AK Parti Beykoz’da iç muhasebe süreci başladı

  • Güncelleme: 18.06.2015 23:45
  • Yorum: 3
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra resmi olarak teşkilatıyla ilk defa bir araya geldi.
AK Parti Beykoz’da iç muhasebe süreci başladı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz SKM Başkanı Tuncer Dede, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı ve milletvekili adayı Adem Sefer ve AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç seçim sonuçlarına ilişkin çeşitli değerlendirmeler yaptılar.

Toplantıda partililere de söz verildi. Dilek temenniler bölümünde yapılan konuşmalar ise daha çok yapıcı eleştiriler içeriyordu.

Programın açılış konuşmasını ise İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yaptı…  

“AK Parti bu süreçten güçlenerek çıkacaktır!”

Bugün belki burada bu seçim sonucu daha farklı olsaydı yani yüzde 47- 48’lerde oy alsaydı sonuç çok farklı olacaktı. Bakın şuan Türkiye’de diktatör denildi şu denildi, bu denildi ve birçok terminolojik ifadeler kullanıldı. Ya, Allah aşkına! Bugün Türkiye’de yüzde 86,5 katılım oranıyla ve şuanda da yüzde 98’lerde zannedersem temsille AK Parti’nin önderliğinde bir seçim yapıldı. Eğer bu seçim sonucu yüzde 41 değil de 46-47 olsaydı; koparılacak kıyameti düşünün. Eğer biz bu ülkenin bütün kurumlarına, insanlarına farklı niyetlerde olsaydı çıkar mıydı bu sonuç sizce? Ben bu anlamda öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza beraberinde Başbakanımıza ve partimizin üst kurumlarında görev yapan tüm siyasi büyüklerimize desteğimiz bugünkünden çok daha güçlü olacaktır.

Bu konuda tüm teşkilatımız şunu bilsin ki, Beykoz dimdik ayaktadır, İstanbul dimdik ayaktadır, Türkiye dimdik ayaktadır! İnşallah iki hayırdan birisi olur: Ya bir erken seçim olur veya parti büyüklerimiz karar verir bir koalisyon olur. Ben bu sürecinde bize İnşallah hayırlar getireceğini düşünüyorum ve AK Parti bu süreçten de yine güçlenerek çıkacaktır. Şimdi işin bir de Beykoz boyutu var. Biz Beykoz’da yaklaşık 70 küsur arkadaşlarımızla sahadayız. Ve 2002’den beri 4 tane genel seçimde Beykoz’da bir tanesinde SKM başkanı, bir tanesinde seçim işleri başkanı ve bir tanesinde de gençlik kollarındaydım. Ve bu seçimler içerisinde bu seçim en çok çalıştığımız seçimdi. Ben buradan herkese teşekkür ediyorum.

Bizim ekiplerimiz kısa sürede içerisinde yenilendi. Aslında ekiplerimizin yenilenmesinin avantajlarının ve dezavantajlarının bazı sonuçları vardı. Avantajları şuydu; bazı arkadaşlarımız çok heyecanlıydı ama bazen o heyecanı, o enerjiyi, o isteği seçmenle karşı karşıya geldiğinde nasıl kullanacaklarını bilmiyorlardı. Ama olsun bu da hayırlı oldu. Burada hızlandırılmış bir kurstan geçtiğimizi düşünüyorum. Ve ne olursa olsun teşkilatımda olan bütün arkadaşlarımla başarılı bir şekilde bu süreci geçirdiğimizi düşünüyorum. Ben burada özellikle kadın kolları ekibimize teşekkür etmek istiyorum. Özellikle onlar bu seçimin yıldızıydılar. Programlarımıza, çalışmalarımıza yoğun bir katılım, destek gösterdiler. Gençlik kollarına bakarsak yeni bir gençlik kollarımız var. Onlarda heyecanlıydılar, onlarda bu süreçte katkıda bulunmak istediler. Ben ilerleyen süreçte gençlik kollarının çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Erken seçim olur olmaz bilmiyorum ama bizim teşkilat olarak üzerinde duracağımız mesele gençlik kolları olacaktır. Ve ben gençlerimiz başkanları nezdinde teşekkür ediyorum ve mahalle başkanlarımıza da buradan teşekkür etmek istiyorum.

Beykoz’da yaklaşık olarak oyumuzu korumuşuz!”

Her ne olursa olsun AK Parti günde ortalama 200-250 kişi ile sahadaydı. Seçim zamanı ne kadar çok kişiyle sahada olursanız o kadar başarılı olursunuz. Ben belediye başkanımıza buradan teşekkür etmek istiyorum her ne olursa olsun çalışma zamanımızda biz istediğimiz için programlarını iptal edip bize katılım sağladılar. Başkanım çok teşekkür ederim. Evet değerli dostlar Beykoz bu seçimde yüzde 46,1 oy aldı. Bu oy oranının iki tane okuması vardır. Birincisi 2011 seçimlerinde yüzde 52 küsur oy almıştık. Yüzde 6 gibi bir oy düşüklüğü var. Ama İstanbul ilçelerine göre bu sonuç kıyas edildiğinde oyunu en az düşüren bir – iki ilçeden birisiyiz. Bu başarı mı? Değil! Ama oy kaybı noktasında en az kayba uğrayan bir – iki ilçeden biriyiz. Peki, bunu 2014 seçimleriyle değerlendirelim. O seçimde aldığımız 69 bin 900 oy bu seçimde aldığımız 69 bin 700 oy; fark ne: 200… Yaklaşık olarak oyu korumuşuz. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’in tekrar başkan seçildiği oy.

Peki, bu seçimde bizim geçersiz oylarımız var. Aranızda belki seçim sandık başkanı, sandık görevlisi olarak görev yapan arkadaşlarımız. Fakat bu seçimde bizim 8 bin 600 gibi oy kaybımız vardı. Bu oy kaybının anlamı şu İstanbul 1. Bölge’de 160 bin, 2. Bölge’de ise 660 bin oy kaybı vardı. Öncelikle bu durum beni üzdü fakat bu bizim tahminimiz 8 bin 600 oyun helalinden 6 bini bizimdi arkadaşlar. Beni inanın en çok üzen o. Biz bir oy almak için bu kadar mücadele ederken 8 bin 600 oyumuz heba olmuş. Aslında bizim burada aldığımız oy oranı 2014’te ki oy oranının karşılığı. İsterseniz onu değerlendirin, isterseniz bunu değerlendirin. E, bir de şöyle değerlendirin: Biz yüzde 46 oy aldık, Yücel Başkanın seçildiği seçimde yüzde 45 oy aldık. AK Parti Beykoz İlçe başkanlığı 2002’den bu yana en başarılı sonuçlarını cumhurbaşkanlığı seçimlerinde almıştır. İstanbul Anadolu Yakası’nda 4. İl genelinde ise 9. olmuştur böyle de değerlendirebilirsiniz. Ve bu seçimde yine Anadolu Yakası’nda 4. İlde de 9. olmuştur. Sonuçlar ne olursa olsun Türkiye genelinde bir oy kaybı var. Özellikle doğu kökenli kardeşlerimiz oylarını da il başkanımızla görüştüm. Bugün o parti önceki seçim 5 bin küsur oy alırken şükürler olsun biz bunu 9 binde tuttuk.

Doğu kökenli kardeşlerimizi rencide etmemeliyiz!”

Bakın bugün Acarlar’da Hisar’da Kanlıca’da Göksu’da bunların oyları bir elin parmaklarını geçmezken, bugün bu bölgelerde 400 civarında oy alıyorlar. Hani bugün onlarında tabiri var ya: Emanet oylar9 bin oyun en az 3 bini emanet. Bakın bugün benim sandığımın olduğu yerde Tokatköy’de tanıdığım bildiğim 8 kişi; CHP ile MHP’den başkasına oy vermeyen 8 kişi; gittiler, bu seçimde HDP’ye attılar. Bu kadar net! O bakımdan biz Türkiye’de doğu kökenli kardeşlerimizi rencide edici bir tavrın içerisine girmemeliyiz. Özellikle o bölgelerde bize destek olan kardeşlerimizle beraber başkanımızın da isminin çok saygın olduğunu düşünüyoruz. Ve her ne zaman gidersek oralara biz, ‘Başkanımızın ismin verin’ dediler. Ve başkanımızın da onlara yaptığı hizmet karşılığında o kardeşlerimizin bize olan vefalarını bugün bir kere daha gördük. Ama sonuç itibariyle biz doğu kökenli kardeşlerimizi rencide edecek bir harekette olmamalıyız.

Evet, şu bir gerçek gerek Beykoz’da İstanbul’da Türkiye’de oy düşüşü var ama şunu unutmayın ki, bu kardeşlerimizin yine en çok oy verdiği parti AK Parti. Söylememe gerek yok bizler yüzyıllardır bu ülkede beraber yaşıyoruz. Sözlerime son vermek istiyorum. Daha konuşacak arkadaşlarımızda var. Ama şuraya bağlamak istiyorum. Biz Beykoz’da iki günde 8 bin kişi ile miting yaptık. İl Başkanımızla görüşürken Beykoz’da mitingin saat 11’de yapmayı düşündüklerini söyledi. Ben de dedim ki, ‘Başkanım biz hep mitingleri bu saatte yapıyoruz bunun bir akşam tarifesi yok mu?’ Ve başkanım bana Beykoz’da mitinge gerek olmadığını, böyle düşündüklerini söylediler. Ve ben ‘Tamam Başkanım’ dedim ‘Burada bu mitingi yapalım’

Ben bu mitingin kalabalık veya azlığından çok enerjisi ile ilgili bir şey söylemek istiyorum. İl başkanımız ve milletvekili arkadaşımız bizlere çok teşekkür ettiler. Ben özellikle hanımlara söylemek istiyorum. Aşağıya baktığımda, tanıdığım hanımlar var. Ama tanımadığım hanımlarda vardı asıl önemli olan da onlardı… Ve gördüm ki onların gözlerinde ki enerji her şeye bedel. Zaten Başbakanımız da oraya bir atıfta bulundu o zaman. Ve bende şuna inandım onların bu enerjisi, bu emanetlerinin üzerinden asla atlanamaz. Ben hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Mustafa Gürkan’ın ardından kürsüye seçim sırasında SKM Başkanlığı’nı yürüten ve aynı zamanda Beykoz Belediye Meclis Üyesi olan Tuncer Dede geldi ve şöyle dedi:

Tuncer Dede: “İnşallah bu sonuç hayırlı olur”

Sizleri 70 günlük bir süre ile Beykoz’un sokaklarında hep beraber çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadınız. Ben başta ilçe başkanıma, kadın kolları başkanıma ve ekibine, gençlik kollarına ve belediye başkanıma teşekkür ediyorum. Belediye başkanım özellikle bu sürede bize büyük destekler verdi ağabeylik yaptı. Daha önceki dönemde ilçe başkanımız Âdem Bey’e bu dönemde vekil adayımızdı kendiside büyük çalışma gösterdi bu süreçte ona da teşekkür ediyorum.

Bütün teşkilatımız çok çalıştı ama nasip böyleymiş: yüzde 46,142001 yılında yüzde 33,3 ve 363 milletvekili... Bugün Türkiye’de alınan sonuç yüzde 41 karşılığı 258 milletvekili. Teşkilatımız bu süreçte gerçekten görevini yaptı ben vicdanen rahatım bu konuda. Belki de Türkiye’de ki bütün teşkilatlarımız görevini yaptı. Ama sonuç böyle oldu. İnşallah bu sonuç hayırlı olur. Siyasi büyüklerimiz bu noktada sorumluluktan kaçmazlar. Yarın yine bize görev düşer bizde görevden kaçmayız. Biz görevden kaçmayız. Ve şunu da unutmayalım ki bu görevler gelip geçici. Ben teşkilatımıza yine teşekkür ediyorum. Son olarak belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bize kendileri çok yardımcı oldular. Ama gerçekten ben üzgünüm. Sonuçtan dolayı. Hayırlı olur İnşallah. Biliyorum ki bu teşkilat burada olduğu sürece Beykoz’un sırtı yere gelmez. Beykoz’da AK Parti inanılmazı yaptı gerçekten; ben partide önceki seçimlerde de vardım. Bunu gördüm biliyorum. Sonuç ne olursa olsun biz hoşgörü ile muhabbet ile halkımız selamlayalım, duruşumuz bozmayalım. Hepiniz Allah’a emanet olun.”

Tuncer Dede’nin ardından kürsüye gelen AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, 97 gündür koşuşturduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

Mehmet Güler: “Biz iktidarın değil, davanın savunucusuyuz!”

 “Selamın Aleyküm. Sayın divan, ilçe başkanım, belediye başkanım, değerli adayımız Adem Ağabeyimiz ve siz çok kıymetli AK davanın yolcuları… Haziran ayı toplantımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Şimdi 1. parti olup iktidar olamamanın verdiği hüzünle bu konuşmayı yapmak biraz daha güç olsa gerek. Ama şunu da biliyoruz biz, iktidarın savunucusu değil; davanın savunucusuyuz! Biz AK Parti teşkilatı olarak bu bayrağı çok farklı noktalardan aldık. Kurucu genel başkanımız bu partiyi kurduğunda, biz bu bayrağı devraldığımızda çok farklı noktalara geleceğimizi biliyorduk. Şimdi asıl olan gerçekten dava savunucusu olabilmektir.

Biz artık şunu gördük ki insanlarımız bu hak davanın savunucusu olarak verdiği oylarla AK Parti olduğunu gösterdi. Türkiye’de bir gerçek var diyebileceksek eğer o da AK Parti gerçeğidir. Tabi ki pişmanlıklar var mutlaka. Ama bu pişmanlıkları seçimde diğer partilere oy veren vatandaşlarımızdan duyuyoruz. Biz bilseydik böyle olduğunu bunu yapmazdık diyen insanların bize ifadelerini duyuyoruz. Evet, sancak düştüğü yerden kalkar. Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığına giderken bizlere şöyle söylemişti; Aşkımı, sevdamı, kavgamı sizlere emanet ediyorum. Biraz bunun burukluğu var bende ve teşkilatlarımızda. Biz bunu biraz aşağıya düşürdük. Olsun bu güç –kuvvet bu teşkilatlarda, Türkiye’de var.  Az önce ilçe başkanımız çok güzel ifade etti birçok şeyi. Biz 97 günlük bir teşkilatız. Ve 97 gündür koşturuyoruz. Ben tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Bizlerle beraber bu kavganın içerisinde oldular. Ama olan da hayır vardır demek lazım. Ve bundan sonra sürecin çok daha güzel olacağını umuyorum.

Ben sonuçları şöyle değerlendirmek istiyorum. AK Parti’nin her ne kadar yine 1. olsa da iktidar olamamasını tüm dünyada Müslüman topluluklarının olduğunu düşünüyorum. Bugün Arakan’da Suriye’de bütün mazlumların gözyaşlarında umutlarının biz olduğunu görüyoruz. Bütün herkesin umudu biz olmuşuz. Bunu bir kez daha görmüş olduk. Mısır’da Mursi ile ilgili alınan karar vardı. Bugün mahkeme bu kararı onadı. Çok üzücü bir şekilde… Biz bugün davanın savunucusuyuz dedik ya. Bizim içimizden sadece Türkiye’de olan değil, dünyada olan, haksızlıkların karşısında duran, ‘Dünya beşten büyüktür’ diyebilen bir liderin arkasından yürüyebilmektir. Biz bu davanın savunucusuyuz iktidarın savunucusu değil. Biz muktedir olmanın karşılığında bu partinin gelebileceği noktaları biliyoruz. Bu teşkilat bu güce sahip diyorum ve hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum, aranızdan ayrılıyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun.”

Mehmet Güler’in ardından kürsüye bu kez AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf geldi ve şunları kaydetti:

Gaye Zayıf: Hanımların bize teveccühü çok büyüktü”

“Beykoz’da birlik beraberlik içerisinde güzel bir atmosferde bir seçimi daha geride bıraktığımızı düşünüyorum. 7 Haziran’ı heyecanla bekledik. Okullardan gelen sonuçlar güzeldi. AK Parti’nin birçok okulda yine birinci olduğunu gösteriyordu. Ama genel sonuçlar elimize gelmeye başladığında biz buna sevinemedik, tabir-i caiz ise kahrolduk, diyebilirim. Ancak bir kademem vardı, hepsi ağlayarak ilçeye geldi fakat onlara güçlü görünmeye çalıştım. Eve gittiğimde büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ertesi gün kalktığımda gene hayal kırıklığı fakat ilçe başkanım beni aradı ‘Nasılsın?’ diye sordu. Ben de ‘Siz nasılsanız, öyleyim başkanım’ dedim. Ama sesinde müthiş bir enerji vardı, beni motive etti.

Sonra düşündüm bizim bir söylemimiz vardı neydi o? ‘Ne yapsalar boş! Göklerden gelen bir karar vardır’ O yüzden her şerde bir hayır olabileceğini düşündüm. İlçe başkanımdan aldığım enerjiyi kendi kadememe vermeye çalıştım ne kadar başarılı oldum bilemiyorum ama sonradan onlarında toparlanmaya başladıklarını gördüm. Yedi düvelin birleştiği sahanın bu kadar kirletildiği, insanların tehdit edildiği bir yerde yüzde kırk bir gibi bir oy hiç de küçümsenecek bir oy değil. Biz çok çalıştık gerçekten, vicdanımız çok rahat. Programlar yaptık. 200 – 300 kişilik katılımlar oldu yeri geldi salonlara sığmadığımız anlar oldu. Her partiye böyle programlar yapmak nasip olmaz. Meydanları inlettik çok şükür. Hanımların bize teveccühü çok büyüktü. Ben bu programları hazırlayan tüm yönetim kuruluma ve mahalle başkanlarıma huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ve seçim süreci boyunca birlik beraberliğimizi bozmayan, bizi hep onore eden, hep destek olan, teşekkür eden ilçe başkanımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bu duygularla hepinizin Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun diyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Allah’a emanet olun.”

Sahneye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek geldiğinde salonda bir alkış tufanı koptu. AK Partili Milletvekillerinin, Bakanların “Teşkilatın Ağabeyi” olarak işaret ettiği ve çoğu Bakan ve Milletvekilinin de “Yücel Abi” diye hitap ettiği Yücel Çelikbilek, önemli mesajların altını çizdiği konuşmasında şöyle dedi:

Başkan Yücel Çelikbilek: “Erken seçime hazır olan tek parti, AK Parti…”

“Değerli divan, değerli il başkan yardımcım, değerli milletvekili adayım, ilçe başkanım, kadın kolları ve gençlik kolları başkanım ve değerli basın mensubu arkadaşlar; hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bu saatte buradayız sizler burada AK Parti’nin bitmeyen bir enerjisini sergiliyorsunuz. Millet yorgun argın düşmüş kalkamazken sizler hala ayaktasınız öncelikle sizleri tebrik etmek istiyorum.

Öncelikle ilçe başkanına teşekkür etmek istiyorum. Güzel bir seçim tahlili yaptı. Bir maçın ilk yarısını tamamladık. Şimdi yüzde 41 aldık. İlk yüzde 49,5 almıştık. E, ne olacak şimdi? Daha çok çalışacak daha iyi alacağız. Hiç kimse AK Parti’nin bu oy oranını küçümsemeye kalkmasın. On üç yıl iktidar olacaksınız, dünyaya kafa tutacaksınız ve on üç yıl sonra seçimde yüzde 41 alacaksınız ve oturup ağlayacaksınız öyle mi? Böyle aptal bir insan olmaz yaa! Ne ağlaması? Ne hakkınız var ağlayacaksınız? Bayram edeceksiniz… Allah’a Hamd-ü senalar olsun! Bu millet bizi yanından atmadı, itmedi. Yürürken ufak tefek takılanlar olmuştur fakat tekrar onları yanımıza alır, yolumuza devam ederiz.

Bakın şuan tek bir parti var erken seçime hazır olan o da AK Parti. Dün de il başkanıma söyledim; bir toplantı vardı. Bu arada Bilal Bey’in selamı var. Biz daha irtibat bürolarımızı kapatmadık. Seçime tek hazır olan parti biziz. Biz bu işi Allah rızası için yapıyoruz. Hiç moralinizi bozmayın. Türkiye’de AK Parti’siz bir hükümeti kurmaya kimsenin gücü yetmez arkadaşlar. Bizim olmadığımız bir hükümet, Türkiye’nin hükümeti sayılmaz. Bu ülkenin yüzde 40’ı bize oy vermiş… Bunu kabul etmeyeceksiniz; yüzde 13’leri yüzde 15’leri elmaları - armutları toplayacaksınız; bir güç kabul edeceksiniz. Bu adam ya deli ya da sayı saymasını bilmiyorlar.

Yücel Çelikbilek: “HDP’nin aldığı oylar; sipariş oylar, emanet oylar…”

Arkadaşlar siyaset doğru işlerle yapılır. Yahu neyin bayramını yapıyor CHP? Adam 35’ten bahsetmiş; rakamı görememiş. Yüzleri kızarmıyor ya! İnsanın, adamın yüzü kızarır ya! Geçen seçimin bir puan altında almış, milletvekili sayısı düşmüş fakat adam ‘istifa edeceğim’ dediği anda ‘çok iyi durum, fena değil; istifaya gerek kalmadı’ diyor. Bu ne pişkinlik? Hani siz Avrupalı solcu partilerini benimserdiniz? Hani siz İngiliz demokrasisini benimserdiniz. İngiltere’de üç parti lideri seçimde zafiyet yaşadıklarını söyleyerek, istifa ettiler. Ya bir kere sözünüzde durun, bir kere delikanlılığınızı, adamlığınızı görelim biz sizin! Hayatta bir kere bunu gösterin. Hatırlıyorum; bir kere Ecevit yapmıştı bunu, o da az almıştı ama sonra arkasından yine devam ettiler. Bunların dertleri, hesapları, böyle bir şeyleri yok! MHP, üç dönemdir muhalefettesin. Geldiğin nokta neresi? Çözüm sürecini o kadar istismar ettiler ki… Benim saf, temiz, ülkesine bağlı kardeşlerimin kafasını bulandırdılar.

AK Parti ne yapacak? Girişte çalan bir müziğimiz var. Ne diyoruz? Tek bayrak diyoruz, tek vatan diyoruz, tek millet diyoruz, tek devlet diyoruz. Bu neyi ifade ediyor? AK Parti iradesi içerisinde bu milletin bölünmesi asla söz konusu değildir! Bayrak, vatan üzerine laf ettirmeyiz! İlçe başkanım çok iyi özetlediler. Siz doğuda nasıl oy verildiğini biliyor musunuz? O iyi niyetli insanlar yine bize 20-30 oy vermişlerse, bize karşı büyük iş yapmışlar arkadaşlar. HDP’nin hangi insanı sevmeye-saymaya saygısı vardır. Bunların aldıkları oylar ‘sipariş’ oylar, ‘emanet’ oylar.

Şunu iyi bilin arkadaşlar: Türkiye AK Parti’siz olmaz, dünya da AK Parti’siz olmaz! Bizimle hısım olan arkadaşlara şunu söyleyin. MHP’li HDP’li olsun fark etmez. Değerli kardeşim; ‘Şu seçim sonuçlarına kim çok sevindi?’ diye bir soru sorun kendilerine. Münakaşaya girmeyin. Onu yaptınız, bu eksik gibi. E, tabi eksik olacak kardeşim insanız biz; melek değiliz. Biz imtihan edilmek üzere dünyaya yollanan insanlarız. Bu seçim sonuçları en çok dış güçlerdeki ülkeleri sevindi. En çok İsrail sevindi. Değerli arkadaşlar Şimon Peres ‘En mutlu günümü yaşadım’ diyor. Bu bir Müslüman Türk Halkı için, CHP’li MHP’li HDP’li Müslüman kardeşim için bir şey ifade etmiyor mu Allah aşkına? Bu zan altında kalmak benim Müslüman kardeşime yakışır mı? Nasıl AK Parti iktidardan düştü diye benim Müslüman kardeşimle İsrailli birisi sevinebilir?

