Afrikalı futbolcular Beykoz’da seçmelere katıldı

  • 19.01.2022 19:53
  • Güncelleme: 19.01.2022 20:05
  • Okunma: 3421 kez
  • Yorum: 0
Amerikalı firma, çoğunluğu Afrikalı olan ve değişik ülkelerden gelen futbolcular için Beykoz’da seçme yaptı.
Afrikalı futbolcular Beykoz’da seçmelere katıldı

Amerika Birleşik Devletleri Merkezli bir menajerlik firması, Türkiye’de yaşayan yabancı futbolcuları ve yine Avrupa ve Afrika’nın birçok ülkesinden gelen futbolcular için Beykoz Stadında seçme yaptı.

Nijerya, Senegal, Kongo ve Etiyopyalı futbolcular ABD’ye gitmek umuduyla Beykoz Stadında yapılan seçmelere katıldı. Oldukça iyi oyuncuların aralarında yer aldığı 120 kişi ABD’ye gitme umuduyla ter dökerken, çoğunluğu Müslüman olan futbolcuların 5-6 ayrı maç serisine çıktıkları kaydedildi.

Beykoz 1908 AŞ menajeri Erol Özbek’in yönettiği seçmeleri bazı Türk takımlarının teknik adamları da izlerken, futbolcularına arasında aralarında İngiltere, Polonya ve diğer ülkelerde üst düzey liglerde mücadele etmiş, kendi ülkelerinde milli takımlarda oynayan isimlerinde olduğu bilgisi verildi.

Önce maça çıkan daha sonra profesyonel ekipmanlarla testlere tabi tutulan oyuncular arasında yer alan Türk oyunculardan bir tanesi kısa sürede seçmelerden başarılı çıktı.

Konuya ilişkin Dost Beykoz’a açıklama yapan Beykoz 1908 Menajeri Erol Özbek, “pek çok kişi belki farkında değil ancak bu etkinliğin Türkiye’de onca kent, tesis, yer varken Beykoz’da yapılması çok anlamlıdır” dedi.

Sadece Türkiye’de futbolculuk kariyerlerini devam ettirmek isteyenler değil, Avrupa’nın değişik ülkelerinden gelenlerinde olduğunu ifade eden Özbek, “kendi ülkelerinde değişik milli takımlarda kariyeri olanlar da var… Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu seçmelerin Beykoz’un tanıtımı içinde de bir hayli faydalı oldu.” şeklinde konuştu.

Erol Özbek, “Amerikalı konuklarımızı ilçemizde gezdirdik. İleriki yıllarda da bu seçmeleri Beykoz Stadında yapma düşüncesinde olduklarını söylediler. Tabii ki bu durum sonraki seçmeler için çok daha farklı katılımlar da sağlayacak gibi, Beykoz’un yerel yöneticileri de bu etkinliğe dahil olabilir” ifadelerine yer verdi.

Beykoz Stadındaki seçmelere katılan 120 kişi arasında başarılı olanların Antalya’da kampa gireceği ve orada her açıdan teste tabi tutulacak olan oyuncular arasından başka elenenlerinde olacağı kaydedildi.

Başarılı olanların ise ABD’ye götürüleceği belirtildi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Afrika, Seçme