Ailesi, Şehit Murat Akdemir’i dualarla andı

  • 15.07.2018 20:45
  • Güncelleme: 21.02.2020 09:35
  • Okunma: 18209 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un 15 Temmuz’da verdiği 3 şehitten biri olan Murat Akdemir için Anadoluhisarı, Küçüksu Kasrı Camii’nde Kuranı-ı Kerim okundu.
Ailesi, Şehit Murat Akdemir’i dualarla andı

Fetullahcı Terör Örgütü’nün, 15 Temmuz Gecesi Çengelköy’de şehit ettiği Murat Akdemir, ailesinin organize ettiği mevlidi şerif programıyla anıldı.

15 Temmuz işgal girişimi sırasında Fetöcu teröristlerce Çengelköy’de vurulan ve hastaneye yetiştirilmek üzere bindirildiği takside tekrar kurşunların hedefi olan Beykozlu Şehit Murat Akdemir’in ailesi, evlatları ve diğer tüm şehitler için bir mevlid-i şerif programı tertipledi.

Akdemir ailesinin sevenlerinin yanı sıra, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Tacettin Aksu ve Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız gibi isimlerin göze çarptığı programda, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’da, kadınlar bölümünde Murat Akdemir’in annesi Nevra Akdemir ve eşi Nurhayat Akdemir’i yalnız bırakmadı.

Mevlit programı sırasında 15 Temmuz Şehidi Murat Akdemir’in 4 yaşındaki oğlu Muhammed Efe Akdemir, dedesi İsmail Akdemir’in kucağında otururken, programa katılan vatandaşlarında ilgisini çekti.

Murat Akdemir ve diğer şehitler için Anadoluhisarı, Küçüksu Kasrı Camii’nde Kuran-ı Kerim ve Kasideler okundu. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı mevlit programında Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Tacettin Aksu’da Kuran-ı Kerim okudu.

Okunan Kuran-ı Kerim sonrası, Murat Akdemir, tüm şehitler ve vatanın birliği bütünlüğü için dua edilirken, program boyunca, torunu Muhammed Efe’yi kucağında tutan Şehit Murat Akdemir’in babası İsmail Akdemir’in oldukça üzgün olduğu gözlendi.

Yaklaşık 1 saat süre ile devam eden program sonrası vatandaşlara pide ve ayran ikram edildi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Şehit, Murat Akdemir, FETÖ