Çelikbilek: “Artık özgüveni olan bir millet var!”

Klasik durumdur; Amerika, ‘Yeni hükümeti heyecanla bekliyoruz’ demiş. Bu Amerika namussuzu ne yaptı? Hemen sınırda özellikle Türkmenlerin olduğu bölgeleri bombalamaya başladılar. Boşalttırmaya başladılar. Şimdi o boşluğu kim dolduruyor? Kuzey Irak’ta PKK’nın kardeşleri dolduruyor. Şimdi kimin dost olduğunu anlamak mümkün mü? Avrupa Parlamentosu, ‘Türkiye’de taşlar yerine oturdu’ diyor. Taşlar yerinden çıkmış mıydı? Seçimden sonra bir rapor daha hazırlamışlar; ne yazıyor raporda? Ermeni soykırımını Türkiye’nin kabul etmesi gerektiğini yazmışlar. AK Parti iktidarında bunu söyleyemediler. Baktılar ki, sanki hükümeti AK Parti kuramayacak ama Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı daha zarfı açmadan onlara iade etti. Dediler ki, ‘keşke açsaydınız!’ Biz sizin zarflarınızı açmayız! Biz o zarfları sizin suratınıza atarız! Sizin uşak gibi muamele ettiğiniz, ayağınıza çağırıp emir verdiğiniz adamlarınız yok artık sizin. Dediklerinizde mutlaka bir keramet arayan bir anlayış yok artık. Kendine özgüveni olan bir millet var artık, kendine özgüveni olan bir lider var artık. Sadece kendi milletine değil; diğer milletlere de özgüven aşılayan bir lider var artık. Benim diğer parti mensubu kardeşlerime bunları anlatın!

Bu seçimlerde gayret sarf eden tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sabah kahvaltı yapmadan sokaklara dökülen, çocuğunu evde yalnız bırakan bir zihniyete, anlayışa yürekten teşekkür ediyoruz. Sakın hiçbir arkadaşımın yüreğinde en ufak bir kırgınlık olmasın. Şimdi şöyle düşünün: AK Parti ilk defa seçimlere girseydi ve yüzde 41 oy alsaydı ne yapardınız? Arkadaşlar üzülmeyin! Ben ilçe başkanıma teşekkür ediyorum. Araziye astırdığı pankartlarla Beykoz halkına teşekkür etmiş. Çok gariptir ki, Acarlar’da Göksu’da HDP’ye çıkan oy bizden fazla. Ne oldu bunlara ya, maden falan mı buldular? Hiç önemli değil bu halk, bu ülkenin zengin yürekli insanları bizlere hâlâ destek veriyorlar. Bizim ezanlarımız bir, camilerimiz bir, manevi değerlerimiz bir… Sizler de çok çalıştınız, Allah sizlerden razı olsun. Arkadaşlar ne olursa olsun herkes kendisine sormalı hesap yapmalı. Ama şunu da unutmayın her işte bir hayır vardır. Allah bize 2002’de yüzde 34 ile 363 vekil nasip etti fakat bugün daha yüksek oyla bunu alamadık. Her işte bir hayır vardır. Bir imtihandır bu. Biz büyük davaların insanları olacağız ki, Allah’ın verdiği nimetlere kavuşabilelim. Allah bize bunları nasip etsin. Ramazanınızı tebrik ediyorum. Yarın akşam İnşallah teravih ile başlayacağız. Bu sene 29 gün; bu sene kısmet öyleymiş.

Dediğim gibi garibanı, fakir - fukarayı gözeteceğiz; Beykoz halkına olan borçlarımızı ödeyeceğiz. Beykoz halkı bize vefalı davrandı bize yüzde 46 buçuğa yakın oy verdi. Eğer o iptalleri de iki puan kabul edersek yüzde 50’ye yakın oy verdiler bize. Biz kendi iç hesaplaşmamızı yaparız. Ya başkanlarının bir durumundan bahsedeceklerine bir başka hayvandan bahsederlerdi hayvan çifte atarken birisi gülmüş demişler ki neye gülüyorsun atlarken sıkıntı oldu demiş. Onlarda senin her tarafın sıkıntı demiş. Bunlar enteresan bir şey ya. Şimdi CHP liste yapmış. Ulan sana kim geldi ki şart sunuyorsun Allah’ım ya. MHP çizgiler koyuyor. Ya durun arkadaşlar daha gelmedik ne oluyor size. Önüne gelen çizgi çiziyor. Birinci sınıf çocuklarına ilk dersten çizgi çizdirirler ya düz çizgi onlar düz bile çözemiyorlar yan çiziyorlar. Evet, Allah işinizi rast getirsin. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.”

Hasan Kılıç: Beykoz teşkilatı olarak sizin enerjiniz, İstanbul’un hiçbir ilçesinde yok!”

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç ise İl Başkanı Selim Temurci’nin selamlarını ileterek başladığı konuşmasında şunları kaydetti:

“Arkadaşlar gerek belediye başkanımız, gerek ilçe başkanımız ve gerekse diğer Haziran seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmeler yaptılar. Aynı zamanda hepimiz bu seçimde güzel çalışmalar ortaya koyduk. Üzülmeniz gerektiğini düşünmüyorum. Sonuçta Beykoz üzerine düşeni yaptı. Kapı kapı dolaştı. Birçok noktaya kadınlarımız, gençlerimiz gittiler. Biz üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık. Fakat biliyorsunuz ki dış odaklı bir planla kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için kurulan bir kumpasın, çalışmanın önünü gördük. Değerlendirmelerimiz yaparak kendi içimizde halledelim ama dışarıda bunu fazla dillendirmeyelim.

Özellikle şu bölgenin, şu etnik grubun seçmeni diye sözler kullanmayalım; kırıcı olmayalım. Bizim önümüzde AK Partisiz hiçbir hükümetin kurulma şansı yok. Bizim önümüzde düşünmemiz gerek ramazan programımız var. Gönül sofralarında buluşmalarımız var. Her çalışmalarımızda vatandaşımıza gidelim, gönüllerini alalım. Önemli değil hükümetler kurulur, gelir geçer. Ama AK Partisiz hükümetin olma şansı yok. Çok şeyler yapıldı yollar, tesisler vs vs… Ama önemli olan bizim dostluğumuzu, kardeşliğimizi kaybetmememiz lazım. Sizlerden rica ediyorum teşkilat olarak birbirimize karşı kırıcı olamayalım. Beykoz teşkilatı olarak dinamizminiz, coşkunuz İstanbul’un birçoğu yerinde yok. Siz üzerinize düşeni yaptınız. Alkışlanması gereken varsa sizlersiniz. Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun Beykoz için çok şeyler yaptı, yapıyor. Ona destek olun. Siz bu desteğinizi, coşkunuzu kaybetmediğiniz müddetçe yapamayacağınız hiçbir şey yok. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Allah’a emanet olun.”

AK Parti Beykoz İlçe eski Başkanı Adem Sefer, Beykoz İlçe Teşkilatına Milletvekili Adaylığı sırasında diğer Vekil Adayların hayranlıkla baktığını kaydederek, şöyle dedi:

Adem Sefer: AK Partisiz Türkiye olmaz!”

“Değerli ilçe başkanım, saygıdeğer belediye başkanım, kadın kolları başkanım, meclis üyesi arkadaşlar, mahalle teşkilatlarımız ve siz değerli AK Parti’ye gönül vermiş AK dava arkadaşlarım seçim sonrası yaptığımız danışma meclisimize hoş geldiniz. İşin özü geçen 9-10 günlük sürede hep gözlemliyorum. Biraz önce belediye başkanımız az önce ifade ettiler. 2002 bu parti seçimlere girdi bu parti yüzde 34 oy aldı ve 363 milletvekili çıkardı. Şuanda 2015 yılı son seçimlerde yüzde 41 oy almışız onun yasını tutuyor. Arkadaşlar şunu söyleyeyim bu millet asla ve asla AK Parti’den geçmedi. Bundan önce Türk siyasi hayatına bakın birileri iktidara geldiler yüzde 34– kırkları göremedi ertesi seçim millet sen bu işi yapamasın dedi ve yüzde üçlere beşlere düşürdü. Bu millet yüzde kırk dokuzla hep arkamızda durdu. Şuanda da yüzde 41 ile sandık başındaki kardeşimizden, genel merkezimize şunu söyledi: ‘Evet, siz Türkiye’ye çok şey kattınız! AK Partisiz Türkiye olmaz. Herkes şapkasını önüne koysun’ dedi. Genel merkez de şuan bunu söylüyor. Biz de şapkamızı önümüze koyalım.

Şunu herkes bilsin ki AK Parti bu seçimin tek galibidir. Evet, AK Parti’nin arkasındaki ikinci ve üçüncü partiyi toplayın yine AK Parti yapmıyor. Bu millet bu işi yaparsa AK Parti yapar yine diyor. Ama İnşallah bizim dersimizi daha iyi çalışmamız, süreci daha iyi okumamız lazım. Sayın cumhurbaşkanımız başbakanken bir şeyi ifade etti. Birileri Türk milliyetçiliği, birileri Kürt milliyetçiliği, birileri vesayetin arkasında tıkanmış durmuş durumda. Ve o süreçte bunların hepsi aynı cephedeydi. Bakın efendim şimdi ne diyorlar millet yüzde altmışa oy verdi. Bu millet yüzde altmışa oy vermez. Eğer onu okuyorsan yüzde 40, AK Parti’nin karşısında yüzde altmış var diyorsan sende yüzde yirmi beşsin senin karşında da yüzde yetmiş beş var bunu böyle bileceksin. Bu millet sizi iktidar etmedi, etmez. Şimdi herkes hesap peşinde... Size her kim hükümette başbakan yardımcılığı veriyorlarsa bu AK Parti’nin lütfüdür. Bu millet bu hesabı biçti. Şimdi daha çok çalışmamız lazım. Millet şuan şunu söyledi. Evet, siz çok şey yaptınız biraz dinlenin, biraz nefeslenin, eksikleriniz varsa onları önünüze koyun ve İnşallah AK Parti bir sonraki seçimde daha gür bir şekilde çıkacak.

Adem Sefer: “HDP barajı geçmeseydi 320 milletvekiliyle Meclis’e girecektik!”

Değerli arkadaşlar, ben sizin desteklerinizle bu listeye girmiş bir kardeşinizim; Allah’a hamd olsun her gittiğim yerde birilerine de küpe olsun. Hem Vallahi, hem Billahi her gittiğim yerde vekil arkadaşların bize ifadesi ‘Başkanım, Allah razı olsun biz gittiğimiz yerlerde Beykoz gibi bir teşkilatı zor buluyoruz’ oldu. Bugün burada alkışlanması gereken varsa bu teşkilattır. Burada emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Şunu da ifade etmek istiyorum özellikle sosyal medyada hizmet yapanları yeğlemek yerine, hizmet yapanları taşlamayı tercih ediyorlar. Arkadaşlar şunu herkes bilecek başkanım biraz önce ifade etti. Evinde çocuğunu bırakan, sabah namazlarında yollara düşen bu kardeşlerimize kimsenin bir şey demeye hakkı yok. Başkanlarım ifade ettiler. Beykoz’da 8 bin 500’ün yukarısında bir oy kaybı var. Böyle bir ifade olmaz ama eğer geçerli oylar noktasında seçim kurulunun yaptığı yanlış olamasa biz şuan yüzde ellilerdeydik. Gerek genel merkezde HDP barajı geçmeseydi biz 320 ve yukarısı vekille çok daha güçlü bir şekilde çıkmış olacaktık ve yüzde 46’yı herkes ayakta alkışlayacaktı.

