AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi

  • 0
  • 12705
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi
AK Parti Beykoz’dan Rize ve Trabzon hamlesi

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın Çavuşbaşı’nda Rizeli ve Trabzonlularla bir araya geldi.

Binin üzerinde insanın katıldığı Çavuşbaşı Kasrı’ndaki programda, AK Parti ve MHP’nin Rizeli ve Trabzonlu Meclis üyesi adayları da tanıtıldı.

Oldukça yoğun bir katılımın olduğu programa, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve meclis üyesi adayları da vardı.

Rize ve Trabzonlulardan yoğun ilgi gören AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, gördükleri ilgi karşısında masaları tek tek dolaşarak vatandaşlara hal hatır sordu.

Programda bir konuşma yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “biz bütün meclis üyelerimizle birlikte hemşeri dernekleriyle bir araya geleceğiz. Bölgede demokratik yapıya uygun olan tüm sivil toplum kuruluşlarıyla da fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.

Katılımcılara gösterdikleri yoğun ilgi nedeniyle teşekkür eden Başkan Dilmaç, “biz yaklaşık olarak 70 gündür, adayımızla Cumhur İttifakı kapsamında parti programımız üzerinde çalışmaya başladık.” dedi.

Çavuşbaşı’nda özellikle Havza’yla ilgili gündemde olan bir çalışma olduğunu, detayları henüz belli olmayan çalışmayla ilgili bölgede dedikodular yapıldığına vurgu yapan Dilmaç, “yapılan bu çalışma henüz tamamen resmileşmemiş. Sadece ön tasarı olarak çalışma yapılıyor. Yapılan bu çalışmalarla ilgili hem muhtar arkadaşlarımızdan, hem politikacılarımızdan hem de bölgeyi bilen meclis üyeliği yapmış arkadaşlarımızdan bilgiler alınıyor.” dedi.

Dilmaç şöyle devam etti: “Bu doğrultuda bu taslak henüz belirlenmemiş ama bazı insanlar çıkıp “bölgemizde bu çalışma yapılmış ve bölgemizi olumsuz anlamda etkileyecek bazı kararlar alındığını söylüyorlar.”

“Bu çalışma Beykoz’a çok şey kazandırıyor”

Bunlarla ilgili kesinleşmiş hiç bir şey yok. Taslak anlamında yapılmış olan çalışma Beykoz’a çok şey kazandırıyor ve bu konu biraz daha şekillenince buraya gelip sizlere bilgiler vereceğiz.

Dün Çevre ve Şehircilik bakanımız buradaydı. Sit alanlarıyla ilgili kendisine yaklaşık olarak 4 saat brifing verildi. Daha sonra da yaklaşık olarak bir- bir buçuk saat bölgeyi gezerek bizzat Beykoz’daki sit sınırlarının ne olduğunu gözüyle gördü ve daha sonra da miting alanında bu konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Emin olun siyasi anlamda bizi rahatlatacak, yapılacak olan planların tamamen önünü açacak çalışmalar içerisine girildi ve bu anlamda bize bazı sözler verdi.

“Olmayan yorumlar yapılıyor”

Ne olur onları çok iyi anlayalım, anlamayan bazı arkadaşlar çıkıp olmayan yorumlar yapıyor. Bunlar hem Beykoz’un hem de Çavuşbaşı’nın aleyhinde olan değerlendirmelerdir. Hem Havzayla ilgili hem de sitle ilgili çok güzel şeyler olacak onları açıklayacağız.

“Meclis üyelerimize sahip çıkın”

Biz Cumhur İttifakı olarak, birbirini hazmeden, birbiriyle kucaklaşan ve en üst seviye de birbirini çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda sizleri temsil edecek olan, Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayı arkadaşlarımız var. Onlara sahip çıkın.

“Siz halt etmişsiniz”

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’da konuşmasında, “Biz, Milliyetçi Harekat Partisi olarak vatanın ve milletin bekası derken, geçtiğimiz günlerde HDP’nin eş başkanı ne diyor? Diyor ki, Batı’da Cumhur İttifakı’na kaybettireceğiz. Nasıl kaybettirecekler? İyi Partiye, Saadet Partisi’ne ve CHP’ye oy vererek kaybettirecekler. Siz halt etmişsiniz!” ifadelerine yer verdi.

Oğuzhan Karaman, “Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman vatanımızın milletimizin yarınlarının gözcüsü olarak anılmışızdır. Beykoz ile alakalı çözülmüş ve çözümü bekleyen durumlar var. Bu anlamda yerel yönetimlerde 20 yıllık tecrübesi olan Sayın Murat Aydın’a bizim desteğimiz hep yanında olacak ve her zaman şunu söylüyoruz: Cumhur İttifakı’yla Beykoz, İstanbul’da parlayan yıldız olacak. Murat Aydın Beykoz’a tabii ki çok şey katacaktır. Beykoz’da 1995 yılından itibaren sit alanı problemi var. Arkadaşlar, bunu çözecek olan kurum kuruluş neresi? Büyükşehirdir, bakanlıklardır ve dolayısıyla Cumhur İttifakı’dır. Değerli kardeşlerim ben de bir fahri hemşeriniz olarak sizleri en içten duygularımla selamlıyorum.” diye konuştu.

“Trabzonsporlu Murat Aydın”

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Ayın’da Trabzon ve Rizelilere hitaben yapmış olduğu konuşmasına, Trabzonspor taraftarı olduğunu söyleyerek başladı.

“İnşallah Trabzonspor ve Rizespor’unda barışmasına vesile oluruz” diyen Aydın, “31 Martta seçimler var biliyorsunuz, belediye başkanı seçecekseniz. Sizden bir tanıdığıma, Murat Aydın’a destek istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Sadece çöp toplayan belediye başkanı olmak istemiyorum”

Belediyemiz yeni bir havza yönetmeliği için yoğun bir çaba sar etti. Ön çalışma tamamlandı. Bu sorunların çözümü sadece belediye ile değil, devletin bütün kurum ve kuruluşlarını bir araya gelerek çözebileceği sorunlardır.” Diye konuşan Aydın şöyle devam etti:

“Beykoz’un tüm sorunları aşılacaktır”

Sayın Cumhurbaşkanımızın, ilgili bakanların, Büyükşehir’in desteği ve belediye ile uyumlu bir çalışma sonucu Beykoz’un en önemli sorunları olan imar ve havza başta olmak üzere tüm sorunlar aşılacaktır. Sizler bize yetkiyi verirseniz imarla ilgili konuyu öncelikli konularımız arasına zaten alacağız. Bu sorunu çözemezsek zaten size söz verdiğimiz diğer hizmetleri projeleri de yapamayız.

“Hizmet için gerekirse hapis yatacağım”

Beykoz sahil kesimi biliyorsunuz ön görünüm. Çok sert kanunlarla yönetiliyor bir ruhsat almak çok zor. Diğer taraflarda SİT sorunu var, aynı problemler yaşanıyor. Belediye olarak yeni dönemde sahil bandında yeni düzenlemeler yapacağız mesela. O düzenlemeleri yapabilmemiz içi önce ruhsatını v.s almamız gerekiyor. Yapacağımız işlerle ilgili kurumlardan ruhsat talebimiz olacak. Vermedikleri takdirde almak için her türlü yol ve yöntemi deneyeceğim.

“Bizim vaktimiz sınırlı ömrümüz kısa”

Önümüzde 5 yıllık bir süreç var. Artık bürokratik engellerle durdurulmamamız lazım. Ben belediye olarak yapamıyorsam kendim yapacağım ve gidip gerekirse hapis yatacağım. Ben Beykoz sahiline Millet Kıraathanesi yapacağım, 24 saat açık mekanlar yapacağım, işsizliğe çözüm bulmak istiyoruz. Gençlerimiz alışveriş için dışarı gitmesin tam tersi dışarıdan Beykoz’a gelinsin diyoruz. Bu projeleri yaparken ilgili birimlere başvuracağız. Eksiklerimizi düzelteceğiz. Buna rağmen olmuyorsa Cumhurbaşkanımıza gideceğiz. Onun talimatı ile gerekirse kanun değişecek. Hiç biri olmadı yine yapacağız gerekirse de hapis yatacağız. O kadar kararlıyım.

“Çevre ve Şehircilik Bakanımıza anlattım”

‘Gördüğünüz yerler hep kaçak. İnsanlarımıza zamanında plan verseydik bir yol gösterseydik böyle olmazdı’ dedim. Her seçim dönemi gizli gizli kaçak kat atmak zorunda kaldı vatandaşlarımız. Cumhurbaşkanımız bana Beykoz’a git ve sorunları çöz, bende senin yanında olacağım dedi.

Çevre Şehircik Bakanımız Murat Kurum Beykoz halkına her dönem bu sıkıntılara rağmen bize destek verdiği için sonsuz teşekkür ettiğini söyledi. Ben de bakanımıza Beykoz halkı çözümün nerde olduğunu biliyor dedim. Beykoz’un yarım asrı aşkın mülkiyet sorunu bir kanunla çözüldü.

“Her yeri beton yığını haline getirmeye karşıyız”

Ortak akılla toplumun menfaatine olan bir çözüm bulmamız lazım. İşte bu çözüm için çalışma sözü veriyoruz. Geçtiğimiz günlerde belediye olarak yapacağımızı projeleri açıkladık. Yapacağımıza söz verdik. Biz söz verdik mi yaparız. Gerekirse kaçak yapacağız sonunda da gerekirse hapis yatacağız ama yine de yapacağız.

“Sıkıntı yaşayan sokaklarımız var”

Beykoz halkına borcumuzu ödeyeceğiz Hastası olduğunda, bir yangın çıktığında sıkıntı yaşayan sokaklarımız var. Mahalle kültürümüzü bozmadan, özümüzü kaybetmeden yerinde dönüşüm ile bugüne kadar bize destek olan Beykoz halkına borcumuzu ödeyeceğiz. Kişilerin kurumların çıkarlarını değil, toplumun menfaatlerini koruyarak çok çalışacağız.

Programın sonunda meclis üyesi adayları Murat Aydın’a Rize ve Trabzonspor formaları hediye etti. 

Haber Merkezi

Akif Hamzaçebi Çavuşbaşı’nda sert konuştu
Önceki Akif Hamzaçebi Çavuşbaşı’nda sert konuştu
İŞKUR ve ÜMSİAD’dan işverenlere bilgilendirme
Sonraki İŞKUR ve ÜMSİAD’dan işverenlere bilgilendirme
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz