Son Dakika

Ağaç budama konusunda hassasiyet

  • 0
  • 7599

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nce, Anadolu Yakası'nda yol kenarında bulunan ağaçların periyodik bakımlarının yanı sıra, budama işlemleri gerçekleştiriliyor.

Beykoz Korusu'nda yaşanılan kazada içi çürüyen yüz yıllık ağaç, büyük bir gürültüyle çay bahçesine devrilmiş, o sırada işletmecisi de dahil ağacın altında kalan 3 kişi yaşamını yitirmişti. 

Beykoz Belediyesi günlerce suçlama altında kalarak zor günler geçirse de, bu durumun bir daha tekrarlanmaması adına hemen hemen her hafta periyodik olarak Beykoz ve Beykoz civarındaki ana cadde ve ara yollar başta olmak üzere ağaçların budama, kesim, bakım işlemlerini gerçekleştiriyor.

Özellikle yeşili ve mavisiyle bir çok yerli, yabancı turistin ziyaret ettiği Beykoz, hem çevre düzenlemesiyle, hem de o eski görüntüsünü yenilemek adına bir çok çalışmalara yer verdiği görülürken, en çok ziyaretçi alan semti Kanlıca'da ağaç budama ekipleri işlerini oldukça itina ile gerçekleştiriyor.

Çevrede bulunan esnaf ve Kanlıca sakinleri bu durumdan oldukça memnun olduklarını söylerken 15 yıldır Kanlıca'da esnaflık yaptığını söyleyen Esma Z. "Beykoz Korusu'nda yaşanan kazadan sonra Beykoz'da malum ağaç sayısı oldukça fazla ve ormanlık alanın daha çok olduğu için, bizlerde en ufak rüzgarda acaba yol kenarındaki ağaçlar devrilir mi, bize zarar verir mi diye endişe duyuyorduk. Ama sağ olsun özellikle Beykoz Belediyesi ve diğer yetkililer bu konuda oldukça duyarlılığını gösterdi. Ekipler sık sık geliyor ve ağaçlar budanacaksa buduyor, zarar verecek dalları kesilecekse kesiyorlar. Yani bu ağaçlar çok eski. Ne zaman, nasıl bir tehlike arz edeceğini kimse anlayamaz ki. O yüzden bu bakımlar çok önemli. Ben sizler aracılığınızla yetkililerimize duyarlılığından ötürü çok çok teşekkür ediyorum. Bu bakımların devam etmesini istiyoruz" dedi.

Haber Merkezi

14 Şubat'a özel DOST tavsiyeler
Önceki 14 Şubat'a özel DOST tavsiyeler
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz