AK Parti Beykoz'da Nazım'dan Mehmet'e uzun ince bir yol

  • 03.04.2015 00:48
  • Güncelleme: 03.04.2015 00:55
  • Okunma: 8389 kez
  • Yorum: 0
AK Parti İlçe Teşkilatı, Kuruluşundan itibaren görev yapan tüm emek verenlerini bir araya getirdi. Yemekli toplantının Onur Konuğu ise Çelikbilek çiftiydi.
AK Parti Beykoz'da Nazım'dan Mehmet'e uzun ince bir yol

Son yerel seçimlerde ilçede 69 bin 757 kişiden aldığı oyla yüzde 44,6'lık orana ulaşan ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de oylarını 73 bin 906'ya ve oranını da yüzde 56,2'ye çıkartan Beykoz AK Parti İlçe Teşkilatı, Kuruluşundan bu yana görev almış emekçilerini bir araya topladı. Beykoz AK Parti İlçe Teşkilatı'nda 2002 yılından bu yana Kadın Kolları'nda ve Gençlik Kolları'nda görev almış kişiler, İBB Koru Tesisleri'nde gerçekleştirilen yemekli toplantıda bir araya geldi.

Toplantının Onur Konuğu olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti'nin 14 yıldır devam eden başarılarının artık Dünya'da ses getirmeye başladığını anlatarak, "Malezya'dan bizim başarılarımızı incelemek üzere gelenler oldu. Onlar da ülkelerinde AK Parti'nin istikrarını yakalamak istiyorlar. Bu gurur vericidir" şeklinde konuştu. Beykoz AK Parti’de 2002 yılında görev alan Nazım Kartbak da önemli açıklamalar yaptı. Aynı zamanda Beykoz AK Parti'nin Kurucuları arasında yer alan Nazım Kartbak, toplantının ilgi odağı olurken, şunları dile getirdi: "Ben genç arkadaşlarıma bugün şunu söylemek isterim ki; bizler çok zor şartlar altında bir süreçten ve dönemlerden geçtik. Şu an sizin içinde bulunduğunuz ortamlar, imkânlar o zamanda tahayyül bile edilemiyordu; düşünülemezdi. Bunun kadrini ve kıymetini bilmemiz lazım."

‘Ayşe ve Yücel Çelikbilek çifti, Onur Konuğu olarak, toplantıyı birlikte takip etti’

Beykoz İBB Koru Tesisleri'nde gerçekleştirilen yemekli toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ile eski ve yeni parti mensupları katıldı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek Hanımefendi'nin 'Onur Konuğu' olduğu gecede, AK Partili Meclis Üyeleri de partilileri yalnız bırakmadı. Açılış konuşmasını, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve SKM Başkanı Tuncer Dede'nin İl Başkanlığı'nda olduğu saatte ve onların adına yapan Beykoz AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Şahin, şunları söyledi:

Yaşar Şahin: “Yüzde 60’ı yakalayıp, bunu Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımıza hediye etmek istiyoruz”

"Yeni teşkilat mensuplarımızın, eski teşkilat mensuplarıyla bir araya geldiği bu tabloyu görünce, çok büyük bir enerji aldığını hissediyorum. Şahsen bu enerjiyi ben kendim de hissediyorum. İnşallah bu seçimde, hep birlikte burada İlçe Başkanımızın bize göstermiş olduğu yüzde 60 seviyelerini yakalayarak, inşallah Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza bunu hediye etmek istiyoruz."

Yaşar Şahin'in ardından söz alan Beykoz AK Parti Gençlik Kolları İlçe eski Başkanı Nazım Kartbak, oldukça heyecanlı bir konuşma yaptı. Aynı zamanda Beykoz AK Parti'nin Kurucularından birisi olan Kartbak, 2002 yılında çıktığı AK Parti yolculuğunda yaşadıklarını anlattı.

Nazım Kartbak, şöyle dedi:

Nazım Kartbak: “Onlara ‘Bu ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var’ dedim!”

