Adem Sefer yeniden başkan seçildi

  • Güncelleme: 14.01.2012 00:11
  • Okunma: 36100 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi yapıldı… Adem Sefer’in Ustalık Dönemi’nin başlangıcı olarak nitelendirdiği kongreye 430 delegeden 346’si katılırken, 15 oy ise geçersiz sayıldı.
Adem Sefer yeniden başkan seçildi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Milletvekilleri Oktay Saral, Mustafa Ataş, İdris Güllüce, Mehmet Domaç, Mihrimah Belman Şatıroğlu, Muhammed Çetin, İsmet Uçma, Osman Boyraz, İsmail Safi, Osman Aşkın Mert, Selami Uzun, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz muhtarları ve çok sayıda partili katıldı.

Karadeniz Folklor Ekibi’nin sergilediği gösterinin ardından açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Adem Sefer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan gittiklerini ifade ederek,"onun için çok çalışıyoruz. O’na layık olabilmek için çok çalışmak şart. Ayrıca Beykoz’a hizmet etmek içinde var gnücümüzle çalışıyoruz. Beraber olduğumuz arkadaşalarda bu çabayı gösteriyorlar" ifadelerini kullandı.

Beykoz halkına sözümüz var…

İl Başkanı Aziz Babuşçu’ya da teşekkür eden Başkan Sefer, “sayın Babuşçu tüm seçimlerde partimizim yüzünü ağartmıştır. Yenimahalle’den Kılıçlı’ya kadar tüm Beykoz Teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sefer, “Mülkiyet ve işsizlik sorunun çözümü için Beykoz halkına sözümüz var… Bu sözü tutacağız. 2B sorunu son noktaya gelmiştir. Allah’ın izniyle Beykoz’un bize olan güvenini boşa çıkartmayacağız. 25 mahalle ve 20 köyümüzle birlikte mutlu olacağız.”şeklinde konuştu.

Yücel Çelikbilek: Bayramınız mübarek olsun…

"Biz bu yolları beraber yürüdük, bu gün kar yağıyor yine baraber yürüyoruz. AK Partimiz adı gibi aktır. Bu kongre 14 Ocak bayramıdır… Bayramınız mübarek olsun"ifadeleriyle konuşmasına başlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “teşkitlarımız seçimlerden yüzünün akıyla çıktı. 2 dönem üst üste seçim kazandık. Eski alışkanlıklara kapılmayıp, yenilikler yaptık. Türkiye ortalamasının üzerinde oy aldık. Beykoz 12 Haziran Seçimleri’nde % 52 oy alıp yüzünün akıyla çıktı. Artık durmak yok yola devam diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan’dan telgraf…

İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul milletvekilleri Oktar Saral, AB Bakanı Egemen Bağış, İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Genel Başkan Yardıumcısı Ekrem Erdemn’in konuşmalarının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama telgrafı okundu.

AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi’nin faaliyet raporunun sinevizyon aracılığı ile yapılmasıyla birlikte, hesap raporu delegelerin oyların sunuldu. Raporla üzerinde lehte ve aleyhte söz alan olmazken, İlçe Başkanı ve Yönetimi ibra edildi.

Tek liste üzerinde gidilen kongrede, Yönetim Kurulu aday listesinin okunmasıyla salonda soğuk rüzgârlar esti.

Danışmandan torpilli vergi kaçakçısı yönetimde…

Beykoz Belediyesi Kültür Merkezi ihalesiyle Beykoz’da günlerce tartışma konusu olan ve 29 Mart Yerel Seçimleri’nde Meclis üyesi listesine giremeyince çıkarttığı gazetesini maliyeye kayıt ettirmeyerek dolaylı yollardan vergi kaçakçılığı yapan Mesut Türkeri’nin yeni yönetimde yer alması tepkiyle karşılanırken, Türkeri’nin, Başbakanlık Basın Merkezi Müşavirliği’nden AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Şenol Kazancı tarafından listeye sokulduğu ve listede olmasına tepki gösterilmesine rağmen İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun geri adım atmadığı ifade edildi.

Mesut Türkeri ismi listelerde çizildi

Kongerede oy kullanmak üzere seçilen 430 delegen 346 kişi katılım sağlarken, 15 oyda geçersiz sayıldı… Oy sayımı esnasında anti demokratik yollarla İlçe Yönetimi’ne giren Mesut Türkeri’nin çok sayıda delege tarafından üzerinin çizilmesi dikkati çekerken, Divan Başkanı Kemal Akar kaç kişi tarafından oy pusulasına çizgi çekildiğini açıklamadı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, delege seçilipte oy kullanmaya gelmeyenlerin isimlerini not alması dikkati çekti.

Yapılan oylama sonucunda, 331 oy alan Adem Sefer, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’na 2. kez seçildi.

Yeni Yönetim Kurulu

Adem Sefer

Ahmet Deliak

Ali Osman Çite

Begüm Can Gülen

Murat Ekşioğlu

Durdane Coşkun

Erdal Demir  

Fadime Aydın

Fatih Mehmet Altay

Gökhan Beşir

Gülden Gevşek

İskender Öz

Kadir Alarçin

Kenan Gedik

Manolya Demirören

Mehmet Aslan

Mehmet Özmet

Mehmet Temel

Mesut Türkeri

Mithat Güner

Mustafa Gürkan

Özcan Kuruderi

Özgür Kopuz

Salih kılıç

Şenol Uzun

Şeref Sarıkaya

Şevki Kazancı

Tuncer Dede

Yasemin Özen

Zülküf Sönmez

İl Delegesi asil

Adem Sefer

Yücel Çelikbilek

Sevim Gülşen

Fatih sağlam

Hasan Cüneyt Sapsu

Fatih Recep Saraçoğlu

Ahmet Hulusi Batu

Hanefi Dilmaç

Cavidan Ekşioğlu

Mehmet Fidan

Hayrettin Yanık

Muharrem Kaşıtoğlu

İbrahim Hocaoğlu

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz