AK Parti Beykoz’da kriz masası kurdu

  • 30.09.2018 16:01
  • Güncelleme: 30.09.2018 16:11
  • Okunma: 10001 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da sabah saatlerinde meydana gelen doğal afet sonrası AK Parti teşkilatları sahaya indi.
AK Parti Beykoz’da kriz masası kurdu

Beykoz’un yüksek kesimlerindeki yerlerde etkili olan sağanak yağmur sonrası meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı bünyesinde kriz masası oluşturuldu.

Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Başkan Yardımcılarının olağanüstü toplantıya çağırılmasıyla kurulan kriz masasında Gençlik Kolları tarafından çağrı merkezi de kuruldu.

Elmalı, Örnekköy, Çengeldere, Mahmutşevketpaşa gibi yerlerde büyük maddi zarara yol açan sel felaketi için AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç’ın talimatlarıyla İlçe Başkan Yardımcıları ve Kadın Kollarının da katılımıyla dört ekip halinde sahaya indi.

Felaketin yaşandığı yerlerde hastaneye kaldırılan vatandaşları da ihmal etmeyen AK Parti Beykoz Sosyal Politikalar Başkanlığı, Başkan Yasemin Özen öncülüğünde tedavileri devam eden vatandaşları ziyaret ediyor.

Özen, vatandaşlara maddi manevi destek olmak adına sahada çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “İlçe Başkanımız Hanefi Dilmaç’ın talimatlarıyla birçok koldan 219 km2’lik ilçemizi abluka altına almış bulunmaktayız. Bize ihtiyaç duyan vatandaşlarımız İlçe Başkanlığımızı arayarak talepte bulunabilirler. Allahın izniyle en az zararla bugünü atlatacağız” dedi.

Mahalle temsilcilikleri, bölgede ikamet eden teşkilat mensupları, muhtarlar ve İlçe Başkan Yardımcılarının kriz masasında bulunan çağrı merkezine aktardığı konular oluşturulan havuzda toplanarak en kısa sürede çözüme kavuşturuluyor.

Tepeterla Caddesi’nde yıldırım düşen ev ve Çengeldere Mahallesi’nde evsiz kalan bir ailenin sorununun çözülmesi konusunda da hassasiyetle çalışan partililer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yol Bakım Onarım Ekipleri, AFAD ve Çevre Şehircilik Bakanlığı yetkilileriyle birlikte Beykoz Belediyesinin yetersiz kaldığı noktalarda çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe Başkanları Toplantısına katılmak üzere AK Parti Genel Merkezi’nde bulunan Başkan M. Hanefi Dilmaç’ın, yaşanan gelişmelere gör Ankara programını yarıda keserek Beykoz’a dönebileceği bildirildi.

Öte yandan İlçe Başkanı Dilmaç’ın dakika dakika telefonla kurmaylarından bilgi aldığı ve olaylara müdahale konusunda her türlü imkanın seferber edilmesi talimatını verdiği kaydedildi.

Öte yandan Beykoz Belediye ekiplerinin yetersizliği tartışma konusu olurken, bazı vatandaşlar Beykoz Belediyesi’nden yeterli desteği görememekten yakındı.

Haber Merkezi