Siyaset

AK Parti Beykoz'da bir ilk... Devir teslim yapıldı

AK Parti Beykoz'da bir ilk... Devir teslim yapıldı
2014.12.09 00:00
| | |
7943

Video galeri

Yaklaşık 12 yıldır yalnızca 2 İlçe Başkanı değiştirerek erişilmezi güç bir rekorun altına imza atan AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nda görev değişimi heyecanı yaşandı.

Adem Sefer'den görevi devralan Mustafa Gürkan, AK Parti Beykoz'un 3. İlçe Başkanı oldu. 

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nda ‘devir-teslim’ töreni yapıldı. Toplantıya AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, eski İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Belediye Meclisi’nin AK Partili Üyeleri ila teşkilat mensupları ve parti üyeleri katıldı. İlk olarak söz alan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, teşkilatın ilçede yaşadığı ve yaşattığı istikrardan bahsetti. Geçmiş dönemde olmadığı için bu dönem ‘ilk kez’ devir-teslim töreni gerçekleştirildiğini kaydeden İlçe Başkanı Gürkan, şunları söyledi:

Mustafa Gürkan: “12 yılda yalnızca 2 Başkan değiştirdik!”

“5. Dönem AK Parti Yönetim Kurulu geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kongre'yle hayat buldu. Bizde bundan önceki dönemde 2 İlçe Başkanı vardı: Birisi Kurucu Üyemiz Sayın Dr. Ahmet Batu, diğeri de şu anda sağ tarafımda bulunan Kıymetli Ağabeyim Sayın Adem Sefer'di. Geçmiş dönemde bir 'Devir-Teslim Töreni' olmadı. Çünkü ara dönemde Sayın Başkanımız ayrılmıştı. Sonraki dönemde ise Sayın Adem Sefer uzun yıllar İlçe Başkanlığı yaptı. Birlikte yol yürüdük. Bugün birçok ilçede yine görev değişimleri var. Bu bir anlamda bizim ne kadar kurumsal yapıda olduğumuzu gösteriyor çünkü biz 12 yıl içerisinde 2 İlçe Başkanı'yla AK Parti'nin tüm Türkiye'de sürdürdüğü istikrarı bir anlamda Beykoz ilçesinde göstermiş olduk. Bugün de burada inşallah burada Kıymetli Ağabeyimle birlikte devir teslimini gerçekleştireceğiz.

Hamdolsun, birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe bir Kongre süreci geçirdik. Ben Kongre'de benimle beraber aday olan değerli kardeşim, arkadaşım Sayın Özkan Ayduğan'a da buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Son derece güzel ve kardeşçe geçen bir Kongre oldu. İnşallah bu yeni süreçte önce bizim teşkilatımızda heyecanını büyütmeyi hedefliyoruz. Tüm Beykoz'a da hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Şimdi sözü 7 buçuk yıl beraber görev yaptığım Değerli Ağabeyim, Kıymetli İlçe Başkanım Sayın Adem Sefer'e bırakıyorum. Buyurun Başkanım..."

‘Adem Sefer, duygu dolu anlar yaşadı…’

Mustafa Gürkan’ın ardından duygu dolu bir konuşma yapan eski İlçe Başkanı Adem Sefer ise geçen 7 buçuk yıllık süre içerisinde kendisine destek olan partili arkadaşlarına ve her kademede emek veren AK Partililere teşekkür etti. Gerekirse önümüzdeki Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Genel Seçimlerde sandık başında duracağını ifade eden Adem Sefer, “Bana ne göre verilirse onu yaparım” dedi. Adem Sefer, şunları kaydetti:

“Belki 'adet yerini bulsun' diye böyle bir töreni düzenliyoruz ama bu toplantıya katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Evet, bu 7 buçuk yıllık süreç içerisinde bu bir bayrak yarışıydı. Biz her yerde ifade ettik. Bu bir davanın devamıydı. Cumhuriyet öncesine dayanan bir davanın devamıydı bu... Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız konuşmalarında bunları ifade ediyorlar. Bu bir bayrak yarışıydı. Biz, benden önceki Ahmet Batu Bey'den bu bayrak yarışını aldık. Rabbime şükür, bana nasipmiş. Bir iktidar partisinde ve hele hele Beykoz gibi bir sağ bir sol partinin kazandığı yerde hamdolsun biz bu süreci iyi değerlendirdik ve büyük mutluluklar yaşadık.

Biz her zaman ve her yerde ifade ediyoruz: Bizi diğer partilerin Kongreleri'nden ayıran en büyük özellik şudur: Bizim Kongrelerimiz 'bayram havasında' geçer. İşte, yakın bir zamanda yapılan Kongremizi gördünüz. Teşkilattan 2 kardeşimiz aday olduklarını ifade ettiler. Bu işin sonunda da Değerli Kardeşim, Yol Arkadaşım Mustafa Kardeşim sandıktan çıktı. Öteki arkadaşımız da bunu gönül rahatlığı içerisinde kabul etti ve güzel bir şekilde Kongre'yi sonlandırdık.

Adem Sefer: “2071’e kadar Beykoz’u bırakmayacağız!”

Bu güzelliklerin yaşanmaya devam etmesi çok önemli. Beykoz, içinde bulunduğu koşullar dolayısıyla sorunlar yumağı olan bir bölge... Bu anlamda hamdolsun 7 buçuk yıllık süre içerisinde Beykoz'da çözülememiş pek çok sorunu çözüm noktasına getirdik. Şu anda da süreç devam ediyor. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum, Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ile birlikte mülkiyet sorununu hallettik. İnşallah yeni gelen kardeşimiz de Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla birlikte bölgenin en büyük sıkıntılarından biri olan planların yapılması ve Beykoz Halkı'nın gerçekten layık olduğu şehir hayatı ortamını sağlamak konusunda gayret gösterecektir.”

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yer veren Adem Sefer, ne Beykoz ne de Türkiye’yi AK Parti olarak 2071 yılına kadar bırakmayacaklarını tekrarlardı. Adem Sefer şöyle dedi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği bir hedef var: Biz 2071 yılına kadar ne Türkiye'yi ne Beykoz'u bırakmak gibi bir niyetimiz yok. Benden sonraki dava arkadaşım da bu bilinçle, bu şuurla hareket edecek ve yeni bir heyecan katacaktır. Bize de nerede ne görevi verirlerse onu yerine getirmek düşecek. Bundan önceki 7 buçuk yıllık süre içerisinde İlçe Başkanlığı görevi verildi. Bundan sonraki en yakın süreç ise Haziran seçimleri... Eğer bu davada Haziran seçimlerinde bana 'Sandıkta görev alacaksın!' derlerse, inanın bana, samimiyetimle söylüyorum; seve seve bu görevi de yerine getiririz. Bizim için önemli olanı, bu davanın daha yukarılar çıkmasıdır.”

‘Mustafa Gürkan, Başkan Çelikbilek’e saygı ve muhabbetle söz verdi’

Mustafa Gürkan, Adem Sefer'in duygu yüklü konuşmasının ardından yeniden söz aldı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i konuşmasını yapmak üzere davet etti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Başkan Çelikbilek'i anons ederken, "Şimdi de yaklaşık 30 yıldır belki de daha fazla Beykoz'un sosyal hayatında, siyasi hayatında çok önemli rolü olan; Beykoz'un birçok mahallesinde hizmeti olan; bugün de bu güzelliğin burada yaşanmasında AK Parti'nin Beykoz'daki çıtasının yükselmesinde çok büyük katkıları ve emeği olan Değerli Başkanımız, Değerli Ağabeyimiz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'e de bu güzel güna anlam katması için söz vermek istiyoruz. Buyurun Sayın Başkanım..." diye konuştu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise sözlerine "İki güzel tabloyu gördüğümden dolayı Rabbime şükrediyorum" diyerek başladı. Mustafa Gürkan'ın konuşmasında belirttiği gibi 12 yılı yalnızca 2 İlçe Başkanı'yla aşan ve 3. Başkanı'nı henüz seçen AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nın bir istikrar abidesi olduğunu vurgulayan Başkan Çelikbilek, şöyle dedi:

"Bu tabloya baktığınızda ve diğer partilerin de 12 yıllık süreçte kaçar adet İlçe Başkanı değiştirdiğini incelediğinizde, 'AK Parti neden var...' ve 'AK Parti niye bu kadar büyük…'; bunu anlayabiliyorsunuz. İstikrar... İstikrar... ve istikrar... Hatırlarsanız 30 Mart'ta biz Beykoz Halkımıza şunu tavsiye ettik: 'Sakın ne olursunuz, istikrarı elden bırakmayın!' dedik. Halk bunu gerçekten kabullendi ve tuttu ve 3 dönemdir Beykoz'da AK Parti'yi tercih ederek bir istikrarı sağlamış oldu. Bu istikrardır ki, biraz önce Adem Başkanımın da ifade ettiği gibi problemlerin çözülmesinde son derece önemli bir iştir. Ancak bu istikrar devam ederken bir şey daha devam ediyor: Kardeşlik hukuku... Yani İlçe Başkanlığı'nı devreden Kardeşime baktım, bugün çok şık giyinmiş... İlk defa dikkatimi çekti... Güleryüzlü... Hiç öyle mutsuz bir hali yok yani... Demek ki, İlçe Başkanlığı'nı bırakmak iyi bir şeymiş aslında... Sevinçli olduğuna, yüzü güldüğüne göre iyi bir iş yaptığına inanıyor demektir.

Belediye Başkanı Çelikbilek: “Buralar rahat yatma yeri değildir!”

Biz, başkaları adına sevmek duygusunu kendi içimizde yoğun bir şekilde hissediyoruz. Sevinç, başarı yalnızca bizim için değil; kardeşlerimizle birlikte hep beraber yaşadığımız bir duygu... Adem Bey'de şu an bu görevi bir kardeşine devretmenin sevincinin olduğunu görüyorum. Hem ilçe başkanlığından kurtuldum diye seviniyor; hem de bir kardeşime devrettim diye seviniyor. Çünkü görevde bulunduğu süre içerisinde birçok insanın vebalini, yükünü omuzlarında hissetmiş, yüreğinde duymuş; bizimle ve başka yerlerle paylaşmıştır. Bu yerler zor yerlerdir. Buralar 'rahat yatma yeri' değildir. Bakın Sayın Cumhurbaşkanımız henüz 3 ay oldu göreve başlayalı... Bu süre içerisinde yurt dışından gelen ziyaretçiler, kendisinin yurt dışına yaptığı ziyaretler, ülke içindeki gezilerine, katılımlarına baktığınız zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın evinde 3 saat kaldığı vaki değildir! Demek ki, Cumhurbaşkanlığı da Başbakanlık da Belediye Başkanlığı da İlçe Başkanlığı da yatma yeri değildir. Neresi buralar? Hizmet etme yeri... Çalışacaksın, yorulacaksın... Terleyeceksin ki, inşallah karşılığını da rahatlıkla alasınız..."

Konuşmaların ardından Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin, Başkan Çelikbilek'e Mustafa Gürkan ve Adem Sefer'e verilmek üzere iki ayrı buket çiçek verdi. Başkan Çelikbilek her iki Başkan'a da bunu ayrı ayrı verirken, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'a dönerek, "Sen de bu çiçeği Adem Bey'e ver... Tasarruf yapalım" dedi. Toplantı, Başkan Çelikbilek ve Adem Sefer-Mustafa Gürkan ikilisinin partililerle gerçekleştirdiği sohbetle devam etti. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, AK Parti, Adem Sefer, Mustafa Gürkan, Yücel Çelikbilek, Devir, Teslim

reklam
1 Yorum
Murat Kaptanoglu12.12.2014 20:12:03

Sn Basqan yardimcimiz Hanifi Beyler ; kendi hemsehrilerinden kacarsan uzaktan, kacmayanlar ve tutanlar/desdek olanlar hemsehrilerine bas kosede oturur ve sen uzaklardan bakarsin... Bu devran boyle, etme bulma Dunyasi

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"