AK Parti Beykoz’dan 16. Yıl sergisi

  • 14.08.2017 23:45
  • Güncelleme: 14.08.2017 23:47
  • Okunma: 8247 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, kuruluşunun 16. Yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda fotoğraf sergisi açtı.
AK Parti Beykoz’dan 16. Yıl sergisi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz İlçe Başkanlığı, Ankara’da düzenlenen programın dışında 15 Temmuz Şehitler Meydanında “Büyük yürüyüşün 16 yılı” adı altında fotoğraf sergisi açtı.

Kuruluşundan itibaren bazı anların hatırlatıldığı sergiye Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk’ün yanı sıra teşkilat mensupları katıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise AK Parti Genel Merkezi tarafından 16. Yıl nedeniyle Ankara’da düzenlenen kutlamalara katıldığı için fotoğraf sergisinde yer almadı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının yanı sıra Beykoz’da şu anda görev yapan yöneticilerin geçmiş dönemlere ait fotoğraflarla açılan sergide partinin 16 yılı anlatılmaya çalışıldı.

Refah Partisi döneminde Erdoğan’ın önderliğinde, Abdullah Gül, Bülent Arınç, Mehmet Müezzinoğlu, Necdet Külünk gibi isimlerin içerisinde bulunduğu ‘Erdemliler Hareketi’ daha sonra AK Parti’ye dönüşmüş, 14 Ağustos 2001 yılında ise bu isimlerden oluşan kurucular kurulu ile Türk siyaset tarihine adını yazdırmıştı.

“Artık hiçbir şey eskisi olmayacak” prensibiyle yola çıkan Erdoğan ve arkadaşları, 3 Kasım 2002’de 34,28 ile ilk seçimini kazandı ve o tarihten sonra girdiği hiçbir seçim, kaybetmedi.

Kuruluşunun ardından 15 yıldır kesintisiz bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde iktidar olarak varlığını sürdüren AK Parti, tarihi boyunca iki Cumhurbaşkanı ve 4 Başbakan çıkardı. Danıştay saldırısı, Cumhuriyet mitingleri, 367 krizi, e-muhtıra, kapatma davası, MİT krizi, Gezi olayları, 17-25 aralık darbe girişimi ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi birçok dönüm noktasını stratejik hamlelerle atlattı.

AK Parti, 2019 Yerel, Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ise köklü bir değişimle hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemlerde sık sık dile getirdiği, ‘metal yorgunluğu, değişim, yenilik, çağa ayak uydurma’ gibi söylemlerinin yanı sıra “Bu defa köklü bir değişime ihtiyacımız var” söylemleriyle gelecek seçimleri her zamankinden daha fazla önemsediği kulislerde konuşulan bir başka konu haline geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın açtığı fotoğraf sergisine geçtiğimiz günlerde Trabzon’da bölücü terör örgütü mensupları tarafından Şehit edilen Eren Bülbül için “iyi ki varsın, seni unutmayacağız” pankartı asıldı. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz