Av. Ferda KAZANCIBAŞI
  • 01/09/2016 Son günceleme: 01/09/2016 13:59
  • 10.543

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş ve hatta ihtimal dahi verilmemiş büyük bir felaket atlattık.

Aynı sebepler aynı sonuçları doğurur. Musibetlerden ders almaya mecburuz. Milletçe hassas olduğumuz İslami inançların başka amaçlara alet edilmesinin tarih boyunca acılarını çektik. Şimdiki vahim olayda Fetullah denen kişi, çevresine insanüstü manevi güce sahip olduğuna inandırmış, bu sayede insanların beyin güçlerini teslim almış, mürit haline getirdiği insanları robotlaştırıp ipnotizma edilmiş gibi dilediği yönde kullanmakta güdümlü hale getirmiş, bir kısmına gelecek vaat etmiş, bir kısmına da sağladığı mevki ve makam ile kendisine biat ettirip suç örgütü kurmuş. Bu yüzden çok kimseyi ekmeğini yediği suyunu içtiği havasını soluduğu vatanına ihanet ettirmiş ve insan kılığından çıkartmıştır.

Milli varlığımızın selametinde güvencemiz yargıdır

Yüce Türk Milletinin varlığına kastedenlerin içimizden ayıklanması ve milli varlığımızın mikrobik tehlikeden arındırılması yargı sayesinde gerçekleşmiş olacaktır. Bu doğrultuda  yargının kılı kırk yararak olayın derinliklerine inmesi hem yargı adına takdire şayan ve hem de geleceğimiz adına güven vericidir.

Yargıya güvencenin diğer bir sebebi de kılı kırk yarması sayesinde hainler ile hasbelkader olaya karışmış masum insanların ayırt edilmiş olacağıdır. Hiçbir Atasözü boşuna değildir. Kurunun yanında yaşın da yanacağı bilinendir. Darbe olayı sebebiyle masum insanların da araya karışmış olması doğaldır.  Bilhassa Fetullahçı suç örgütü sebebiyle ordumuzun vatansever güzide Subayları’da hak etmedikleri mağduriyet içinde araya karışmış olabilirler.  Özellikle pilotlar kolay yetişmiyor. Uzun emek ve zaman harcanması ile bir pilot 30.Milyon Dolara mal olmakta. Adil yargı soncunda masumiyetleri açıklık kazanacak pilotlarımızın yeniden Türk Silahlı Kuvvetlerimizdeki yerlerini almaları, milletçe kazancımız olacaktır.  

Yargının adil olduğu herkes tarafından hissedilmelidir

Yargının adil olduğunu halen tutuklu bulunan masum insanların da hissetmiş olması gerekir. Yargının adil olduğuna besledikleri inançla cesaretlenerek kendilerini güvende duyan bir kısım tutuklular ifadelerinde bildiklerini çekinmeden açıklama imkânına kavuşacaklardır. Bu sayede kıyıda köşede kendilerini gizlemek durumunda olan hainlerin açığa çıkması da mümkün olacaktır. 

Sonuç olarak; Cumhuriyet Savcılıklarındaki soruşturma evresinin daha da süratlenmesi, bu sayede iddianamelerin tamamlanarak dosyaların ait oldukları mahkemelerine intikal ettirilmeleri temennimiz olmaktadır.    

Yazarın Yazıları