Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi

  • 1
  • 18207
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi
Aile Bakanı Zehra Selçuk, Beykoz’da müjde verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Beykoz Meydanı’nda konuştu. Emeklilerin bayramda bin lira ikramiye alacağını müjdeledi.

İftar programında konuşan Selçuk, Ramazan ayında kendisini vatandaşlarla İstanbul'da bir araya getirdiği için hamd ettiğini ifade ederek, Ramazanın Kur’an, rahmet ve mağfiret ayı olduğunu kaydetti. 

Oruçların açılmasının ardından kürsüye davet edilen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Bugün ramazan geleneğini en iyi yansıtan İstanbul’da, demokrasimizin şehir İstanbuldayız. Biz sadece seçim dönemlerinde değil, her zaman milletiyle beraber olan bir liderin izinden yürüyoruz. Biliyoruz ki AK Parti gönüllerin partisidir. AK Parti milletine aşkla hizmet etmeyi kendine görev bilen bir partidir” dedi.

“Bizim birlikteliğimiz ezan ve bayraktadır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’ye güven ve istikrar kazandırdıklarını dile getiren Selçuk, “Hamdolsun Türkiye’nin her bölgesinde, her ilinde, her ilçesinde milletimizin büyük bir teveccühü ile karşılaşıyoruz. 17 yıldır milletimizden aldığımız güçle sizlere hizmet üretiyoruz. Laf değil hizmet üretiyoruz, icraat üretiyoruz. Yapacağımız sözü veriyor, verdiğimiz sözü zamanında yerine getiriyoruz. AK Parti her zaman yerli ve milli duruşuyla aziz milletimizin sesi oldu, gücü oldu. Güven ve istikrarın adresi oldu. Biz bu yetkiyle geleceğin güçlü Türkiye’sini sizlerle birlikte inşa etmeye devam edeceğiz inşallah. Bizim birlikteliğimiz, ezan ve bayraktadır. Vatan ve millet aşkındadır. Ruhunu 15 Temmuz’dan alan Cumhur İttifakındadır. AK Parti iktidarları 17 yıldır her zorluğun üstesinden işte bu aşkla, bu şevkle, bu samimiyetle, tevazu ve samimiyetle çalışarak geldi” diye konuştu.

“12,5 milyon emekli bayramda bin lira ikramiye alacak”

Selçuk şöyle konuştu:

Bugün baktığımız zaman Eski Türkiye nerede, şimdiki Türkiye nerede diyebileceğimiz bir noktadayız. Son on yılda büyük hizmetlere imza attık. Hayal denilen icraatları gerçekleştirdik. Vatandaşımız bugün nüfusumuzun yüzde 90’ını kapsayan bir sağlık güvencesi sistemine, hayal dediğimiz şehir hastanelerine kavuşmuş durumdadır. Neredeyse Ramazan ayının sonuna geliyoruz. Önümüzdeki hafta 12,5 milyon emeklimiz, bayramlarda verdiğimiz biner liralık ikramiyesini alacaklar. Sadece ikramiye ile değil “Bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak” sözümüzü de yerine getirdik. 2002’de işçisine ancak 184 Lira verebilen bir Türkiye varken bugün, işçisine çalışanına 2 bin 20 lira veren bir Türkiye haline geldik.

“128 bin çocuğumuz SED’den yararlanacak”

Aile ve sosyal politikalarda alanında da devrim niteliğinde hizmetlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bakımı, hizmeti; engellisinin yaşlısının evine götüren bir sosyal devlete sahibiz. Yarım milyonu aşkın yaşlı ve engelli vatandaşımıza evde bakım hizmeti sunuyoruz. 128 bin çocuğumuza Sosyal ve Ekonomik Destek Programından yararlandırıyoruz. Hamdolsun Türkiye büyüyor, gelişiyor.”

İstanbulluların, 23 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’a evet diyeceğine işaret eden Bakan Selçuk, Yıldırım’ın Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile birlikte güzel hizmetlere imza atacağını söyledi.

“Kirli oyunu hep beraber bozacağız”

Kadınların, çocukların, engellilerin huzur içerisinde yaşamasını istediklerini belirten Selçuk, “Biliyorsunuz İstanbul seçimlerindeki usulsüzlükler nedeniyle YSK İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine karar verdi. AK Parti gücünü milletten alan bir parti olarak, demokrasilerde son kararı milletin verdiğine inanan bir parti olarak, tekrar sizlerin huzurundayız. AK Partiyi 2002’den bu yana her seçimde birinci parti yapan hep sizler oldunuz. Bizler de hamdolsun bugüne kadar milletimizin yüzünü AK ettik. Ak etmeye de devam edeceğiz. 23 Haziran seçimlerinde oynanan bu kirli oyunu da hep beraber bozacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin geleceği umudu sizsiniz”

Bilgi ve tecrübeleriyle Binali Yıldırım’ın gurur kaynağı olduğunu söyleyen Selçuk, “İnşallah tekrar İstanbul’da Başkan seçeceğiz. Değil mi arkadaşlar? Çünkü bizler İstanbul’un ehline emanet edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’nin geleceği umudu sizlersiniz” dedi.

“Gençlerimizin cesaretine güveneceğiz”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Gençlerimiz de burada ve bir müjde daha vermek isterim. Haziran ayında Sosyal Çalışma Programımızı başlatıyoruz. Bu programda üniversite öğrencilerimiz, yaz boyunca geçici süreyle çalışacaklar. Bu gençlerimiz için hep topluma faydalı hizmetlerde bulunmalarını sağlayacak, hem de bir nebze cep harçlıklarına katkı sağlayacak. Biz gençlerimize her daim güvendik ve güvenmeye de devam edeceğiz. Gençlerimizin cesaretine ve girişimciliğine güveneceğiz. Çünkü biz Asım’ın, Fatih’lerin nesline güveniyoruz.”

“Gönül belediyeciliğini yeniden inşa edeceğiz”

Gençlerimiz ilimde, irfanda yükselerek ülkemize her kademede hizmet edecek. Artık söz sizde diyoruz. 23 Haziran’da tüm Beykozlulardan sandıklarda bu sinerjiyi yansıtmalarını bekliyoruz. Tevazu, samimiyet ve gayretle önce millet ve memleket anlayışıyla gönül belediyeciliğini İstanbul’da yeniden inşa edeceğiz değil mi? Bizler ev ev, kapı kapı dolaşarak AK Parti davamızı bütün vatandaşlarımıza anlatacağız. Durmak yok diyoruz. Sefer bizden, zafer Allah’tan. İnşallah daha da güzel olacak diyoruz.”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da yaptığı konuşmasında Ramazan ayının sonuna yaklaştıklarını belirterek, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde ilçe halkının kendisine gösterdikleri desteğe teşekkür etti.

Beykoz Meydanı’nda hayırseverlerin bağışlarıyla düzenlenen iftar yemeğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve partililer eşlik etti.

Haber Merkezi

Beykozspor'da kongre... Zeki Aksu yola devam
Önceki Beykozspor'da kongre... Zeki Aksu yola devam
İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Sonraki İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Yorumlar (1 Yorum)

kenan ak (5 yıl önce)

akp kibir politikası yandaşa yedirme ve akp devletin tek sahibiymiş gibi davranması bu sonucları doğurdu iş bulmak için bile akp uye olmak yandaşa burs verip gercek ihtiyac sahibine vermemek kısaca paranın gücüne tapıyorsunuz biliyorum istanbulu kaybedince hepinizin hesabı değişecek cevremde cok akp yaşam sıtandartı düşecek ama Allahın hesabını unuttunuz bu dönem yok size oy sebebimi yukardaki yazdıklarım ve tabiki #EYT (emeklilikte yaşa takılanlar) hakkımızı yediniz. ve helal etmiyorum

Yorum Yaz