Makaleler

Ah Beykoz… Vah Beykoz…

2014.07.27 00:00
| | |
121291

Her ne kadar aklımıza getirmek istemesek de tam 30 yılımızı verdiğimiz Beykozspor’dan kopmak mümkün olmayacak gibi…

 Aslında 2011 Ocak Ayındaki Kongrede noktayı koymuş ve de 20 yıllık üyeliğimi bile düşürtmüştüm. Tabii ki Beykoz 1908 A.Ş.Takımı'nın Lig'den Küme düşmesi benim için bir sürpriz niteliğinde olmayınca beklenen sonu da içimiz kan ağlasa da kabullendik, ya da kabullenmek zorunda kaldık.103 yıllık asırlık çınar önümüzdeki sezon hem basketbol hem de futbol takımı olarak Bölgesel Ligler de mücadele edecek.

 
BEYKOZSPOR HAKKINDA İNANIN HİÇBİR BİLGİM YOK!
 
Beykozspor ile tanınan bir sima olarak ilçe genelinde ve işyerimden hakkım olan 35 günlük yıllık iznim süresince her gün sayısız kilometre yürüdük. Bayağıdır spor yapmadığımız için başlarda zorlansak da birkaç günde alıştık vücudumuz. Şimdi bırakın beni Üsküdar’a kadar kesintisi yürüyecek tempoya, güce ulaştım. Lafı uzatmayayım Paşabahçe’deki evimden Ortaçeşme Camii'ne kadar yaptığım günlük yürüyüşlerde her adımda dersem abartı olurda sıklıkla bir dosta arkadaş rastladım. Sorulan ilk soru Beykozspor’da durum ne? Neler oluyor? Transferler yapıldı mı? İnanın hiçbir bilgim yoktu ve cevabımda bunu hatırlatır oldu. Takımdan kimler gitti? Kimler transfer edildi hiçbir fikrim yok. Üstelik gazeteciliğim gereği de olsa bir öğrenme merakım da kalmadı. Demek ki iyiden iyiye soğutmuşlar beni. Ah Beykoz vah Beykoz demenin bir anlamı da kalmadı. Bakıp göreceğiz, çağırırlarsa yeni sezona ait bilgiler verirlerse Dost Beykoz adına bilgi edinip yazarız yoksa ben arayıp da bir soru sorma niyetinde değilim.
 
BOZHANE KÖYÜNDE KEYİFLİ ANLAR YAŞADIK
 
Dedik ya 35 gün süren bir izni geride bırakıp çalıştığım işyerinde işbaşımızı yaptık. İznim süresince her Pazar günü kimi zaman sabahtan akşama dek olmak üzere Bozhane Köylerarası Futbol Turnuvası'nı takip ettim. Köy takımları hakkında yaptığımız haberler, Facebook’da kurduğumuz Turnuva Grubu ile birçok yeni dostumuz arkadaşımız oldu. Her köyden birkaç tanıdığımız var evelallah. Kişisel özelliğimden olsa gerek bir işe yöneldim mi hakkını sonuna dek vermeye gayret ederim. Aynen tamamlanan sezonda Beykoz Amatör Takımlarına gösterdiğimiz ilgi ve medya anlamında sunulan destekte olduğu gibi. Gazetemiz Dost Beykoz adına takip ettiğimiz Bozhane Turnuvası'nda çok güzel saatler, çok heyecanlı maçlar geçirdik. Maçlara seyircilerin de ilgisi bir hayli yoğundu. Hatta Beykoz maçlarında göremediğimiz bayan taraftarlar fazlası ile maçlarda idi ve tezahüratları ile takımlarına sürekli destek olmakta idiler. Bu arada şahsıma Dost Beykoz adına turnuva sonunda verilen plaket de benim içim çok anlamlı oldu. Nitekim Dost Beykoz sayfalarında bir sezon verdiğimiz amatör maçlardan kulüplerden haberlerde birçok şampiyonlukları, başarıları desteklediğimiz anda Kavacıkspor dışında hiçbir kulüpten bir plaket dahi alamadık. Zaten önümüzdeki sezon da Amatörlere olan ilgimiz, haberlerimiz yarı yarıya azalacak. Sabahtan akşama değin maç izleme halimiz, taksi tutup yetiştiğimiz maçlar artık sona erecek. Değerimizi anlayan olmamışsa bu kadar yorgunluğa değmez diyorum.
 
ÇUKURÇAYIRDA YİNE VARDIK !
 
Beykoz’un İncirköy Mahallesi sınırlarındaki Çukurçayır Mahallesi'nde her sen tam anlamı ile bir futbol şöleni yaşanmakta. Ve biz hem şahsımız Talip Ercan olarak hem de Dost Beykoz olarak yaşanan güzellikleri takip edip haberleştirme gayretinde olduk. Hizmet eden, çocuklara yatırım yapan her kim olursa Çukurçayır’da olduğu gibi her zaman yanlarında olacağız. Düşünün ki 103 Yıllık mazisi olan Beykozspor’da futbol okulu düzenlenmemiş iken Çukurçayır da geçen sene 300 bu sene de bir o kadar çocuk ve genç sporla futbolla buluşmakta. Hem de arkalarında bir kulüp desteği yok iken. Başta İncirköy Mahallesi Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz olmak üzere bu işe gönül verenleri bir kez daha huzurlarınızda kutluyorum.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"