Aile Bakanlığından Beykoz'da depremzede çocuk evi açıklaması

  • 0
  • 6573
Aile Bakanlığından Beykoz'da depremzede çocuk evi açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Halk TV'nin haberi üzerine Beykoz'daki depremzede çocuk evi iddiasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yazılı olarak yapılan açıklamada, bahse konu hanede refakatsiz herhangi bir çocuğun bulunmadığı, evde kalanların Suriye savaşında eşlerini kaybeden yabancı uyruklu kadınlar ile çocukları olduğu ve çocuklar açısından herhangi bir ihmal-istismar durumunun bulunmadığının tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Haberde bahsi geçen konu ile ilgili olarak 10 Şubat 2023 tarihinde belirtilen adrese kolluk ve Beykoz Sosyal Hizmetler Merkezi (SHM) ekiplerimizle hane ziyareti gerçekleştirilmiştir. Yapılan tespit neticesinde hanede kalan refakatsiz konumda olan herhangi bir çocuğa rastlanılmamış olup, hanede kalanların Suriye'deki savaşta eşlerini kaybeden yabancı uyruklu kadınlar ile çocuklarının olduğu, çocuklar açısından herhangi bir ihmal ve istismar bulgusunun bulunmadığı tespit edilmiştir. Hane ziyareti sonrasında ailelere Bakanlığımız hizmetleri ve bu hizmetlere ihtiyaç duymaları halinde temas kurabilecekleri iletişim kanalları ile ilgili gerekli bilgilendirme de yapılmıştır."

Haber Merkezi

Beykoz'da depreme dayanıksız 10 okul taşınıyor
Önceki Beykoz'da depreme dayanıksız 10 okul taşınıyor
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz