AK Parti Beykoz’da 15 Temmuz hazırlığı

  • 1
  • 10547
AK Parti Beykoz’da 15 Temmuz hazırlığı
AK Parti Beykoz’da 15 Temmuz hazırlığı
AK Parti Beykoz’da 15 Temmuz hazırlığı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 15 Temmuz’un yıldönümü için hummalı çalışmasını sürdürüyor.

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ’nün Türkiye’ye yönelik ihanet kalkışmasıyla tarih yeniden yazıldı. 15 Temmuz tarihi hükümet tarafından resmi tatil ilan edilirken, 15 Temmuz Şehitleri ve diğer şehitler için anma programları organize edildi.

İstanbul’da ise resmi programın Atatürk Hava Alanında yapılması kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı 15 Temmuz Şehitleri’ni Anma Programı’na AK Parti’nin tüm teşkilatlarının yoğun katılım sağlaması talimatı verilmesiyle Beykoz’da hummalı bir çalışma başladı.

15 Temmuz 2019 Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Şehitler Anma Programının saat 20.00’da başlayacağı bildirildi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, konun önemini belirttiği bir açıklama ile Beykoz teşkilatlarını Atatürk Havaalanında yapılacak programa davet etti.

Dilmaç davet mesajında, “ihanet gecesinde vatan savunmasından geri durmayan, bayrağı düşürmemek pahasına toprağa düşen, bu ülkeyi bizlere bir kez daha vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle bir kez daha yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

                Destanın yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile 15 Temmuz pazartesi günü saat 20.00’da Atatürk Havalimanı’nda buluşuyoruz” ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz gece Beykoz’a en yakın bölge olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne FETÖ’cülerin kapatması üzerine Beykoz ilçe haklı FSM Köprüsü’ne akın etmiş ve saatlerce süren çatışmalar sonucunda FETÖ askerinden ilk olarak temizlenen köprü vasıtasıyla Avrupa yakası ve Atatürk Havaalanına ulaşım sağlanmıştı. 15 Temmuz gecesi Hasan Kaya çıkmış olduğu tankın üzerinden düşerek şehit olmuş, yüzlerce vatandaşımız ise gazi olmuştu. Beykoz 15 Temmuz’da Hasan Kaya, İsmail Kefal ve Murat Akdemir olmak üzere toplamda 3 şehit vermişti.

Haber Merkezi      

Beykoz'daki skandalla ilgili soruşturma başlatıldı
Önceki Beykoz'daki skandalla ilgili soruşturma başlatıldı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (1 Yorum)

Filiz (5 yıl önce)

Ey cahiller takımı.çanakkalede binlerce şehit var dimi ama bu kalanlar için zafer olarak anılmadımı.15 temmuzu da bu sekil kabul etmemiz gerekiyor.Şehitlerimize allah rahmet etsin gazilerimize allah sabır versin şehit yakınlarımıza allah dayanma gücü versin bu millete de destan yazmak yaraşır şehitlerimiz destan yazdı biz bunu kutluyoruz

Yorum Yaz