"Özellikle böyle bir organizasyon yaptığınız için teşekkür ediyorum. Gençlik Kolları Başkanımız sanırım tecrübelerimize uygun bir konuşma yapmamızı istiyorlar bizden... 2002 yılında ben bir kurumda çalışıyorken, arkadaşlar 'AK Parti'nin Beykoz İlçe Teşkilatı'nda Gençlik Kolları’na Başkan arıyorlar' dediler. Ben de bir kurumda çalıştığımı ifade ederek, Başkan olarak değilse de diğer alanlarda çalışabileceğimi söyledim. Tabi, ilahi kader bizi bu saflara itti.

Buradaki arkadaşlarımız hatırlarlar, bugünkü İlçe Başkanımız ile birlikte biz 3-4 kişi kendimizi bir anda eski İl Binamızda bulduk. Orada bizi mülakata aldılar ve sordular: 'Niçin AK Parti'ye geldiniz?' diye... Ben ise şunu söylemiştim: 'Bu ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var, yeni bir heyecana ihtiyacı var. Böyle bir oluşum varken, biz de bunun bir tarafında olmak istiyoruz' dedim. O zaman Şenol Kazancı Başkanım vardı ve hiçbir göreve talip olmadığımı açıkça belirttim. Şenol Başkana, 'Başkanım, ikinci adam olarak her türlü göreve hazırım' dedim.

Kurucu Üye Nazım Kartbak: “Hâlâ konuşulacak bir liste hazırlamak istedim ve bunu başardım!”

Benim isteğim şuydu: Benimle birlikte ile gelen Erdoğan Coşkun Çap arkadaşım... Mustafa Gürkan arkadaşım... Bir kaç arkadaşım daha vardı... Dedim ki: 'Eğer benimle birlikte devam edecekseniz, ben varım' dedim. Yola öyle başladık. 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde ben bir ekip oluşturdum. O günlerde AK Parti İl Başkanlığı benden hemen bir liste bekliyordu ancak benim gayem; üzerinden on yıllar geçse bile hakkında konuşulacak bir gençlik oluşturmaktı. Sanırım bugün üzerinde hâlâ konuşulan gençliği oluşturmayı başarmışım o 2002 yılında...

Ben genç arkadaşlarıma bugün şunu söylemek isterim ki; bizler çok zor şartlar altında bir süreçten ve dönemlerden geçtik. Şu an sizin içinde bulunduğunuz ortamlar, imkânlar o zamanda tahayyül bile edilemiyordu; düşünülemezdi. Bunun kadrini ve kıymetini bilmemiz lazım."

Nazım Kartbak'ın ardından Gençlik Kolları eski Başkanları'ndan Fatih Yılmaz kürsüye geldi ve siyasetin bir araç olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

Fatih Yılmaz: “Siyaset bir amaç değildir; araçtır!”

"Tabi Nazım Başkan'ın ardından konuşmak daha bir heyecanlı oluyor... Biz de 3 buçuk sene hasbelkader Başkanlık yaptık. Bu dönem içerisinde Yönetimimizde birçok arkadaşımızla birlikte inanıyorum ki, en güzel günlerimizi yaşadık. O zamanlar sosyal medyanın çok fazla aktif olmadığı dönemdi. Daha samimi, daha içten ve yürekten Gençlik Kolları'nda üzerimize düşen görevleri yaptığımızı düşünüyorum ve bence bugün hâlâ bunun hazzını yaşıyoruz. Bizim öğrendiğimiz en önemi şey şuydu: 'Siyaset bir amaç değildir; araçtır'... Bunu her fırsatta konuşuyorduk. Bugün baktığımda ailecek hâlâ görüşüyor olmamızı da ben buna bağlıyorum."

Fatih Yılmaz'ın ardından ise bu kez Beykoz AK Parti'de 6 yıl boyunca Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış olan Fatih Sağlam söz aldı ve şunları aktardı:

Fatih Sağlam: “Geçmişte elimizi taşın altına koyduk ve koymaya devam edeceğiz!”

"AK Parti’nin mensupları olduğumuz için öncelikle Allah'a şükrediyoruz. Bundan 12-13 yıl önce Kurucu Üyemiz Nazım Kartbak, sonrasında kısa bir süre Mustafa Başkan, ardından Fatih Başkan ve sonunda da biz 2009'dan 2015'e kadar tam 6 yıl bu görevi yürüttük. Biz görev yaptığımız süreç içinde de Gençlik Kolları'nın bu teşkilatta önemli bir yeri olduğunu her zaman ifade ettik. Bugüne kadar da elimizi taşın altına koyduk ve koymaya da devam ettik.

Şunu bilmenizi istiyorum: Kişiler gelip geçicidir. Önemli olanı partimizin bekasıdır. Onun için bizler her zaman bundan sonraki süreçte de AK Parti için Beykoz'da İstanbul'da Türkiye'de hep beraber inşallah bu süreçte partimizin yanında olacağız, çalışacağız ve hedefimiz ne ise onu almak için mücadele vereceğiz."

Gençlik Kolları'ndan son olarak henüz 1 ay önce seçilen Beykoz AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler kürsüye geldi ve şunları söyledi:

Mehmet Güler: “Hedefimiz olan yüzde 60’a ulaşacağız!”

"Biz bu programı düzenlerken, tüm eski ilçe Başkanlarımızla istişare toplantısı yaptık ve emek vermiş herkesi davet etmeye çalıştık. Hatta kısa bir dönem görev yapmış olsa da Mustafa Özdemir Başkanımıza da ulaşmaya gayret gösterdik ancak ulaşamadık. Az önce izlemişsinizdir; bir slayt gösterisi hazırladık. Bu slaytlarda, Gençlik Kolları'nda bayrak asmış, toplantılarda mitinglerde faaliyet göstermiş tüm arkadaşlarımızdan oluşan bir fotoğraf gösterisi sunmaya çalıştık. Ulaşabildiğimiz fotoğraflarla, sizlerin anılarınızı tazelemek istedik. İnşallah bu önümüzdeki 7 Haziran süreci, işte bugünkü birlik ve beraberlik içerisinde geçecek ve Beykoz AK Parti İlçe Başkanlığı olarak hedeflediğimiz yüzde 60'a ulaşacağız.”

Fatih Sağlam'ın ardından ise yine göreve henüz gelmiş olan Beykoz AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'a söz verildi. Kadın Kolları'nın AK Parti'nin 'anahtarı' olduğunu belirten Gaye Zayıf, konuşmasında şöyle dedi:

Gaye Zayıf: “Kadınlarımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum…”

"Tablo çok güzel, salon gurur verici... Bence AK Parti'nin de başarısı bu birlikten geçiyor zaten... Öncelikle birliğimiz her zaman daim olsun diyorum. Ben bugüne kadar Beykoz'da her kademe görev yapan kadın ve gençlik kollarında görev yapmış tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum ama Kadın Kollarında çalışmış arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. AK Parti'nin anahtarı olan kadınlarımız, siyasetin yanı sıra çok fazla işler de yapıyorlar. Onlar hem anne, hem öğretmen, hem aşçı, hem terzi... Bunların hepsini birlikte götürüyorlar, süper kadınlar; ben kendilerini gönülden kutluyorum."

Gaye Zayıf'ın ardından ise bu kez kürsüye, gecenin Onur Konuğu olan ve eşi Ayşe Çelikbilek ile birlikte toplantıya katılan Yücel Çelikbilek geldi. AK Parti'nin kazanımlarından bahseden ve sağlık alanında, eğitim alanında gerçekleştirdiği değişimlerden bahseden Yücel Çelikbilek, 7 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Konuşmasını yaparken eşi Ayşe Çelikbilek'in de dikkatle dinlediği Yücel Çelikbilek, şunları anlattı:

Yücel Çelikbilek: “Halkın ne ifade ettiğini AK Parti yönetiminde gördüler!”

"Türkiye ve Dünya, 14 yıldır AK Parti gerçeğini yaşıyor. Türkiye'de milletimiz, nasıl bütünleşebileceğini gördü AK Parti'yle... Yöneticilerinin her ortamda yanlarında durduğunu fark etti... Belediye Başkanları'nın halkın içerisine nasıl girip de onların dertlerini dinlediklerini gördü... Bu Türkiye için ilk defa bir imaj değişikliğiydi. Türkiye daha önce bunları yaşamadı.

Türkiye'de daha önce halka tepeden bakan, halkın değerlerini özümsememiş, içine sindirememiş; onu hakir görebilen bir takım yobazları gördü. Ama ilk kez halkın ne ifade ettiğini AK Parti yönetimlerinde görmeye başladılar. Kadınlar, kendilerine farklı bir ayrıcalık gördüler. Gençler, farklı bir ayrıcalık gördüler. 18 yaşında bir gencin yarın Meclis'e girebileceği, seçime girebileceği gerçeğiyle AK Parti'de tanıştılar. 18 yaşındaki bir gencin oy kullanabileceğini, AK Parti'yle yüzleşerek gördüler. Bunlar Türkiye için çok yeni şeylerdir. Bunları daha önce bahsetseydiniz, size, 'Ne diyorsun Allah aşkına, nerden geldiniz siz; hangi dünyada yaşıyorsunuz?' derlerdi.

Başkan Çelikbilek: “Kadınları ‘yok’ saymaya hakkınız yoktur!”

AK Parti gelene kadar Türkiye siyasetinde tabiri caizse kadının esamesi okunmazdı. Ama şimdi AK Parti siyasetiyle birlikte kadın, kendisine farklı bir statü istiyor. Hakkı mıdır? Hakkıdır! Bunu vereceksiniz... Mademki bu toplumun yarısı kadınsa ve aile hayatımızın, çalışma hayatımızın; gelecek neslimizin teminatı annelerse onları sizin 'yok' saymaya hakkınız yoktur. Zaten bizim inancımız yok saymadı da ama sistem yok sayıyordu; o sistemi de bizim revize etmemiz lazımdı. Onun için kadınla ilgili atılan adımlar bu dönemde, Cumhuriyet kuruldu kurulalı, AK Parti'nin çıkardığı yasalar kadar, hiçbir zaman yasa çıkartılmadı."

Toplantıya, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndaki toplantısı dolayısıyla gecikmeli olarak katılabilen Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Yücel Çelikbilek'in konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye davet edildi. Düzenlenen yemeğin AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin fikri olduğunu ifade eden Mustafa Gürkan, 39 İlçede bu yemeğin gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

Mustafa Gürkan: Bu organizasyon, Sayın Selim Temurci’nin fikriydi…”

"Bu yıl bir Kongre oldu AK Parti'de... Kadrolarda büyük ölçüde bir görev değişimi yaşandı. İl Başkanımız Sayın Temurci, göreve geldikten sonra gerçekleştirdiği ilk toplantıda bize şöyle dedi: 'Bugüne kadar teşkilatımızda görev yapan kardeşlerimizle, hemen 39 ilçede bir araya gelin ve kucaklaşın' dedi. Özellikle de bunun bir vefa yemeği olmadığının altını çizdi.

Biz de bugün İlçe Yönetim Kurulumuzla, Meclis Üyelerimizle, Kadın ve Gençlik Kollarımızın eski Başkanları ve yönetimleriyle, Mahalle temsilcilerimizle bir araya geldik. Buraya davet ederken ufak tefek eksikler olabilir. Ben özellikle Kadın Kolları Başkanımız ile Gençlik Kolları Başkanımızdan kendi listelerini kendilerinin hazırlamalarını istedim. Onlar tek tek arayarak haber verdiler. Ancak buna rağmen bir eksiklik olduysa da ben bunun sorumluluğunu üzerime alıyorum. Bundan sonraki programlarımızda ise bunu telafi edeceğimizin sözünü sizlere vermek istiyorum."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz