AK Parti Beykoz’da Durmak yok yola devam

  • 2
  • 10831
AK Parti Beykoz’da Durmak yok yola devam
AK Parti Beykoz’da Durmak yok yola devam
AK Parti Beykoz’da Durmak yok yola devam
AK Parti Beykoz’da Durmak yok yola devam
AK Parti Beykoz’da Durmak yok yola devam

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatında Genel Seçimler sonucunda alınan yüzde 40,7’lik oy sonrası durum değerlendirmesi yapıldı

AK Parti Türkiye Genel Seçimleri’nde topladığı 18 milyon 612 bin 915 oyla yüzde 40,7’lik bir oranda yine seçimlerin galibi oldu.

AK Parti’nin yüzde 47 oy aldığı Beykoz İlçe Teşkilatı sonuçları değerlendirdi. Beykoz’da da 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde yüzde 42 oy alan AK Parti’de ilk açıklamayı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, partililere moral vermeye çalıştı. 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nde, yüzde 52,60’lik oranla 80 bin 434 vatandaşın desteğini alan AK Parti, 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’nde 69 bin 501 vatandaşın desteğiyle yüzde 47 oy aldı.

Alınan sonuçları değerlendiren Başkan Çelikbilek, “Bugün önceki seçimlere nazaran bir istediğimiz sonucu alamadığımız doğru. Fakat görünen o ki bize karşı birleşen şer ittifakları kismen başarılı olmuştur. Bizi bugün bölmeye çalışanlar, bize karşı birleşen şer ittifakları emin olun şuan bu hüznünüzü ve hüznünüzden dolayı inancınızla birlikte çalışma arzunuzu görseler, ‘Keşke AK Parti’ye karşı bu şer ittifakını kurmasaydık’ diyecekler. Buna emin olun” dedi.

Genel Seçim sonuçları, Kavacık’ta bulunan Beykoz AK Parti ilçe binasında değerlendirildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve İlçe eski Başkanı Adem Sefer, sırayla söz alarak birer konuşma yaptı. İlk olarak Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek söze başladı ve şunları söyledi:

Başkan Çelikbilek: “Bazen az çalışır çok alırız, bazen de çok çalışır az alırız.”

“Hepinize hayırlı akşamlar. Arkadaşlar üzülecek bir durum yok. Cenabı Hâk zaman zaman böyle imtihanlar yapar. Neyin hayırlı, neyin şer olacağını bilemeyiz. Belki bize bugün şer görünen bugün bizim için hayırlıdır. Bunu asla bilemeyiz. Bazen az çalışır çok alırız, bazen de çok çalışır az alırız. Mesela 30 Mart seçimleri bence böyle oldu o zaman bundan daha az çalışıp daha çok almıştık. Milletimizin canı sağ olsun. Biz Beykoz olarak bugün çok çalıştık ama az aldık. Hayırlısı böyleymiş. Ben bu teşkilatın yerel seçimler olsun, milletvekili genel seçimleri olsun, referandum olsun gerekse cumhurbaşkanlığı seçimleri olsun çok çalıştığını biliyorum.

Ben şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, AK Parti İlçe teşkilatı bu seçimde çalıştığı kadar hiçbir seçim çalışmadı. Ama ne yazık ki, tablo istenilen şekilde olmadı. Olsun… Biz ne olursa olsun; çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca Beykoz bu seçimlerde diğer ilçelere göre yüzde 47 ile zaten yüksek oy alan bir ilçe oldu. Bu da sizin Beykoz olarak görevinizi yerine getirdiğinizi gösterir. Böyle düşünün ve davanıza sahip çıkın.

Bugün önceki seçimlere nazaran beklediğimiz sonucu alamadığımız doğrudur. Fakat görünen o ki bize karşı birleşen şer ittifakları kimsen başarılı olmuştur. Bizi bugün bölmeye çalışanlar, bize karşı ittifak içinde olan şer güçler emin olun şuan bu hüznünüzü ve hüznünüzden dolayı inancınızla birlikte çalışma arzunuzu görseler keşke daha bunu yapmasaydık diyecekler. Buna emin olun. Biz bugün yine yüksek aldık. Yüzde 41’e üzülüyoruz; artık düşünün başarımız ve çıtamız ne kadar yüksek… Bunun farkına varın.

Milletimiz için koşturmaya devam edeceğiz

Her seçimden bir gün sonra tekrar çalışma startı verilir. Yarın yine startımızı vereceğiz inşallah... Bizler her halimize şükretmeliyiz. Şunu unutmayalım ki, bizler bu yola halka hizmet için çıktık. Bugün aldığımız sonuç her ne kadar bizi tatmin etmese de yine halka hizmet için, milletimiz için koşturmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz. Belki bu bizim için bir nefestir, bir soluktur ama görüyorum ki, biraz üzülmüş gibisiniz. Sakın üzülmeyin! Dediğim gibi Allah sabredenlerin, inananların yardımcısıdır.”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ardından bu kez AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan söz aldı ve şöyle dedi:

Mustafa Gürkan: “Durmak yok, yola devam”

“Değerli arkadaşlar, Başkanım zaten birçok şeyi söyledi. Bence de üzülecek bir durum yok. Yarın yeni bir gün başlayacak. Öyle zannediyorum ki, erken bir seçim yaşayacağız. Biz teşkilat olarak elimizden geleni yaptık ve yarın, yeniden gösterdiğimiz gayreti sürdürmeye devam edeceğiz. Ben Başkanımıza da söylemiştim: ‘Başkanım Beykoz’da 10 Ağustos’ta olduğu gibi yüzde 52’yi oturtalım’ demiştim. Fakat olmadı. Görülen tablo o ki, ancak yüzde 47’yi oturtabilmişiz. Olsun bu da bir başarıdır. Bu açıdan değerlendirelim. Biz burada bir dava için varız.

Her ne olursa olsun ben, haklarınız helal etmenizi istiyorum. İlerleyen zamanlarda tablo daha da netleşir. İlden de zaten bir açıklama yapılacaktır. Biz ilin yapacağı açıklamaya uyacağız. Bugün görüyorum ki yüzde 41 gibi bir sonuca ağlayan arkadaşlarımız var. Bu da bizim bugün geldiğimiz noktayı gösteriyor. Çıtamızın ne kadar yüksek olduğunu, ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyor. Daha ne olsun? Durmak yok, yola devam…”

Son olarak AK Parti Beykoz İlçe eski Başkanı Adem Sefer söz aldı ve şunları dile getirdi:

Adem Sefer: “Biz Allah’tan hep hayırlısını istedik”

“Değerli arkadaşlar, öncelikle hepinize iyi akşamlar. Bugün bir seçim daha yaşadık. Belki istediğimiz, beklediğimiz bir neticeyi elde edemedik. Olsun. Biz çok çalıştığımızın farkındayız. Zaten seçimden önce de bunu ifade etmiştik. Ne demiştik? ‘Biz seçime kadar elimizden geleni yaparız, fakat sandıktan çıkan sonuçtan mesul olmayız’ demiştik. Her halükarda bu olacaktı. Bugün daha yüksek bir sonuçla buradan ayrılmış olsaydık, Beykoz İlçe Teşkilatı sahadaki çalışmalarını aynı inançla, aynı gayretle yine sürdürmüş olacaktı.

Dediğim gibi sakın üzülmeyin. Biz Allah’tan her zaman hayırlısını istedik. Demek ki, hakkımızda hayırlısı buymuş. Bu düşünce ile hareket edelim. Bunu bu şekilde değerlendirelim. Biz seçimden sonra biraz daha rahatlarız, daha rahat bir yaz dönemi geçiririz diye düşünüyorduk; fakat bu olmadı. Olsun… İnancımızı, azmimizi, gayretimizi yitirmeden, yaz dönemi de olsa çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sağolun… Tekrar hepinize iyi akşamlar diliyorum.”

Haber Merkezi

Beykoz’da 7 Haziran 2015 Seçim Sonuçları
Önceki Beykoz’da 7 Haziran 2015 Seçim Sonuçları
Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Sonraki Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Yorumlar (2 Yorum)

Hasan Tas (9 yıl önce)

Yerel yonetimlerin vurdumduymazligini, simarikligini ve de yolsuzlugunu AKP bu secimde cekti. Boyle giderse daha da ceker. Yerel yonetimler imar sorunundan tutun altyapi gibi konularda gostermelik isler yerine dogru duzgun is yapmaya baslasalar iyi olur. Aksi takdirde birdahaki secimlerde kendi koltuklari da gider. Beykoz'a has olarak 2B sorunu ve bralarin imar konusu biran once cozulmelidir. Vatandas size ve sizlerin nezdinde AKP'ye fazlasi ile kredi verdi.

murat erkan (9 yıl önce)

ne demiş atalarımız 1 musibet 1000 nasihat dan iyidir, kaç kere yazdık beykoz un ilk ve en eski mahallesi olan paşabahçe den 1 tek encümen üyesi seçilmedi ak partiden,hatta aday bile gösterilmedi! her pazartesi perşembe günü çöp arabaları pazar sokağını gece 22:30-24:30 da temizliyorlar,yerleri yıkayan kamyonun motor sesinden inanın adam boğazlasanız duyulmaz,birde başıboş köpekler var ki sormayın kapımızın önlerin de yatanları mı ararsın yollara pisle yenleri mi inanın şikayet etmek den dilimizde tüy bitti,( kendi evinize girerken,okula giderken,durağa giderken ayağınıza hayvan pisliği değmesinden mutluluk duyarmısınız? ) sayın başkan artık paşabahçe nin de başkanı olduğunu gösterme zamanı gelmedi mi? sonra niye oyumuz azaldı!!!!

Yorum Yaz