Şimdi herkes eteklerindeki taşları dökecek. Bu partinin kuruluşunda emeği geçen bütün kardeşlerimiz bu anlamda her seçimde, her kongrede emeği geçen bütün kardeşlerimiz yek ve yekûn olacak birilerinin yurt dışında İsrail’in yaptığı ve yurt içinde bunların uzantılarının yaptıklarını kendimizi güldürmemek adına biz her şeyi bir kenara bırakıyoruz. Yüzde 46, kim ne derse desin; Beykoz için büyük başarıdır. Burada da kimsenin emeği de yenilmemelidir. Türkiye içinde yüzde 41 de büyük başarıdır. Ama bizim emellerimiz var. Biraz öncede ifade edildi biz iktidarın değil davanın savunucusuyuz. Bakın bugün kararı alındı Mursi’ye idam kararı. Arkadaşlar dünyanın bizden beklentileri var. Bizim daha gür olmamız lazım. Bunun için daha dik durmamız lazım. Aslında ramazan bunun için daha iyi bir fırsat. Biz barışı, kardeşliği, birliği ve beraberliği ramazanlarda daha çok yaşadık. Başkanımda ifade etti. İftarlarımızı, sahurlarımızı, kapı kapı dolaşmalarımızı daha çok arttırmamız lazım. Bu anlamda insanların gönüllerine girmemiz lazım. Bizler hizmet ederiz; yol yaparız, havaalanları yaparız bizim derdimiz bu değil. Bizim en büyük varlığımız insanların gönülleridir. Bizlerin bunları kazanması gerek. Asıl olan budur. İnşallah bundan sonraki süreç Beykoz ve Türkiye için daha iyi olacaktır. Hepinizi saydı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Kader Gür: “Teşkilat olarak bizim hiç suçumuz yok mu?”

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ise önemli konuların altını çizdiği kısa konuşmasında şunları kaydetti:

“Sayın divan, değerli belediye başkanım, değerli ilçe başkanı ve siz değerli AK Partililer hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Beni tabi içinizde tanıyanlar vardır, tanımayanlar vardır. Ben yinede kendimi tanıtmak istiyorum. 14 Ağustos 2001’de bu yolculuk başladığında bir avuç insanın içerisinde olan insanlardan bir tanesiyim, Rize’nin Güneysu ilçesindenim. Bu teşkilatın içerisinde bir isimim. Ve 14 Ağustos 2001’de AK Parti’nin girmiş olduğu ilk seçimde 3 Kasım 2002’de yüzde 33’le 363 vekil çıkardığımızda da yine buradaydım. Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bir kitabım vardır. Belki aranızda okuyanınız vardır ‘Esaretten Zirveye’ diye Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatını konu alan bir kitaptır.

Yani ben şunları niçin anlatıyorum? Ben canı gönülden, yürekten kanının son damlasına kadar AK Partili olan bir insanım. Ve Dost Beykoz gazetesi de 13 yıldır Beykoz’da yayın yapıyor. Ve Dost Beykoz’un misyonuda 13 yıldır bu muhafazakâr kesimi savunmak olmuştur, bu muhafazakâr kesime yapılan yakıştırmaların önüne geçmek olmuştur. Dolayısıyla ben tabi teşkilatın önüne çıkıp da konuşma gereksinimi duyan bir insan olmadım hiçbir zaman. Biz tabi köşe yazılarımızla, haberlerimizle desteğimizi vermeye devam ettik. Fikirlerimizi de köşe yazılarımızla anlatmaya çalıştık ama bugün gelmiş olduğumuz noktada konuşmamız gerekenler köşe yazılarıyla bile ifade edilebilecek cinsten şeyler değildir.

Değerli arkadaşlar bizden önceki konuşmacılar sayın belediye başkanımız, Adem Sefer ağabeyimiz çok isabetli şeyler söylediler. Adem Sefer, ‘herkes şapkasını önüne koyacak’ dedi. Bana göre en kayda değer ifade buydu. Herkes şapkasını önüne koyacak düşünecek, bende düşünüyorum. Alınan seçim sonuçlarına bakıldığında Türkiye’nin genelinde bizi ilgilendiren bir mesele var. Kürt vatandaşlarımızdan neden biz oy alamadık? Bunu partinin genel merkezi düşünüp elbette değerlendirecektir. Ama arkadaşlar diğer meseleleri bizim kendi içimizde değerlendirmemiz gerekiyor. Alınan seçim sonuçlarında bir kesimin çok pişman olduğunu, bugün yeniden seçim yapılsa AK Parti’ye daha güçlü çalışacaklarını söylüyorlar ama biz seçimden önce bu insanları neden böyle bir düşünceye sevk ettik. Bunu oturup değerlendirmemiz gerekmez mi? Yani insanlara neden pişman olacakları bir şeyi yaptırdık. Yani teşkilat olarak bizim hiç suçumuz yok mu? Bu partinin mensupları olarak hiç suçumuz yok mu?

Ben şunu söyleyerek kapatıyorum. Kabul etmediğim bir şeyi ben burada ifade etmek istiyorum. Ben Beykoz’un en büyük gazetesinin başında bir insan olarak bugün bu davaya, bu teşkilata, bu kadroya hizmet eden bu gazete toplantılara davet edilmiyor. Bu doğru bir şey değildir. Ben bunu kimseyi yermek anlamında, kimseyi küçümsemek anlamında veya eleştirmek anlamında söylemiyorum. Bu politika yanlıştır. Belki benim gibi, bugün burada olamayıp fikrini – zikrini söyleyemeyen binlerce insan var. Bu insanlar bize lazım. Dolayısıyla bu parti beni bu toplantılara davet etmese de ben gelirim. Gazeteci davet beklemez. Böyle bir şey yoktur. Ben bu partinin mensubuyum. Benim AK Partililiğimi de kimse sorgulayamaz, savunamaz. Ben diliyor ve umuyorum ki sizde AK Partililiğinizi kimseye tartıştırmayın. Teşekkür ediyorum, hayırlı akşamlar diliyorum.”

AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Yaşar Şahin de seçimler dolayısıyla kısa bir değerlendirme yaptı ve şunları ifade etti:

Yaşar Şahin: “Engelli komisyonumuz ve gençlik kollarımıza teşekkür ederim”

“Sayın divan başkanım, çok değerli divan üyelerimiz ben sözü fazla uzatmayacağım bir – iki dakika içerisinde hemen bitireceğim. Bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu hem teşekkür hem de özür olacak. Bizim sosyal işlerde bir engelli komisyonumuz var. Burada tespit yaptılar: 150 hasta, engelli ve yaşlıyı sandığa taşıyacaklardı. Onlarda seçim günü yaklaşık 100 kadar talep aldılar. Yani 250 kadar vatandaşımızı sandığa taşıdılar. O engelli kardeşlerimiz arı gibi bir o tarafa, bir bu tarafa araçlara saldırdılar. Araziye gönderdiler. Bu taşımada emeği geçen engelli komisyonumuza, sahada yaşlıları sandığa taşıyan gençlik kollarından görevli kardeşlerimize ve yine sandık bölgelerinde bizim ulaşmadığımız engelli vatandaşlarımızı sandığa taşıya teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum. Huzurlarınızda onlara bir alkış rica ediyorum.

Bir de özrümüz var. Onu da paylaşmak istiyorum. Engelli komisyonu başkanım kendisi başka bir yerde şu anda… Altı tane ambulansla taşıyacağımız hastamız vardı. Bu altı hastamız, şartlar çok ağır olduğu için yani ömürlerinin son günlerinde partimize oy atmak istiyorlardı. Biz onları taşıyamadık. Komisyon üyemiz Celalettin Bey bizleri çok duygulandırdı. Kendisi bana iletti. Ben burada kendilerinden ve ailelerinden özür diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar diliyorum.”

AK Parti Yönetim Kurulu eski Üyesi Kadir Yavuz da değerlendirmeler yaparak, şunları kaydetti:

Kadir Yavuz: “CHP bizim rakibimiz değil!”

“Sayın divan, sayın il başkan yardımcım, ilçe başkanım, gençlik ve kadın kolları başkanlarım, sayın vekil adayımız hepinizi saygıyla selamlıyorum, hayırlı ramazanlar diliyorum. Şimdi belediye başkanım konuşmasında ‘Oturup ağlamamalıyız! Oturup ağlayalım mı?’ dedi. Tabi ki sayın başkanım oturup ağlamayacağız ama bu oy kaybının nedenlerini de oturup düşüneceğiz. Benim oy kullandığım sandıkta 16 tane oyun 14 tanesi AK Parti. Pusulaya bakıyoruz. Yani öyle bir düzenlemişler ki anlayamıyorum. Yani öyle mühürler vurmuşlar ki, ben hesapladım; en az yüzde 4 kaybımız var. Yani Ankara’daki büyüklerimiz nasıl bir karar verecekler bilmiyorum. Aslında seçim pusulası da böyle düzenlenmez. En azından bağımsızları biraz çapraza koysalardı.

Şu öz eleştiriyi de yapmamız lazım. En büyük zarar gördüğümüz konu yapılanmada şudur: Hani şu mantık vardır ya, ‘ceketini koysa kazanır’ diye… Nasıl olsa biz kazanacağız, bizden başka kazanan olmaz, nasıl olsa bu millet bize oy vermeye mecburdur. CHP bizim rakibimiz değil! Tabana sözüm yok ama tavandaki herkes haindir! Bu ülkede ne kadar illegal örgüt varsa, bütün örgütlerle ilişkisi vardır. Teşekkür ediyorum.”

Mustafa Sargın: “AK Parti’nin rakibi yine AK Parti olmuştur”

Toplantının son konuşmacısı ise eski Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Sargın oldu. Argın, CHP’nin alt kadrolarını tenzih ederek, üst yönetimin hain olduğunu ifade etti. Sargın, CHP’nin AK Parti’yi iktidardan indirmek için her türlü oligarjik yapıyla iş birliğine girdiği, bununla birlikte parti içinde yaşanan bir takım meselelerinde böyle bir sonuç doğurduğunu söylemiştir.

Daha önce AK Parti’nin rakibinin yine AK Parti olduğunu sık sık dile getirdiğini ifade eden Sargın, “AK Parti’ye en büyük zararı yine AK Partililer vermiştir.” dedi.  

Haber Merkezi 

Yorumlar (3 Yorum)

murat erkan (6 yıl önce)

oy kaybının sebepleri !!!!! pidenin fiyatın dan bahsetmektense etin fiyatından da bahsetsek mi? geçen sene 25-28 tl olan kıymanın kilosu bu yıl 36-39 tl, geçen sene 45-50 tl olan pastırmanın kilosu bu yıl 80-100 tl arası! sayın yetkililer biraz bunlar lada ilgilense mi ? gazetelerimiz bu yönde haber yapsa daha iyi olmaz mı? marka vermeyeyim geçen yıl 18 tl olan tam yağlı beyaz peynir bu yıl 25 tl olmuş,sebze meyve hala pahalı! ocak 2014 dolar 1.75 - ocak 2015 dolar 2.75,bu konular düzeltilmeden seçim için yapılan her iç muhasebe eksik olur,benden söylemesi !!

Hüsamettin (6 yıl önce)

Kendi bindiğiniz dalı keserseniz sonucu bu olacaktı Asıl olanları bıdadınız sahip çıkmadınız bazıları kendini bulunmaz hint kumaşı sandı Bu oy kayıbının sebebi başta Muharem kaşıt oğlu olduğunu bilmeniz gerekir sebebine gelince etrafındaki kurduğu yalaka takımı önlem almasanız sonuç dahada vahim olacak Ben Acırım Bu davaya gecesini gündüz edenlere Ama menfatkarların gözünü dava değil hırs bürümüş. Sn Yücel Çelikbilek Biraz gayret ederse Beykoz AKP yi tekrar %49 bulacağından şüpe etmeyin saygılarımala.

Hasan Tas (6 yıl önce)

Acaba AKP'nin kredisini hunharca harcayan belediyenin, yerel yonetimlerin hic mi sucu yok? Vatandas kor mu? Gizli kapakli isleri, vurdum duymaz tavirlari, goz boyamaci icraatlari vatandasin bir gun yuzunuze vurmayacagini mi saniyordunuz. Yerel yonetimlerin hatalari bu secimlerde oldukca one cikti ve cok iyi bir sekilde kullanildi.Eger seffaf yonetim anlayisi gelmezse, imar sorunlari, altyapi sorunlari seffaf sekilde cosulmezse AKP daha cok ceker bu yerel yonetimlerden.

Yorum Yaz