Aile Bakanı Sayan Kaya, Beykozlulara seslendi

  • Güncelleme: 30.03.2017 18:17
  • Okunma: 9137 kez
  • Yorum: 0
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Paşabahçe Meydanı'nda düzenlenen mitingle Beykozlulara seslendi.
Aile Bakanı Sayan Kaya, Beykozlulara seslendi

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Paşabahçe Meydanı'nda düzenlenen mitinge Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Eşi Ayşe Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, belediye başkan yardımcıları, başkan danışmanları ve ilçe sakinleri katıldı.

"O da Recep Tayyip Erdoğan'dır..."

Protokol konuşmalarının ilkini AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. Paşabahçe Meydanı'ndaki coşkulu kalabalığa seslenen Gürkan, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına 17 günün kaldığını hatırlatarak, "16 Nisan'a adım adım yürüyoruz. 17 gün kaldı ve coşku her gün büyüyor. Ben sizlere şunu hatırlatmak isterim. Buraya gelirken "duruş" kelimesinin sözcük anlamına baktım. Diyor ki; "duruş" kelimesinin Türkçe sözlük anlamı "durma biçimi" diyor. Ama bu duruş kelimesine ülkemizde 15 yıldır anlam veren bir isim var. O da Recep Tayyip Erdoğan'dır." şeklinde konuştu.

"Yeni bir sisteme ihtiyaç doğduğunu anladık"

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın ardından kürsüye gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, miting alanında toplanan vatandaşların kandilini tebrik ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Bu ülkenin üzerinde eski biçilen elbise bize dar geldi. Yönetim sistemimiz heyecanını kaybetti. Bu bazı gruplar her 10 yılda bir bu ülkenin başına çöreklendiler. O aklı evveller kendini öyle zannedenler ülkenin başına musallat oldu. 1960, 1971, 80 darbelerini, 28 Şubat 27 Nisan e muhtıraları ihtilalını yaşadınız. Ardından vicdansız ve hunharca bir hareket olan 15 Temmuzu yaşadık. Millet olarak dik durdunuz ve o hareketi bertaraf ettiniz. Gerektiğinde tankın altına yaptınız, yumruklarınızla direnç gösterdiniz. O gün bunları yaptığınız için bugün bu güzel günleri yaşıyoruz. Ancak burada şöyle bir şey çıktı mevcut düzenle bu ülkeyi geleceğe taşımak imkânsızdır. Yeni bir sisteme ihtiyaç vardı. Taklit sistemleri değil de yeni bir sisteme ihtiyaç doğduğunu anladık. Bu da yerli ve milli olmalıydı. İlk kez bu millet kendisine çağdaş ve modern olan yerli olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini bizim irademize başvurmak suretiyle önümüze getirdiler. İşte 16 Nisanın anlamı budur."

"Milli olan bu sistemi hayata geçireceğiz"

Çelikbilek, "O gün biz kendimiz için bu sistemle birlikte ülkedeki barışı çoğaltıp kardeşliği artıracak, yurtdışında da bizden himmet gayret sevgi bekleyen diğer insanlara da, sizin olumlu kararınızla hayata geçireceğiz. Gelecek sistem tüm milletin iradesi olacak. Bu millet yeni baştan kendisine hasta adam rolü çizmek isteyen hainlere karşı İstiklal harbinde gösterdiği azim gibi bir kere daha ayağa kalkacak. Milli olan bu sistemi hayata geçireceğiz. Duruşunuz, gülüşünüz asildir. Siz büyük bir milletin evlatlarısınız" ifadelerini kullandı.

Seçim minibüsü ile miting alanına gelen Bakan Kaya ve beraberindekiler Beykozlu kadın ve çocuklar tarafından coşku ile karşılandı.

"18-24 yaş arası 8 milyon gencimiz var"

Mitingde bir konuşma yapan Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Regaip Kandili'ni kutlayarak, "Çok teşekkür ederiz. Bugün geldiniz bize şeref verdiniz. Daha güçlü bir Türkiye için İnşallah hep bir arada olacağız. 16 Nisanın ardından yapılacak yeni anayasa değişikliği ile 2019 seçimlerinde hem meclisimizi aynı anda cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Hani tek adama bütün yetkiyi veriyorlar diyorlar ya, doğru söylemiyorlar. Bu sistem adı ne olursa olsun Cumhurbaşkanını size hesap verebilir hale getiriyor. Onun için evet demenizi istiyorum. 18 yaşındaki gençten milletvekili olur mu diyenlere biz evet diyoruz. Biz ancak 2015 yılında seçilebilme hakkımız elde ettik. 18-24 yaş arası 8 milyon gencimiz var onlarda mecliste temsil edilebilmeliler. Seslerini meclisimizi de duyurabilmeliler. Çünkü 15 yaşındaki Halil İbrahim, Bayrampaşa'da 15 Temmuz'da şahadete koşarsa, 16 yaşındaki Abdullah Tayyip Olçok, Boğaz Köprüsü’nde şahadete koşarsa, 18 yaşındakiler de tabi ki bunu yaparlar. Gençlerin sesini de mecliste en güzel şekilde ifade ederler” dedi.

"Bu ülkede milli iradeye sahip çıkan bir millet var"

Bakan Kaya da mitingde bir konuşma yaptı. 15 Temmuz Gecesi Kadınıyla, erkeğiyle, genci yaşlısı engellisiyle tüm vatandaşlarımızın meydanlara indiğini hatırlatan Bakan Kaya, “Şehit verdik ama bu vatanı böldürmedik. Bu büyük millet FETÖ'ye onun iş birlikçilerine 15 Temmuz gecesi çok büyük bir tokat attı. Biz 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya gösterdik ki, Milli İrade’ye  sahip çıkan aziz bir millet var bu ülkede. O gece gösterdik ki halkın gücü tankın gücünden daha üstündür. O gece bu büyük kahramanlığı gösteren milletimle onur ve gurur duyuyorum” dedi.

"Kazandırmaya da devam edeceğiz inşallah"

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında 18 yaşın altında şehitlerimiz olduğunu anımsatan Bakan Kaya, “18-25 yaş arası şehitlerimiz de var. Hani daha küçük seçilemez diyorlar ya, şahadete yürüyen çocuklarımız var. Ölümü öldürerek tankların üstüne yürüyen gençlerimiz kadınlarımız var. Sizler bize 15 yıldır omuz verdiniz destek oldunuz. Sizlerin desteği ile biz bu millet çok büyük hizmetler yaptık. Bu büyük projeleri gerçekleştirirken önümüze hep engeller çıkarttılar. Şimdi hayır diyen kesimler hep hayır dediler. Önümüzde hep hayırcılar oldu. Ama biz bu yüce milletten aldığımız güçle büyük projeleri ülkemize kazandırdık. Kazandırmaya da devam edeceğiz inşallah. 16 Nisan’da çok daha güçlü bir sistemi bu ülkeye kazındırdıktan sonra 2023 hedeflerimize çok daha emin adımlarla yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

"DHKP-C, FETÖ, PKK hepsi birlik olmuş"

Bakan Kaya, Hayır kampanyası yürütenlerin Avrupa’da destek gördüğünü ifade ederek, “Daha bir kaç gün önce İsviçre’nin Bern Kenti’nde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şakağına silah dayanmış  bir pankartla hayır kampanyası yapan terör örgütlerinin mensupları vardı. Polis kortejinde hayır kampanyasına izin verilmiş teröristler vardı. Bunlara izin veriliyor. Yine Almanya’da terör örgütünün hayır kampanyasına izin verildi ve terör örgütünün uzantısı siyasi parti milletvekili de buna katıldı. DHKP-C, FETÖ, PKK hepsi birlik olmuş Avrupa’da hayır mitingleri düzenliyorlar. Bunlara izin veren Avrupa, benim ve bakan arkadaşlarımızın evet kampanyası için tuttuğumuz bütün salonları iptal ettiler. Salonları iptal ederseniz edin konsolosluklarda buluşuruz bizim olan topraklarda vatandaşlarımızla bir araya geliriz dedik ama sizlerde biliyorsunuz Hollanda’da bütün demokrasinin kurallarını ihlal ettiler. İnsan haklarına ve bütün diplomatik teamülleri de ayaklar altına aldılar. O gece  Hollanda için utanç gecesiydi. Beni ve ekibimi aracın içinde üzerimize silahlar doğrultarak saatlerce beklettiler. Vatandaşlarımız bizden sadece onlarca metre uzaktaydı. Rotterdam sokakları Recep Tayyip Erdoğan sloganları ile inliyordu. Eminim içinizden kim orda olsaydı, benim gösterdiğim duruşu sizler de sergilerdiniz. Biz bu vatana bu millet layık olan duruşu sergiledik” dedi.

"Evet Avrupa’ya çok güçlü bir mesaj olacak"

Verdikleri her kararı milletin desteğini ile aldıklarını belirten Kaya konuşmasında ayrıca şunları kaydetti, “Her kararımızı 15 yıldır milletimizle verdik. Bize üstünlük taslayan hiç bir güce boyun eğmedik. Türkiye, Türkiye’den büyüktür anlayışıyla bütün mazlumların da sahip çıktık. 16 Nisan’da milletimiz en doğru kararı verecek ve çok güçlü bir evet çıkacak. Bu evetle tüm terör odaklarına güçlü bir mesaj vereceğiz. Bu terörün kökünü sizlerle birlikte kazıyacağız. Vereceğimiz evet Kandil’e çok güçlü bir mesaj olacak, vereceğimiz evet Avrupa’ya çok güçlü bir mesaj olacak. O yüzden ben inanıyorum ki siz hanım kardeşlerim kapı kapı dolaşarak neden evet dememiz gerektiğini anlatacaksınız. Yeni sistem değişikliğini anlatacağız ve milletin kafasındaki karışıklılara son vereceğiz.

Bakan Kaya yaptığı konuşmanın ardından mitinge katılan kadınlara karanfiller dağıttı.

Mitingin ardından Beykoz Belediyesi tarafından Regaip Kandili dolayısıyla hazırlanan pilav, tatlı ve ayran vatandaşlara dağıtıldı. Bakan Kaya pilav kazanının başına geçerek vatandaşların tabaklarına pilav doldurdu.

Pilav dağıtımının ardından Bakan Kaya, Beykoz Belediyesi'ni ziyaret etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz