhan ile Beykoz AK Partili gençler katıldı. Açılış ve yoklamanın ardından ise Kongre Divan Başkanlığı'na Tarkan Burçak Uygun seçildi ve yardımcılığına Ahmet Büyükgümüş getirildi. Aysun Akçan ve Yunus Başer ise kâtip üyesi sıfatıyla Divan'da yer aldı.

Abdürrahim Büyükalın: “Eski Türkiye’yi tarihin sayfalarına gömeceğiz”

Divan Başkanlığı, salondaki konuşmacılara söz vermeden önce gelen mesajları okudu. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan'ın gençlere başarılar dilediği mesajının yanı sıra Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın'ın gönderdiği mesaj da Divan tarafından salondaki partililere okundu. Abdürrahim Boynukalın, Beykoz Gençlik Kolları 2. Olağan İlçe Kongresi'ne şu mesajı gönderdi:

"Değerli arkadaşlar. Bizler, Yeni Türkiye yolunda Kurucu Genel Başkanımızın bizlere açtığı yolda, Genel Başkanımız ve Başbakanımızla AK Dava'nın yorulmak bilmez genç mensupları olarak yürüyüşlerimize sonuna kadar destek olacak AK Parti gençleriyiz. Bizler, eski Türkiye'yi tarihin tozlu sayfalarına gömecek, Yeni Türkiye'de de eskiye ait ne kadar milletimize zulmetmiş anlayış varsa hepsini ortadan kaldıracak bir duruşla, tavrını ortaya koyan AK Parti geçliğiyiz. Bizler, Türkiye'de ümmet sevdasını yüreğinde her geçen gün biraz daha büyüten ve bu sevda uğruna gerekirse canını verecek kadar davasına sahip çıkan AK Parti gençliğiyiz. Bizler, Hocamızın, Genel Başkanımızın tahayyül ettiği gençler olmak için okuyacağız, öğreneceğiz ve öğrendiklerimizi hayata geçirmek için azami gayret göstereceğiz."

‘Fatih Sağlam’lı Gençlik Kolları faaliyetleri anlatıldı’

Gelen mesajların ardından Kültür Merkezi'nde bulunan perdeye yansıtılan görüntülerde, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları'nın son 3 yıllık faaliyetleri anlatıldı. Görüntülerde; AK Parti'nin gençleri bir araya getirmesi, Kızılay ile ortaklaşa düzenlenen bağış kampanyasında 450 ünite kan toplanması, gençleri bilinçlendirici konferanslar düzenlenmesi, ilçede 8 bin 432 gence ulaşılması, 18 Mart Çanakkale'yi Anma gibi etkinliklere katılınması gibi faaliyetler yer aldı. Ayrıca Diyarbakır'ın Sur İlçesi'ne gönderilen 10 bin kitap için destek olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'ten de sevgiyle bahsedildi. Yine hazırlanan videonun sonunda AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin'e de katkıları nedeniyle teşekkür edildi.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları'nın faaliyetlerinin anlatıldığı videonun ardından, görev süresi sona eren Fatih Sağlam için ekip arkadaşlarının hazırladığı görüntüler ekrana geldi. Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Gıyaseddin Gergin ile yan yana görüntüleri izleyen Fatih Sağlam'ın bu sırada duygusal anlar yaşadığı gözlendi. Görüntülerin izlenmesinin ardından ise ilk olarak kürsüye Fatih Sağlam geldi. AK Partili gençler olarak sloganlarının 'Biz bu partinin vicdanıyız' olduğunu anlatan Fatih Sağlam, şunları kaydetti:

Fatih Sağlam: “Biz bu partinin vicdanıyız!”

"Teşkilatımızın değerli mensupları... Zaman su gibi akıp gidiyor. 6 yıl önce AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'nın başlangıç konuşmasını yapmıştım. Bugün ise veda konuşması için karşınızdayım. Siyasete, Kavacık Mahallemizin Gençlik Kolları'nda başladım. Ardından, Kavacık Gençlik Kolları Mahalle Başkanlığı yaptım. Sonrasında AK Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve ardından kader bizi AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'na taşıdı. Benim İlçe Başkanı olduğum dönemlerde İstanbul Gençlik Kollarımızın bir sloganı vardı ve o slogan şuydu: 'Biz bu partinin vicdanıyız' Dört kelimelik olmasına karşın anlayana çok şey ifade eden bir slogandı."

Fatih Sağlam'ın ardından ise bu kez sahneye AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan geldi. Kendisinin de bir zamanlar Gençlik Kolları'nda olduğunu hatırlatan Gürkan, şöyle dedi:

Mustafa Gürkan: “Ben de Gençlik Kolları’ndan geldim…”

"Bizim siyasi hareketimize bu yeni dirilmenin, yeni görev değişiminin heyecanının en önemli unsurudur. Çok şükür ki, AK Parti çok büyük bir aile... Bugün yaklaşık birkaç saat önce, üç ay sonra gerçekleşecek olan yine bir görev değişiminin İstanbul ayağındaki bir süreci hep beraber paylaştık. Bugün yaklaşık 2 bine yakın İstanbul'daki Milletvekili Aday Adaylarımızla, adeta bir bayram havasını hep beraber yaşadık. O duyguyu hep beraber bir kez daha yaşamanın mutluluğunu yaşadık. Bir kere daha ne kadar büyük bir aile olduğumuzu, bir kere daha nasıl büyük bir hareketin içinde olduğumuzu ve sorumluluğumuzun ne olduğunu bir kez daha anladık.

Değerli dostlar, yaklaşık 13 yıl önce 2002 yılının Şubat ayında siyasi hayatıma AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları'nda başladım. İlk önce Gençlik Kolları Başkan Aday Adayı olarak başladım ama daha sonra o dönemki Gençlik Kolları Başkanım Nazım Kartbak ile beraber onun Seçim İşleri Başkanı olarak üç yıl görev yaptım. Bizim o gün komisyonlarda birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımız, bugün çok farklı yerlerdeler. Hepsiyle çok gurur duyduk. İnanıyorum ki, bugün burada görev almış ve görev alacak arkadaşlarımız da ilerleyen dönemlerde, bu bayrağı çok güzel yerlere taşıyacaklardır."

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ardından ise Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Serdar Orhan kürsüye geldi. Oldukça kısa bir konuşma yapan Serdar Orhan, şunları söyledi:

Serdar Orhan: “Fatih Sağlam için bu bir veda değil, başlangıç!”

"Siyaset biliyorsunuz ki arkadaşlar, uzun bir yol... Demin izlediğimiz slaytta da vardı; bu Fatih Başkanımız için bir veda değil, bir başlangıçtır. Aynı şekilde değerli İl Başkanım Gıyaseddin Gergin'in de 22 Mart ya da 29 Mart'ta İstanbul İl Kongremiz var... Ama kendisi için de bu bir veda değil, bir başlangıçtır diyorum ve Genel Başkanımız Sayın Abdürrahim Boynukalın'ın sizlere selamını iletiyorum; hayırlı akşamlar diliyorum."

Serdar Orhan'ın peşinden ise bu kez AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin sahneye çıktı. Programa geç katıldığı için salonu dolduran partililerden helallik isteyen Gergin, şunları kaydetti:

Gıyaseddin Gergin: “Bizim Kongrelerimizde masa sandalye havaya uçmaz!”

"Bugün, Fatih Kongremiz vardı, Arnavutköy Kongremiz vardı ve yine keza burada Beykoz Kongremiz var. Fatih Kongremizi biraz geç başlatmak zorunda kaldık. Onun da sebebi, salon böyle güzide bir salondu, lakin Fatih Kongremiz'de elektrikler kesildi. Daha sonra arkadaşlar 'Bu nedir?' deyince aralardan bir ses geldi, 'Kedidir belki' diye... Fakat elektrikleri kesilince 'Başkanım ne yapacağız?' dediler. Dedik ki: 'Yapacağız! Mum ışığında da olsa yapacağız'. Mumları hazırlamıştı arkadaşlar, her şey tamamdı; ondan sebep biz de gecikmeli gittik. Fakat daha sonra jeneratör ayarlamışlar; elektrik gelince, Kongremizi yaptık. Bu yüzden buraya da biraz geç kaldık. Öncelikle ben hepinizden helallik istiyorum; hakkınızı helal ediniz.

Hamdolsun ki, biz burada 4. Olağan Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Tabi bizim Gençlik Kolları Kongremiz... Fatih'ten az önce geldim dedim ya, onların da selamı vardı; boynumuzda kalmasın arkadaşlarımızın... Selamını da aktarmış olayım ben sizlere... Bizlerin Kongreleri, değerli arkadaşlarım, sadece Kongre değil! Bizlerin Kongreleri, başkalarının Kongreleri'nde olduğu gibi masaların ve sandalyelerin havada uçuştuğu yerler değiller. Bizlerin Kongreleri, fitne-fesadın olduğu yerler; hiç değiller. Bizlerin Kongreleri, bu manada birliğin, beraberliğin, ümidin, dostluğun, kardeşliğin yerleridir."

Mehmet Güler: “Bizi izlemeye devam edin”

Konuşmaların ardından sahneye perdeler konuldu ve seçime geçildi. Önceliğin bayanlara verildiği seçimde, kayıtlı 400 delegeden 298'i oy kullandı. Tek aday olarak seçime giren Mehmet Güler, oyların 297'sini alırken, 1 oy geçersiz sayıldı. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları yeni Başkanı Mehmet Güler, 60 kişilik ekibiyle birlikte farklı projelerin altına imza atacağını belirterek, "Bizi izlemeye devam edin" dedi.

Öte yandan Beykoz'daki Gençlik Kolları Kongresi'ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de çiçek gönderdi.

Öte yandan Mehmet Güler’in Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu (Asil)
1- Arif Topaloğlu
2- Asiye Yasemin Kuvel
3- Aysun Akcan
4- Cengiz Demirtaş
5- Emrah Toraman
6- Erbay İpek
7- Burak Karaçam
8- Faruk Uygun
9- Feride Hicret Öztürk
10- Furkan Çeliker
11- Hasan Emre Özcan
12- Hüseyin Baltacı
13- İbrahim Dağınık
14- Kadir Demircan
15- Mahmut Fırat Gür
16- Mehmet Akif Karadoruk
17- Mehmet Kurtuluş
18- Muhammed Kara
19- Muhammed Burak Özdemir
20- Mustafa Çelik
21- Fatih Çelik
22- Oğuzkağan Kaya
23- Ömer Cengizhan Topgül
24- Selim Akhan
25- Servet Onat Öztürk
26- Sümeyye Öksüz
27- Şeydanur Taksim
28- Yasin Acar
29- Yunus Başer
 

Yönetim Kurulu (Yedek)

1- Abdulsamet Olmuştur
2- Ahmet Korhan Kanıklı
3- Berre Kaya
4- Betül Rençber
5- Burhan Çak
6- Cemalettin Yılmaz
7- Cengiz Yılmaz
8- Emre Uysal
9- Erdem Başaran
10- Gencebay Gür
11- Hacı Furkan Deniz
12- İmran Alper
13- İsmail Erdem
14- Kadir Sefa Çırak
15- Mert Ali Akdoğan
16- Muhammet Gül
17- Murat Gökdemir
18- Mustafa Erol
19- Oğuz Arabacı
20- Onur Palak
21- Orhan Topuz
22- Ömer Faruk Yılmaz
23- Özge Bayram
24- Recep Sönmez Işık
25- Sena Peçe
26- Sinan Aksoy
27- Şahin Demirezen
28- Şeyma Keflioğlu
29- Yüksel Miniç
30- Zekai Öztürk

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti, Kongre, AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, Mehmet Güler, Potomya, Güneysu, İlçe Başkanı, Kongre, Abdurrahim Büyükalın, Fatih Sağlam, Mustafa Gürkan, Serdar Orhan, Giyaseddin Gergin

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"