Siyaset

AK Parti, 13 bin Beykozluya dokundu

AK Parti, 13 bin Beykozluya dokundu
07.03.2016 23:03
| | |
7583

Foto galeri

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen Danışma Kurulu toplantısı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de katılımıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen Danışma Kurulu toplantısı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Genel Seçimleri'nin gerçekleştirildiği 1 Kasım 2015 tarihinin ardından çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, geçtiğimiz haftalarda başlatılan 'ev ziyaretlerinde' 13 bin Beykozluya ulaştıklarını kaydetti. AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısının yapıldığı 17 Ocak tarihine de gönderme yapan Mustafa Gürkan, kendilerine verilen ödülü alalamadan salondan ayrılan Yücel Çelikbilek'i sahneye davet etti. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ve Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın elinden ödülü alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Mustafa Gürkan'ın mütevazı bir kişilik olduğunu vurgulayarak, "İlçe Başkanım gayet mütevazı bir davranışta bulundu, Allah razı olsun... Zaten kibirden zarar gelir, kibir iyi bir şey değil... Doğrudur, benim bu ödülde payım var ancak bu ödül sadece bana ait değildir; Kadın Kolları Başkanıma, Gençlik Kolları Başkanıma, Mahalle Başkanlarıma, bu salonu dolduran AK Partililere aittir bu ödül" dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Danışma Kurulu toplantısına, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar ve Salim Öztürk ile Meclis Üyeleri, mahalle temsilcileri ve AK Partili Üyeler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti Genel Merkezi'nden gelen son uygulamaya göre, bundan sonra 1 değil 2 ayda bir genişletilmiş toplantı yapacaklarını duyurdu. Parti teşkilatıyla önümüzdeki ay bir araya geleceklerini de söyleyen Mustafa Gürkan, bir ay 'yerel koordinasyonu' sağlayacaklarını ve hemen sonraki ayda da bu kez genişletilmiş toplantıda buluşacaklarını kaydetti.

Mustafa Gürkan: "Bizim 2019 yılı hedefimiz: 100 bin oy almak..."

Geçtiğimiz 17 Ocak tarihinde 'Birincilik' ödülü de aldıklarını dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şunları söyledi:

"Biz 7 Haziran seçimlerinde üzülmüştük. Ancak yine de dedik ki: 'En az oyu biz kaybettik'... Bizim için teselliydi ama 3 ay sonra 1 Kasım'da bu kez oyunu ençok yükselten ilçe olduk. Ankara, İstanbul ve İzmir'in ilçeleri arasında 7 Haziran'da en az oy kaybeden ilçe bizdik; 1 Kasım seçimlerinde de yine bu 3 büyük kentte oyunu ençok artıran ilçe yine biz olduk. Bize 2 ay önce gerçekleştirilen bir törende işte bu 1.'lik ödülü verildi. Ancak Başkanımız salondan çıkmıştı ve Birincilik ödülünü ben aldım. Beykoz'un sosyal ve siyasi hayatında çok büyük emeği olan Başkanımız, biz 1.'lik ödülü alırken yanımızda değildi. Şimdi burada ve ben kendisini kürsüye davet ederek, sizler adına o ödülü vereceğim.

İnşallah biz 2019 seçimlerinde hedefimizi 100 bin oy olarak belirledik. Şu ana kadar da 90 bin oy aldık. Ben bugün burada gördüğüm tabloya bakarak, gelecek seçimlerde hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Ben göreve geldiğimde 'yüzde 63 oy' dedim. Bu ise o günlerde 93 bin oya karşılık geliyordu. Hamdolsun, son aldığımız 89 bin oy ile hedefimize ulaşabileceğimizi gösterdik. Biz, bu 100 bin oyun ne demek olduğunu ve bize yükleyeceği sorumluluğu biliyoruz. Siyasette bazı şeyler 5 dakikada bazı şeyler de 5 yılda çözülebiliyor. Biz ise 'hemen çözülsün' istiyoruz. Şu anda güçlü bir iradeyle yolumuza devam ediyoruz. Bizim seçim kazanamama gibi bir derdimiz yok; AK Parti'nin ölüsü burada 75 bin oy alır!"

Konuşmasına genel siyaset üzerine düşüncelerini paylaşarak devam eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, ülkeye gelen 3 milyon mültecinin topluma entegre olduğunu kaydetti. Özellikle Birleşmiş Milletler (BM) ve Fransa-Almanya gibi Avrupa ülkelerini eleştiren Mustafa Gürkan, Bosna'da ve Azerbaycan'da 1990'lı yıllarda yaşanan dramlara dikkat çekti. Bugün Türkiye'ye tavsiyelerde bulunan ülkelerin, geçmişte Bosna ve Azerbaycan'da yaşananlara sessiz kaldığını anlatan Gürkan, şöyle dedi:

‘AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Hocalı Katliamı’na dair araştırmalarını sundu ve Avrupa ülkelerine sitem etti’

"Batı dediler, aydınlanma dediler, medeniyet dediler... Bunlar sadece tabelada yer alıyor... Tabela kuruluşları bunlar... Suriye'de yaşananlar, bu kurumların içinin boşaltıldığını gösteriyor. Ben inanıyorum ki biz, buradan da sıyrılacağız. Ancak bakınız, 1990'lı yıllarda Bosna'da bir katliam yaşandı... 1990'lı yılların sonunda da Azerbaycan'da Hocalı Katliamı yaşandı. Peki, bunu kınayan ülkeler kimdi? Kimler Hocalı'yı soykırım olarak kabul etti? Kim mi? Meksika, Pakistan, Kolombiya, Peru, Çek Cumhuriyeti ve ABD’deki 12 eyalet... Nerde Almanya, Fransa? Çek Cumhuriyeti dışında kimse yok... Birleşmiş Milletler bizi uyarmaya çalışıyor ama aynı BM ne Bosna'da ne Ermenistan'da bu olayı duymadı.

Dostlar, her zaman söylüyoruz, bu topraklar bedavaya alınmadı. Komşumuzda gerçekleşen bu olaylar, yarın burada da olabilir. Allah'ın izniyle biz, bu süreci de atlatacağız. Bu iktidar, son 300 yıldır bu topraklardaki en güçlü iktidar... Bu kadar büyük iktidar yok 1700'lü yıllardan beridir. Ancak bize düşen ne? Beykoz'da bize düşen ne? Ben burada bir buçuk yıldır görev yapan bir kişi olarak, aynı eksiklerle devam etmeyi istemiyorum. Seçmen bize 89 bin oy verdi ancak bana vermedi; başta Cumhurbaşkanı olmak üzere bu iradeye verdi."

Mustafa Gürkan'ın ardından kürsüye AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf da geldi. Yarınki 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayan Gaye Zayıf bu sırada düşüncelerini de salonu dolduran AK Partililerle paylaştı. Daha sonra basına kapatılan Danışma Kurulu toplantısında ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in söz alarak kürsüye geldiği ve parti içi meselelere dair bir konuşma gerçekleştirdiği öğrenildi. Bu sırada salondaki AK Partililer de kürsüye gelerek, konuya dair düşüncelerini ifade ettiği kaydedildi.

WhatsApp: 0 (541) 464 6673

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, AK Parti, Danışma Meclisi, İlçe Başkanı, Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı, Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları, Gaye Zayıf, Hanefi Dilmaç, Toplantı, Seçim

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"