Siyaset

AK Parti Beykoz’da yeni yol haritası

AK Parti Beykoz’da yeni yol haritası
2014.12.16 00:00
| | |
14092

Video galeri

AK Parti Beykoz İlçe Danışma Kurulu Mustafa Gürkan Başkanlığı’nda ilk kez toplandı. Toplantı da yeni yönetimin yol haritası belirlendi.

AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi tarafından düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı'nda hem Mustafa Gürkan başkanlığında seçilen yeni yönetimin yol haritası oluşturuldu, hem de yaklaşan yargı darbesi olarak nitelendirilen 17 Aralık'ın yıldönümüne ait mesajlar verildi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, "Siyasi liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği gibi akıl ve ahlak merkezli bir parti olacağız. 30 Asil ve 30 Yedek olarak değil; Yönetim Kurulu olarak 60 Asil Üyemiz var gibi bir bütün halinde çalışacağız" derken, AK Parti İl Başkanlığı Teşkilat Sorumlusu Nadir Uzun, "Bugün bizi yolsuzluklarla suçlayanlar, Annem Naciye Sultanla beraber sabahın 4 buçuğunda Rize'nin Akarsu Köyü'nden çıkıp SSK Hastanesi'nin önünde ne aradığımın cevabını bir türlü veremediler. Ben, bugün bizi yolsuzluklarla suçlayan insanlardan Rize'nin hemen çıkışında 'Bir hastane yapacağız' diyerek temel atıp, o temelin hiçbir şekilde bitmediğinin cevabını bir türlü alamadım" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Beykoz Danışma Meclisi Toplantısı'na Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Meclisi'nin AK Partili Üyeleri, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçi, AK Parti İl Başkanlığı Teşkilat Sorumlusu Nadir Uzun, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, eski Başkan Adem Sefer, AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, eski Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Temsilcileri ve yaklaşık 500 kişilik partili katıldı. Danışma Meclisi Toplantısı'nda açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, yenilenen yönetimle birlikte Beykoz'un tamamını kucaklayacaklarını söyledi. AK Parti oylarının daha az olduğu mahallelerde de çalışma yapacaklarını kaydeden Gürkan, 30 Asil ve 30 Yedek olarak değil 60 Asil Üyesi var gibi Yönetim Kuruluyla birlikte hareket edeceklerini kaydetti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şunları söyledi:

Mustafa Gürkan: “İnşallah hayırlara vesile olur…”

"Değerli dostlar, hayatta başlayan her şey bitmeye mahkûmdur. Yaklaşık 20 gün önce AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nda yeni bir dönem başladı. Hayırlara vesile olur inşallah. Yine 20 gün önce biz 7 buçuk yıllık bir dönemi de geride bıraktık. Bu 7 buçuk yıllık süre içerisinde, şu an aynı salonu paylaştığım Değerli Ağabeyim ve Kıymetli İlçe Başkanım Adem Sefer'le 4 genel seçim, 2 referandum ve 1 cumhurbaşkanlığı seçimini beraber ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte yürüttük. Hamdolsun ki, bu süreç içerisinde hep üzerine ekleye ekleye ve başarılarla dolu bir dönem geçirdik. En azından şunu söyleyebilirim ki, beraber görev yaptığımız diğer ilçe teşkilatından dostlarımızdan bir eksiklik yapmadık. Ama fazlası da tüm kıymetli teşkilat mensubu arkadaşlarımızın takdiridir. Ben öncelikle, bu 7 buçuk yıl süre içerisinde birlikte görev yaptığım Değerli Ağabeyime, burada bir kez daha sizlerin huzurunda AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı olarak, yaptığı hizmetler ve çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamında da önce kendisine, ailesine başarı, mutluluk ve esenlikler diliyorum. İnşallah bundan sonra da bu hareketin içerisinde onu çok daha güzel yerlerde görmeyi temenni ediyorum. Bu konuda da önümüzdeki günlerde yapılacak tüm çalışmalarda en ön safta yer alacağımızı da burada sizlerin huzurunda belirtmek istiyorum.

Mustafa Gürkan: “Yeni Türkiye ve şimdi de Yeni Beykoz”

Değerli dostlar, yaklaşık 1 yıldır en çok duyduğumuz cümlelerden biri 'Yeni Türkiye'... Yeni Türkiye ve yeni Türkiye için de yeni AK Parti... AK Parti, yaklaşık 3 aylık bir dönemden beri Kongre sürecini başlattı, biliyorsunuz. Bir-iki hafta içinde Türkiye genelinde 1000'e yakın ilçede Kongre sürecinin tamamlanacağı öngörülüyor. Biz de bundan yaklaşık 20 gün önce kendi ilçe Kongremizi gerçekleştirdik. Şu anda tamamlanan İstanbul'daki Kongreler son derece güzel ve coşkulu oldu. Bizim Kongremizde ilden gelen arkadaşlarımızın, siyasi büyüklerimizin deyimiyle son derece coşkulu ve İstanbul'da yapılan iyi Kongrelerden biri olduğunu söylediler. Ben öncelikle bu Kongre'de emeği geçen Kadın Kollarımızdan Gençlik Kollarımızdan ve tüm teşkilatımızdan kişilere teşekkür etmek istiyorum. Akabinde, bu Kongre'de benimle birlikte yarışan ancak bu yarışı beraber ve kardeşçe üstlendiğimiz Özkan Ayduğan kardeşime de teşekkür ediyorum. Tabi ki, bu salonda olan olmayan ancak o günkü Kongremizde bizi yalnız bırakmayan yaklaşık 3 bin kişilik AK Partiliye de sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum; hepinizden Allah razı olsun.

Az önce Divan Başkanımız, Kongrelerin 'yenilenme süreci' olduğunu söylediler. Elbette biz de bu dönemde İlçe Yönetimimizi, Asil ve Yedek listede büyük ölçüde değiştirdik. Tabi bu değişiklik, bizim AK Parti'nin kurulduğu günden beri her dönem üstüne koyan bir yenilenme ve bir gelişim sürecini takip ediyor. Ben şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, AK Parti İl Teşkilatı'nda yaptığımız görüşmelerde İl Başkanımızın AK Parti çıtasını yükseltmek için koyduğu kriterlere en sağlam; belki kendi içinizde biraz üzülerek ama en çok uyan ilçelerden biri olduk. Bugün ilçemizde çok daha genç, dinamik bir yapı oluşturmaya çalıştık."

Mustafa Gürkan'ın ardından sahneye davet edilen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de partililere önemli mesajlar verdi. Yeni Türkiye ile birlikte Yeni Beykoz'un da kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken Çelikbilek, şöyle dedi:

Yücel Çelikbilek: “Kayıkçı kavgalarıyla kaybedecek zamanımız yok!”

"Öncelikle 29 Kasım'da gerçekleştirdiğimiz Kongre'nin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Uzun süre İlçe Başkanlığı yapan Adem Sefer Kardeşime yeni hizmet imkanlarının nasip olmasını, Allah'tan diliyorum. Yeni görev alan Mustafa Gürkan ve ekibine de aldıkları sorumluluğun altında kalmadan üstüne çıkmalarını Allah'tan temenni ediyorum. İnşallah biz Beykoz'da yeni bir döneme başlıyoruz. Türkiye'de yeni bir dönem başladığına göre Beykoz'da da eski Beykoz olma şansı artık yok. Bu büyük bir gayret ve özveri gerektiren bir durum… Sonunun mükâfatını inşallah Rabbimden alacaksınız. Siz, hayrı teşvik eden; şerre de karşı duran bir anlayışın insanlarısınız. Öyle olduğu içindir ki, sizler birçok şeye rağmen yılmadan, bıkmadan Yeni Türkiye'nin dünyada farklı bir yere gelmesi için gayret sarf ediyorsunuz. O nedenle sizin gibi yol arkadaşlarıyla birlikte yürüdüğüm için Allah’ıma hamd ediyorum.

Değerli kardeşlerim, büyük bir davayı üstlenmişsiniz. Bu dava öyle sıradan bir dava değil. Dağların taşların bile kabul etmediği, üstlenmediği bir davayı yeryüzünde siz Rabbimin halifesi olarak bunu böyle kabul etmişsiniz. Siz, yeryüzündeki halifelersiniz ve görevlisiniz. Böyle bir siyaset anlayışı, kayda değer bir siyaset anlayışıdır. Bizim artık eski anlayışlarla, kayıkçı kavgalarıyla kaybedecek zamanımız yok. Biz bu ülkenin insanlarının beklentilerine cevap vermeye niyetlenmiş olan insanlarız. Sadece kendimizin değil, etrafımızda olan bütün sıkıntısı olan ülkelerin dertlerine deva olmayı; onların zorluklarına göğüs gerebilmeyi üstlenen insanlarız. Dünyada neresi olursa olsun, bir mazlumun ve garibin sesi varsa onu kendi yüreğinde hissetmek zorunda olan insanlarız biz... Öyle bir heyecan taşıyoruz, öyle bir dava sahibi noktasındayız. Özellikle başımızdaki liderimizin güttüğü yol, gayret ve heyecan hepimizin heyecanı olması gerekiyor. Onun için bizim rakiplerimiz, güya bize göz dikenler arabamızın tekerine çomak sokmak isteyenler; birçok insanlar olacaklar. Hepsine gülüp geçeceğiz. Çünkü yardımcısı Allah olanın başka bir şeye ihtiyacı yoktur"

Yücel Çelikbilek'in ardından kürsüye gelen AK Parti İl Başkanlığı'nda Teşkilat Sorumlusu olarak görev alan Nadir Uzun, 17 Aralık sürecine değinerek şunları söyledi:

Nadir Uzun: “Millet için yaptık”

"Ben Gençlik Kolları'ndan yetişme bir kardeşiniz olarak, geçmiş dönemde ilçede çalıştım; bugün de il teşkilat görevi... Kısa bir dönem milletvekili adaylığı yaptım. Gençlik Kolları'nda olduğum dönemde zaman zaman bayrak asarken, 'Burada ne yapıyorum?' dediğim zamanlar da oldu... Ancak inanın toplantılara, bu danışma meclislerine katılıp 'Ne zaman bitecek?' dediğim zamanlar da oldu... Sonrasında gördüm ki, bizim bulunduğumuz her alan, doldurduğumuz her koltuk, bir şeyleri birilerine gösteriyor. Emin olun bu düşüncelerin hepsi boş. Biz varolduğumuz yerde mutluyuz.

Bugün bizi yolsuzluklarla suçlayanlar, Annem Naciye Sultanla beraber sabahın 4 buçuğunda Rize'nin Karasu Köyü'nden çıkıp SSK Hastanesi'nin önünde ne aradığımın cevabını bir türlü veremediler. Ben, bugün bizi yolsuzluklarla suçlayan insanlardan Rize'nin hemen çıkışında 'Bir hastane yapacağız' diyerek temel atıp, o temelin hiçbir şekilde bitmediğinin cevabını bir türlü alamadım. Bugün bir saray yaptık diye bizi yerden yere vuranların, 'Bu parayla kaç fakir doyardı' diyenlere tek bir sözüm var: Biz bunları millet için yaptık; 'emanetçi' olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanımız, Reisimiz de orada oturuyor. İktidara geldiğinizde de siz oturacaksınız. Madem fakiri fukarayı, garibi gurebayı bu kadar seviyor idiniz, Ankara'nın ortasına katrilyonluk genel merkezi niye yaptınız diye soruyorum, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum."

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçi de bir konuşma yaptı ve Beykoz İlçe Kongresi'nin tüm İstanbul'a örnek olduğunu vurgulayarak, tüm ilçe teşkilatını tebrik etti. Şebnem Koçakelçi, şunları kaydetti:

Şebnem Koçakelçi: “Beykoz, İstanbul’a örnek oldu”

"Yücel Bey konuşurken Adem Bey'e fısıldadım, dedim ki: 'Yahu şimdi Başkan'dan sonra ne konuşacağız? Bu iş böyle ters oluyor, keşke en son Başkan tamamlasa...' dedim. Yücel Başkan'dan sonra konuşmak çok zor. Ben, yaklaşık 6 aydır Beykoz'dayım. Kendisine de ifade ettim mi bilmiyorum ama bu 6 aylık süreçte engin deneyimlerinden faydalandık. Huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz gibi İstanbul geneli olarak ilçe kongrelerimizi tamamlamak üzereyiz. Gelecek hafta kongreleri tamamlamış olacağız. 3 hafta önce de Beykoz Kongremizi sonuçlandırmış olduk. İl Başkanlığımızın adayı Mustafa Bey dışında bildiğiniz gibi  Divan Başkanlığı'na listesini sunan Özkan Beyefendi de vardı. Divan Başkanı'nın tekzipleriyle birlikte kendisine söz vererek, çok demokratik bir seçim gerçekleştirmiş olduk. Kongre sonucunda da delegelerimizin ağırlıklı oyunu alarak Mustafa Bey Başkan seçilmiş oldu. Ama sonuç olarak biz İstanbul'a baktığımızda şunu görmüş olduk: Ne kadar medeni ve demokratik bir seçim geçirdik. Bu anlamda İstanbul'a örnek olduğumuzu ve benim de ne kadar gururlandığımı bilmenizi istiyorum. Kongre öncesinde kaygılıydım. Yücel Başkanla Mustafa Bey ile Adem Bey ile bu kaygılarımı da paylaştım: 'Çok iyi olmalı, İstanbul'a örnek olmalı, en iyi Kongre Beykoz'da olmalı...' dedim. Yücel Başkan, 'Rahat ol' dedi. Adem Bey 'Rahat ol' dedi. Gerçekten de öyle oldu."

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın danışma toplantısının sonunda ilçede görev alan eski yönetim kurulu üyelerine ve mahalle temsilcilerine de plaket de verildi. Plaket töreni öncesi sahneye alkışlarla çıkan eski İlçe Başkanı Adem Sefer, duygu dolu bir konuşma yaptı. Geçen 7 buçuk yıllık dönemde çalıştığı ekip arkadaşlarını kutlayan ve teşekkürlerini dile getiren Sefer, bu sırada Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam'ı da kürsüye davet etti. AK Parti İl Başkanlığı'ndan gelen konuklarla birlikte AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bu sırada kürsüye çıktı ve eski yönetim kurulu üyeleriyle mahalle temsilcileri hazırlanan plaketleri partililere sundu. Bu sırada kısa bir konuşma da yapan AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı Adem Sefer, şunları söyledi:

Adem Sefer: “Mustafa Kardeşime görevimi büyük bir onur ve mutlulukla devrettim”

"Burada bulunan ve bulunmayan teşkilat mensubu arkadaşlarımızın emeği çok büyük... Hepsinden Allah razı olsun. Teşkilatçılık, bir bütünlük gerektiriyor. Tek başına bir ilçe başkanı bir şey ifade etmiyor. Bu anlamda benimle beraber yol yürüyen ki, uzun süredir beraber yol yürüdüğümüz Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ve yönetimdeki arkadaşlarım buradalar; mahalle başkanlarım burada... Hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten bu büyük bir mutluluk… Hizmet etmek büyük bir mutluluk... Hepinizden Allah razı olsun ki, Beykozlulara hizmet etme onurunu bana yaşattınız, bizlere yaşattınız.

Artık yeni bir Türkiye var... Beykoz'da da 'yeni bir yönetim, yeni bir Beykoz' dedik. Bu anlamda 7 yıllık süre içerisinde beraber olmaktan mutluluk duyduğum ve seve seve, büyük bir onur ve mutlulukla İlçe Başkanlığı'nı devrettiğim Mustafa kardeşimi de yanıma davet etmek istiyorum. Bizlerin hangi görevde olduğu önemli değildir. Tek düşüncemiz davaya ve halkımıza hizmet etmektir."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Beykoz, Mustafa Gürkan, İlçe Danışma Kurulu, Adem sefer, Yücel Çelikbilek, Nadir Uzun, şebnem Koçakelçi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"