AK Parti Aday Adayı Adem Sefer, basınla buluştu

  • Güncelleme: 21.11.2018 13:06
  • Okunma: 6081 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Adem Sefer, yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
AK Parti Aday Adayı Adem Sefer, basınla buluştu

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Adem Sefer, Beytaş Teras Kafe'de düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Adem Sefer'e Belediye Meclis Üyesi Tuncer Dede eşlik etti. 

“Yüzde 86’ya yakın Beykoz bölgesi tapusuzdu”

Sefer, “Beykoz’un özellikle en büyük problemi mülkiyet problemiydi. %86’ya yakın Beykoz bölgesi tapusuzdu. Beykoz’u hepimiz biliyoruz ki. Organik Beykoz’du. Sonuçta doğma büyüme Beykoz’un insanıyız. Bu bölge hepimizin bildiği gibi üç tane büyük fabrikanın da çalışanların oluşturduğu bir yapı olarak bir araya geldi. Beykoz İstanbul’un bir ilçesi ama sanki Anadolu’nun bir kasabası gibidir. Burada her ne kadar son dönemde bu siteleşmeye geçilse de genel tabanı insanlar birbirlerini tanırlar mutlaka. Eskilerden birilerinin etkileşimi vardı” dedi.

Yaklaşık 7 yıl AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı yapan Aday Adayı Adem Sefer, Beykoz’daki fabrikaların kapanması sonucu oluşan olumsuzlukları dile getirdi.

Beykoz’un iş anlamında yetersiz bir bölge olduğunu dile getiren Sefer, “ Beykoz’da fabrikaların kapatılması ile birlikte ki fabrikalar kapatılmadan önce belki İstanbul’un en ender ilçelerinden birisiydi. Kendi iş anlamında en yeterli ilçelerinden birisiydi. İş göçünün en az görünen ilçelerden birisiydi ama ne yazık ki şu an ki görünen tabloda bölgemiz bu anlamda gerçekten iş anlamında çok yetersiz” diye konuştu.

“Sanayinin gelmesi mümkün değil”

Bölgenin 13 ayrı kurul tarafından yönetildiğini söyleyen Sefer, “Bu bölgeye bu saatten sonra sanayinin gelmesi mümkün değil. Burada Beykoz’la ilgili yapılabilecek değişik bir vizyon, perspektif çizmek gerekiyor. Bölgenin imar planları yapıldıktan sonra ki bu anlamda önemlidir. Bölgenin kalkınması adına gerçekten planların çıkması ve uygulanması çok önemlidir. Bu kadar uzun sürmesinin en büyük nedenlerinden birisi bölgenin site alanı olması, bölgenin 13 ayrı kurul tarafından yönetilmesi ki bunun neticesinde de bizim planlar aslında attığımız her adımın 2 ileri bir geri gitmesi faul işlemesinin en büyük sebeplerinden birisi. Başta site alanın olmasıydı” ifadelerini kullandı.

Adem Sefer, “Bölgenin turizm ağırlıklı, eğitim ağırlıklı bunun altını çizerek söylüyorum ben 2007’de buraya geldiğimde ilçe başkanlığı sürecine geldiğimde Beykoz’da Marmara Üniversitesi Spor Akademisi ve Lojistik Meslek Yüksekokulu vardı. Allah’a şükürler olsun bir Beykoz Üniversitesi var. Medipol Üniversitemiz var. Türk Alman Üniversitemiz var” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Adem Sefer Turizm hakkında konuştu.

“Yeterli katkıyı sağlayamıyoruz”

Turizme yeterli katkının sağlanamadığını vurgulayan Sefer, “Beykoz’un değişmesi ve dönüşmesi gerekiyor. Bu değişim sürecinde başta Eğitim alanlarında özellikle yurtlar ve bu bölgenin kalkınmasında çok önemli. Devamında Turizm ile ilgili bizim bölgemiz gerçekten İstanbul’un en güzel yerlerinden birisi. Biz yeterli turizm alt yapısını oluşturamadığımız için bu anlamda değişik projeleri sahaya yansıtamadığımız için turizmde yeterli katkıyı sağlayamıyoruz. Bunu sağlayacağız” diye konuştu.

Adem Sefer, yapmış olduğu konuşmasında birçok kez mülkiyet sorununa değindi.

“Beykozlu Beykoz’da kalacak”

Sefer, “Mülkiyetler ilgili problemlerde halkımızın en büyük beklentisi ve en büyük sloganı Beykozlu Beykoz’da kalacak sloganıydı. Biz de bu sloganı tutmuştuk. Mülkiyetle beraber biz bu sorunu çözdük. Bundan sonrası artık planlar ile birlikte tamamen bu bölge halkının kendi yerleşimini sağlayabileceği refah düzenini daha yukarı çıkarabilecek bir yapıya kazandırmak. İnşallah Beykoz halkı bizi bu anlamda gösterirse bunları yapacağız” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz