Adnan Güner, şoku atlatmak üzereyiz

  • 0
  • 9291
Adnan Güner, şoku atlatmak üzereyiz
Adnan Güner, şoku atlatmak üzereyiz
Adnan Güner, şoku atlatmak üzereyiz
Adnan Güner, şoku atlatmak üzereyiz
Adnan Güner, şoku atlatmak üzereyiz
Adnan Güner, şoku atlatmak üzereyiz

Beykoz Amatör Kulüpler Birliği Yönetimi (BİSK), Beytaş Hobi Bahçesi’nde düzenlediği akşam yemeğinde Spor Kulüpleri ve ilçe idari erkânını biraya getirdi.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya, geçtiğimiz günlerde yıkılan Anadoluhisarı Spor Kulübü binasıyla ilgili tartışmalar damga vurdu.

Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Anadoluhisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Anadoluhisarı Kulübü Başkanı Adnan Güner, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) Başkan Yardımcısı Murat Yapraklar, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Meclis Üyesi ve Beytaş Müdürü Haydar Çelik, Meclis üyeleri Birzat Mermer ve Erdal Öztürk, KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık, Batumlular Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Çubuklu Mahallesi Muhtarı Hüsnü Kolcu, Kavacık Mahallesi Muhtarı Yusuf Kesici ve Beykoz’da faaliyet gösteren spor kulüp Başkanlarının katıldığı yemekte çeşitli tartışmalar yapıldı.

Kulüp binamız yerle bir edildi ama biz küllerimizden yeniden doğarız

Anadoluhisarı Kulübü Başkanı Adnan Güner, kulüp binalarının yıkılmasından dolayı çok üzüldüğünü ifade ederek; “Bizim kuruluşumuz 1 Nisan 1913 yani 100. yılımızı kutlamaya hazırlanıyoruz. Ancak şok bir baskın ile kulüp binamız yerle bir edildi. Oysaki ben başkan olarak seçildiğimde ilk olarak Marmara Üniversitesi’ni ziyaret ettim. Niyetim Marmara Üniversitesi ile iyi ilişkiler içerisinde olmaktı. Basketbol Takım Hocam Akademi’den ve takımımızda altı Akademili sporcumuz var. Ama onlar dinlemedi ve kulübümüzü yıktılar. Şimdi ortada kaldık. Formalarımız ve lisansımız yok. Ama biz küllerimizden yeniden doğarız. Ayağa kalkarız. Üzerimizde ki şoku atlatmak üzereyiz. Bu durum dünyanın sonu değil ve bunu da atlatacağız. Yarın yönetimimle biraraya gelip bir toplantı düzenleyeceğim. Bir yol haritası belirleyip önümüze bakacağız.” dedi.

Hisar Kulübü’nün başına gelenler hepimizi üzdü

Anadoluhisarı Spor Kulübü binasının yıkımının kendisinin çok derinden üzdüğünü belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise; “Hisar Kulübü’nün başına gelenler hepimizi üzdü. Biz yerel yöneticiyiz ama bazen bizim elimizden de yapacak bir şey gelmiyor. Kulüp binasının yıkımından bizin bile haberimiz olmadı. Marmara Üniversitesi ile Küçüksu Çayırı olayında bizde ters düştük. Üçüncü köprü ile ilgili anlaşmazlığa düştük. Sonra üçüncü köprü iptal oldu ve bizde çok sevindik. Akademi ile olan ortaklığımız bozuldu. Biz Akademi’ye yanlış yolda olduklarını anlattık. Ancak eski yöneticilerinin aklına bu problemi çözmek gelmemiş. Hisar Kulübü’nden çok yönetim geçmiş ancak bu insanların hiç birinin aklına yer sıkıntısını gidermek, buranın tahsisini almak gelmemiş.” şeklinde konuştu. 

100 yıllık kulübü ayağa kaldıracağız

Başkan Çelikbilek şöyle devam etti: Hisar Kulübü için elimden gelen yardımı yapacağım. Anadoluhisarılılar kendilerini Beykoz’dan ayrı olarak görüyorlar. Hisar’da yiğit insanlar var yardım edeceklerdir. Bu yüz yıllık çınarı hep birlikte ayağa kaldıracağız. Ben buna inanıyorum. Beykoz sporda ilerliyor. Şahinkaya Spor Kompleksi’ni yapıyoruz ve Paşabahçe Kulübü’nün sorununu da çözdük. Bu sorunu da hep birlikte çözeceğiz.

Beykoz’da kulüpler çok fazla

Belediye olarak kulüplere araba tahsis etmekte zorlanıyoruz çünkü Beykoz’da çok fazla kulüp var. Kulüplerimiz az olmuş olsaydı bu kadar sorun yaşamazdık ve daha çok destek verme imkânımız olurdu. Onun için sizler ya bu işi hakkıyla yapın yada yapmayın.

Sportif başarıdan çok idari başarı peşinde koşmalıyız

Yücel Çelikbilek’in konuşmasını ardından söz alan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ise, “Bizler sürekli karşılaştığımız sorunlarda hep karşımızdakileri suçlayarak yola çıkıyoruz. Beykoz’daki Spor Kulüplerini toplayarak onların sorunlarını sordum. Onlarda araba ve malzeme tahsisi olarak bana bildirdiler. Beykoz’da 2500 lisanslı sporcu var. Spor kulübü kuruyorsunuz ama saha yok, tesisler yok ve olmayan bir şey üzerinden kuruyoruz, sonra belediyelere başvuruyoruz. Bu kadar spor kulübü sayısı çok değil ancak bunların kuruluşunun altyapıyla da beraber gitmesi gerekir.”

Anadoluhisarı Spor Kulübü’nün arsası ile ilgili olarak bugüne kadar bir çalışma üretilmediğini vurgulayan Aydın Ergün; “Bu tesislerin yıkılmama gibi bir ihtimali yoktu vede yıkıldı. Sportif başarıdan çok idari başarı peşinde koşmalıyız. Anadoluhisarı’nın durumuna çok üzüldüm ve bugünlerin atlatılacağına inanıyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir tarafından kısa bir şiir okundu.

Haber Merkezi

Anadoluhisarı'nda speleolojik hareketler!
Önceki Anadoluhisarı'nda speleolojik hareketler!
Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Sonraki Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz