Siyaset

AK Parti, Beykoz'da 15 Temmuz kaynaşması

AK Parti, Beykoz'da 15 Temmuz kaynaşması
15.10.2016 18:22
| | |
9609

Foto galeri Video galeri

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Danışma Meclisi Toplantısında 15 Temmuz Şehitlerini bir kez daha andı... Gazileri ise sahneye çıkardı...

Üç ay aradan sonra gerçekleştirilen Danışma Meclisi toplantısı en son 15 Temmuz akşamı Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde yapılmış, hemen ardından ise o hain girişim meydana gelmişti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kavacık Hasan Yavuz Camii İmam Hatibi Muhammed Polat'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim'in ardından açılış yapıldı.

FETÖ'nün gerçekleştirmek istediği 15 Temmuz Darbe Girişimi temasıyla düzenlenen Danışma Meclisi toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, İstanbul Milletvekilleri Hurşit Yıldırım, Hasan Turan ve Osman Boyraz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ve gaziler katıldı.

Divan Kurulu Başkanlığı'na AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Av. Yüksel Baki'nin seçildiği danışma meclisi yaklaşık üç saat sürdü. Danışma Meclisi'nin ilk konuşmasını Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yaptı. Gürkan, "Biz bu topraklara tesadüfen gelmedik ve tesadüfen yaşamıyoruz" dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: "Güçlü Türkiye varlığını yakın zamanda hissettirecektir"

"Son otuz yıldır bu topraklar üzerinde hedefler büyütülmüş bir şekilde iç ve dış saldırılara maruz kalıyoruz fakat son 15 yıldır bu topraklar üzerinde oyun oynanmasına müsaade etmeyen bir lider var: Recep Tayyip Erdoğan. Biz dünyaya desek ki, siz bize bulaşmayın biz de size bulaşmayalım. Yine müsaade etmezler. Bu topraklar kadim topraklar, değerli topraklar. Ben inanıyorum ki, bundan sonraki süreçte çok daha güçlü bir Türkiye olacaktır. Bu güç çok yakın bir zamanda dünyada varlığını hissettirecektir" şeklinde konuşan İlçe Başkanı Gürkan, daha sonra 15 Temmuz akşamı Beykoz teşkilatı olarak neler yaptıklarını nasıl önlemler aldıklarını anlattı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın konuşmasının ardından AA, DHA ve Dost Beykoz'un görüntüleriyle oluşturulan 15 Temmuz filmi izletildi. İzletilen film sırasında parti mensupları tarafından sık sık Recep Tayyip Erdoğan sloganları atıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: "Millet nasıl olunur tüm dünya gördü"

Divan Kurulu tarafından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hitap etmek için kürsüye davet edildi. 15 Temmuz gibi bir akşamın ardından konuşulacak çok şey olduğunu söyleyen Başkan Çelikbilek, "O gece ile ilgili anlatılacak belki çok şey olabilir fakat 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahı Türk milletinin büyük ferasetiyle atlatılmıştır" dedi.

"15 Temmuz, ülkemiz üzerinden oynanan ilk oyun değildir belki son da olmayacaktır. Ama şuna eminim ki Türk milleti inandığı sürece her zaman kazanacaktır ve üzerinde oyun oynanmasına müsaade etmeyecektir. O gün Türkiye, nasıl bir cesarete, nasıl bir inanca ve Liderine nasıl güvendiğini dosta, düşmana, dünyaya göstermiş oldu."

Belediye Başkanı Çelikbilek'in ardından Beykoz'un 15 Temmuz şehitleri Hasan Kaya ve İsmail Kefal'in aileleri duygu ve düşüncelerini anlatmak üzere sahneye geldi. Kısa bir şekilde duygularını aktaran ailelere 250 bin Beykozlu sizin ailenizdir, her zaman yanınızdadır mesajı verildi.

Gençlik Kolları'nı temsilen Divan üyeliğine seçilen Selim Akhan, yoğun programları nedeniyle düzenlenen danışma meclisine katılamayan Milletvekilleri Dr. Hasan Sert, Erol Kaya ve İsmet Uçma'nın gönderdiği telgrafları okudu.

İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, şiir okudu

Divan tarafından Genel Kurul'a hitap etmek üzere kürsüye davet edilen AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, zaman içerisinde şiir yazdığını ve konuşma yapmak yerine 15 Temmuz üzerine yazdığı şiiri katılımcılarla paylaştı.

15 Temmuz Gazisi Muharrem Kaşıtoğlu: "Şu kahraman, bu kahraman deniliyor..."

Hain darbe girişimi sırasında gazi olan Beykozlulardan Mustafa Öksüz, Fatih Uygun ve Muharrem Kaşıtoğlu, o gece neler yaşandığını nasıl hareket ettiklerini anlattı. 15 Temmuz Gazisi ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, "O gece bir şekilde yaşandı ve bitti. Murat, İsmail ve Hasan kardeşlerimiz en büyük ödülü aldılar. Bizlere de Allah gazi olmayı nasip etti. Ama hala haberler yapılıyor ve şu kahraman bu kahraman gibi değerlendirmeler yapılıyor. 15 Temmuz'a kahraman aramaya gerek yok, o gece sokağa çıkan herkes kahramandır" dedi.

İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım: "Siyasi tarihimizde birçok darbe gördük"

Gazilerin yapmış olduğu konuşmaların ardından protokol konuşmalarına devam edildi. Divan, İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım'ı davet etti. Yıldırım, "Gerek şehit yakınlarımız, gerek gazilerimiz o gece bu millet Saadet Partilisiyle, ülkücü kardeşlerimizle büyük bir destan yazdı" dedi.

"Son dönemde yaşadıklarımıza olan direncimiz Türkiye'nin aslında güçlü olmasından kaynaklanıyor. Türkiye'yi güçsüzleştirme çabaları bundan. Darbe girişimine karşı herkes mücadele verdi. Ama seçilmiş bir siyasetçi olarak şehitlerimize gazilerimize tankın önüne çıkan kardeşlerimize can ve şükret borçluyuz. Ayrı bir teşekkürü de o gün saha da Kartal'da, Kadıköy'de, Bahçeşehir'de sahaya çıkan kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Kadıköy'de, Ataşehir'de bu teşkilat sandığı, seçimi, demokrasiyi canıyla savaşmıştır. Siyasi tarihimizde birçok darbe gördük. Yaşanan darbelerde milletimizi sindirmişlerdi. Lider taşın arkasına saklanırsa, halkı dağın arkasına saklanır diyerek hemen o gece ölümü göze alarak milleti bir araya gelen bir liderimiz var o da Recep Tayyip Erdoğan'dır."

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş: "15 Temmuz'da yeniden millet olduk!"

Son konuşmacı olarak AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş kürsüye geldi. "O gece sokağa ilk çıkan AK Parti teşkilatları oldu" şeklinde konuşan Ataş, şöyle konuştu:

"O gece kahraman milletimiz 15 Temmuz Köprüsü'ne Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne inerek gerekeni yaptılar. Bundan dolayı ben tüm Beykoz halkına o gün duyarlılık göstermek suretiyle vatan için, bayrak için, millet için, ezan için sokağa dökülen milletimize şükran borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun. 15 Temmuz darbe gecesi Türkiye çok farklı bir şey yaşadı. Bugüne kadar belki birçok bilinmeyenleri yavaş yavaş toplumumuz görmeye başladı. Ama şunu bilin ki milletimizin millet olma özelliğini yitirmek üzere olduğu bir zaman dilimi içerisinde 15 Temmuz darbe gecesinde biz yeniden millet olma özelliğimizi kazandık ve yeniden millet olmayı bu ülkede bu topraklarda bütün dünyaya göstermiş olduk. Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürdüyle, Türküyle hangi ırktan, hangi dinden hangi siyasi ideolojiden olursa olsun. Eğer mesele vatansa, mesele bayraksa, mesele milletse gerisi teferruattır deyip duyarlılık gösteren ülkemizde yaşayan insanlarımıza teşekkür ediyoruz."

"22.25'te telefon geldi, teşkilatımız 22.45'te sokaktaydık!"

"Son olarak o gece ülkeyi bölmek isteyen bizi birbirimize kırdırmak isteyen hainlerin hesaplarını boşa çıkardığı için Allah'a hamt ediyoruz. O gece sokaklara ilk inenler AK Parti teşkilatlarıydı. Biz bire bin yaşadık ve bire bin yönetmeye çalıştık. Saat 22.25'te Genel Başkanımız telefon açarak talimat vermesiyle tüm teşkilatlarımızı harekete geçirip saat 22.45'te bütün teşkilatlarımız 81 ilde, 970 ilçede, duyarlılık göstermek suretiyle sokaklara indiler ve tanklara göğüslerini siper ettiler. Sayın Başbakanımızın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın televizyonlardan daveti birisi saat 12 civarındaydı. Birisi de saat yarım civarındaydı. Ama bizim bütün teşkilatlarımız 22.45'te sokaklardaydı. Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine henüz daha olayın ciddiyetini anlayamamış, milletimiz sokaklara indi. Milyonlar sokaklara aktı; su gibi sokaklara indiler."

Mustafa Ataş konuşmasının sonunda sert konuşarak, "Milletimiz, şerefsizler bu ülke nasıl darbe yapılır göstermiştir!" dedi.

AA ve Dost Beykoz fotoğrafları sergilendi

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara 'Beykoz Milli İrade Nöbet Beratı' verildi, 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerle fotoğraf çektirildikten sonra çıkışta AA ve Dost Beykoz'un fotoğraflarından oluşan 15 Temmuz darbe girişimi sergisi açıldı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı Danışma Meclisi toplantısının akabinde Muharrem Ayı nedeniyle Aşure ikram edildi.

Haber Merkezi
WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberleri, AK Parti, Danışma Meclisi, 15 Temmuz, Mustafa Ataş, Hurşit Yıldırım, Saadettin Çay, Hasan Turan, Osman Boyraz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"