AK Parti Beykoz'da vefa yemeği

  • 0
  • 8841
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği
AK Parti Beykoz'da vefa yemeği

Beykoz'da görev yapmış olan eski ve yeni AK Partililer, İBB Koru Tesisleri'nde bir araya geldi.

Türkiye, 7 Haziran 2015 seçimlerine hazırlanırken, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, partinin eski ve yeni üyelerini düzenlediği yemekte buluşturdu. Beykoz AK Parti'de görev almış teşkilat çalışanları ila eski ve yeni AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, aynı yemekte bir araya geldi. Toplantıda konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, "2002 yılında Beykoz teşkilatımız bir araya gelmeye başladığı zaman o ağabeylerimizin nasıl çalıştığının en büyük şahitlerinden bir tanesiyim. Çok güzel günler geçirdik. Bugün sadece İstanbul Beykoz’da 40 bine yakın üyesi olan 80 bin seçmen tarafından onay almış Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük siyasi hareketi olmuş ve dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz biz. Çok şükür AK Parti kendisine verilen her sınavdan başarıyla ayrılmıştır" şeklinde konuştu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından İBB Koru Tesisleri'nde düzenlenen yemekli toplantıya Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Salim Öztürk'ün yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Adem Sefer ve aralarında Meclis Üyelerinin de bulunduğu çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, tüm katılımcılara teşekkür ederken, şöyle dedi:

Mustafa Gürkan: “Çok güzel günler geçirdik”

"Şu anda burada partimizin bu yana kadar görev yapmış 100'e yakın arkadaşımız var. Yine bugüne kadar burada görev yapmış 60’a yakın Meclis Üyesi arkadaşımız var. Bugün burada siyaset yaptığımız arkadaşlarımızla ağabeylerimizle biz belki daha önceden tanışıyorduk. Ama hepimiz bu şemsiye altında bir araya geldik, dostluklarımızı geliştirdik. Sadece burada değil aynı şekilde Türkiye’de bine yakın ilçede AK Parti şemsiyesi altında bir araya geldik. 2002 yılında Beykoz teşkilatımız bir araya gelmeye başladığı zaman o ağabeylerimizin nasıl çalıştığının en büyük şahitlerinden bir tanesiyim. Çok güzel günler geçirdik.

Bu teşkilatın eskileri bazı şeyleri kutsuyorlar. Ben bu kadar abartı koymayacağım. İlk başta fedakârlıklar biraz daha ön planda tabi ki ama biz bu ülkenin kazanımıyla yükseleceğimizi biliyorduk. Kuruluşumuzda yine maddi ve manevi anlamda çok büyük fedakârlıklar gösteren ağabeylerimiz oldu. Başta kurucu İlçe Başkanımız Dr. Ahmet Hulusi Batu… Burada birçok şeyi beraber yaşadık. O gün belki bu parti kurulurken hedefleri hayalleri vardı. Ama bugün sadece İstanbul Beykoz’da 40 bine yakın üyesi olan 80 bin seçmen tarafından onay almış Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük siyasi hareketi olmuş ve dünyanın en büyük sivil toplum örgütüyüz biz. Çok şükür AK Parti kendisine verilen her sınavdan başarıyla ayrılmıştır. Ben hepinize bu akşam bizimle bir araya geldiğiniz için teşekkür ediyorum."

Mustafa Gürkan'ın ardından söz alan toplantının Onur Konuğu AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç ise İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin selamlarını ilettiği konuşmasında şunları kaydetti:

Hasan Kılıç: “Beykoz’un en zor dönemlerinde bu davaya hizmet etmiş insanlar var”

"Öncelikle sizlere İl Başkanımız Sayın Selim Temurci’nin selamlarını iletmek istiyorum. Kendileri yönetime gelir gelmez böyle bir konseptin uygun olacağını düşündüler. Haklı bir düşünce olduğunu bu akşam burada görüyorum. Beykoz’un en zor dönemlerinde bu davaya hizmet etmiş insanlar var. Hasbel kader ben 2008’den beri Yerel Yönetimler Birimi olarak Beykoz’a çok sık gelirim. Beykoz’un eski durumunu çok iyi biliyoruz. Ekonomik olarak kısıtlı imkânlarla büyük başarılar elde ettiğinizi düşünüyorum.

Geçmişte olanlar bilirler ki, Beykoz’da bir parti sadece bir dönem kazanırdı. Çok şükür o dönemler geride kaldı. Sizlerin özverili ve gayretli çalışmalarınızla oldu. Bu seçim bundan önce geçirdiğimiz bütün seçimler gibi önemli bir seçim. Çünkü biz gittiğimiz muhtelif yerlerde bunun konuşmalarını yapıyoruz. Biliyoruz ki, eğer Anayasa ile ilgili bir oylama olmazsa bu seçimden sonra uzun bir zaman Türkiye bir seçim daha görmeyecek. Bizler gayretli çalışmalarla Beykoz’da belli bir seviyeye getirdik. Hepinizin bunda çok büyük emekleri var. Bundan önce olduğu gibi bu dava için Türkiye’nin 2023 hedeflerine eksiksiz ilerleyebilmesi için Beykoz’da bulunan her bir AK Parti ferdinin elini taşın altına sokması her gittiği ortamda 400 Milletvekili vurgusunu yapması lazım. Türkiye’nin istediği, AK Parti’nin kendisine belirlediği Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemizin şaha kalkması Türkler üzerinde bulunan ön yargının kaldırılması ve dünya çapında süper güç haline gelmesini sağlayacaktır."

Hasan Kılıç, konuşmasının sonunda Beykoz'da Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı'na atanan Tuncer Dede'yi tebrik etti ve konuşması için kendisini kürsüye davet etti. Kılıç'ın daveti üzerine kürsüye gelen Tuncer Dede ise şöyle dedi:

Tuncer Dede: “Başarımızı, İlçe ve İl Başkanımıza hediye edeceğiz”

"2002 yılından bu yana bazı arkadaşlarımızla Yönetim Kurulu Üyesi olarak, bazı arkadaşlarımızla Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapıyorum. Yönetimimizde yeni olan arkadaşlarımız var. Dışarıda şu anda kuruluşundan bu yana bu çatı altında bulunan arkadaşlarımız var. Önümüzdeki seçimlerde Beykoz’da yüzde 55-60 bandında bir oy potansiyeli mevcut. Biz bu oy oranını bu kadrolarla yakalayarak, AK Parti’nin rakipleriyle olan farkını daha da açacağımıza inanıyorum. Beykoz olarak bu başarıyı yeni Türkiye’de İlçe Başkanımıza ve İl Başkanımıza hediye edeceğiz."

Tuncer Dede'nin ardından ise bu kez kürsüye AK Parti'den İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan ve temayül yoklamalarında ilk 5'te yer alarak dikkatleri üzerine çeken Adem Sefer geldi. Aynı zamanda AK Parti Beykoz İlçe eski Başkanı da olan Adem Sefer, şunları söyledi:

Adem Sefer: “Yeni bir Anayasa şart!”

"Bu parti kurulduğundan beri burada bulunan arkadaşlarımızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın o zamanlar muhtar bile olamaz dedikleri bir liderin öncülüğünde başlayan siyasi harekete ile birlikte bu teşkilatlarla Beykoz’da ve 7 Haziran 2015 Seçimlerinde daha da ileriye götüreceğimizden hiç şüphem yok. Sizlerin de şüphesi olmasın. Hepimiz şunu biliyoruz ki, Türkiye’nin ufkunun açılması, daha ileriye gidebilmesi için artık tek çarenin yeni bir Anayasa olduğunun hepimiz farkındayız. Başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere kamuoyunda hep beraber doğrultuda çalışıyoruz.

Ben Beykoz teşkilatıyla her zaman övündüm. Çünkü bu teşkilat bu büyük aile bu zamana kadar girdiği 9 seçimi de kazanmayı en güzel şekilde bilmiştir. Bunun yanı sıra hiçbir zaman Türkiye ortalamasının altında kalmadı. Diğer yandan bu yeni süreçte Beykoz’un kendine düşen vazifeyi layıkıyla yerine getireceğini biliyor, hepinize teşekkür ediyorum."

Haber Merkezi

2015 Konserine yoğun ilgi vardı
Önceki 2015 Konserine yoğun ilgi vardı
Seçimde 2. tur başladı... Beykoz'da yoğun katılım
Sonraki Seçimde 2. tur başladı... Beykoz'da yoğun katılım
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz