Spor

Adnan Güner, '2 ayda büyük işler yaptık'

Adnan Güner, '2 ayda büyük işler yaptık'
2014.08.05 00:00
| | |
7173

Yaklaşık iki ay önce yapılan kongrede Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanlığı’na seçilen Kamil Adnan Güner ve Beykoz basını ile bir araya geldi.

Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü’nün temellerinin atıldığı yer olan Kıyı Emniyet Sosyal Tesisleri’ndeki kahvaltıya Dost Beykoz yazarları Ferda Kazancıbaşı ve Asım Özdemir’zde hazır bulundu.

Kulüp Başkanı Kamil Adnan Güner yapmış olduğu konuşmada, Genel Kurul’un kendisine görev verdiğini ifade ederek, delegelere teşekkür etti.

Kamil Adnan Güner: “2 ayda büyük işler yaptık”

“Göreve geleli de henüz iki ay oldu. Ancak biz bu iki aylık sürede çok yol aldık. İdman sahamızı bitirdik, basketbol sahamızı onarıyoruz ve açmak üzereyiz. Kürekte ise faaliyetlerimiz devam ediyor.” şeklinde konuşan Başkan Güner, “Futbol binasında 413 oyuncuya spor yaptırıyoruz. Bu az ve ufak bir rakam değil. Yönetim Kurulum oldukça tecrübeli bir yapıya sahip. Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız ise bizden yardımlarını esirgemiyor. Spor Akademisi ile uyum içerisinde olmaya büyük önem veriyoruz.” dedi.

Ferda Kazancıbaşı: 100 yıllık tarihin sahibiyiz

Dost Beykoz Yazarı Ferda Kazancıbaşı da konuşmasında, spor kulübünün tarihsel yapısından söz ederek,  “Anadoluhisarı İdman Yurdu yaklaşık yüzyıl önce faaliyetlerine başladı. 1 Nisan 1913 yılında kurulmuştur. Mazisi çok büyük başarılarla doludur. Hem de sadece sportif yönden değil, İstiklal Savaş’ımız da ve Çanakkale Savaş’larında pek çok faaliyet göstermiştir. Bu başarılı faaliyetleri ise hızla sürdürüyor. Bizler bu başarılı mazimizi kayıt altına aldık. Hepsine resmi geçerlilik kazandırdık. Bunlar arşivimiz de mevcuttur. Küçüksü Çayırı için çok çalıştık ve semeresini gördük. En kısa zaman da yapılacak. Yani bu tarihi kulübe sahip çıkmaya devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Mustafa Babuz: Spor Akademisi’nden destek bekliyoruz

Anadoluhisarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Babuz’da yapmış olduğu konuşmasında, “Anadoluhisarı Kulübü olarak büyük çalışmaların içerisindeyiz. Bunun içinde en büyük yardımı da Spor Akademisi’nden bekliyoruz. Çünkü bu ilim, irfan yuvasında amacı spora ve gençlere hizmet vermektir. Onun için bize yardımcı olacaklardır. Biz bu konuda sonuna kadar savaş vereceğiz ve kazanacağız.” dedi.

Kulübün geleceği ile düşüncelerini aktaran isimler arasında Dost Beykoz Yazarı ve Beykoz amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir, Fuat Yılmaz gibi isimlerde vardı. Spor yazarı ve eski ünlü futbolcu Engin Verel de konuklar arasındaydı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adnan Güner, Anadoluhisarı, Basın, Toplantı, Mustafa Babuz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"