Adem Sefer ilk kez

  • 0
  • 10316
Adem Sefer ilk kez
Adem Sefer ilk kez
Adem Sefer ilk kez
Adem Sefer ilk kez

Seçim sonuçlarına ilişkin çok çeşitli yorumların yapıldığı Beykoz’da Adalet ve Kalkınma Partisi son hamlelerini yapıyor…

AK Parti son hamlelerini yapıyor…

Beykoz’un köy ve mahallelerinde adım atılmadık yer bırakmayan AK Parti her gün toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelerek, iktidarın icraatlarını anlatıyor.

Bu süreçte çeşitli kanaat önderlerinin görüşlerine başvuran AK Partili yöneticiler, işi şansa bırakmak istemezken, çeşitli eleştirilere de açıklık getiriyor.

AK Parti Beykoz İlçe Yöneticileri ve bölge milletvekili adaylarının, Beykoz’un kanaat önderlerini ağırladığı yemekte konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, muhalefetin bir çok istismarına rağmen Beykoz halkının yaşanları yakından takip ettiğini ve muhalefetin vaatlerinin“çok laf yalansız olmaz” anlayışıyla karşılandığını söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan yardımcıları; Nevin Çalışkan, Yüksel Baki ve Metin Torun, bölge milletvekilleri Erol Kaya, Hakkı Şanlı ve 500 davetlinin katıldığı yemekte AK Parti Beykoz İlçe SKM Başkanı Mustafa Gürkan AK Parti’nin icraatlarının anlatıldığı bir sunum yaptı.

Konuşmasında, CHP’nin Beykoz’da gündem oluşturmaya çalıştığı 2B konusuna da değinen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, konunun istismar edildiğinin altını çizerek, “eğer bugün gündemimizde hala 2B varsa bunun tek sorumlusu Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” dedi.

2B, eşittir CHP ve Anayasa Mahkemesi

“AK Parti Hükümeti’nin sorunun çözümüne yönelik yapmış olduğu yasal düzenlemeleri adli mercilere taşıyarak zora sokan CHP’nin ta kendisidir… O öyle bir CHP’dir ki, öğrencilere verilen bursları bile kestirecek kadar halktan uzaktır. 

Anayasa Mahkemesi’nin 12 Mayıs 2011 tarihinde vermiş olduğu kararı CHP neden konuşmuyor.. 29 Mart 2009’de yapılan yerel seçimler öncesi AK Parti’nin çıkartmış olduğu 5831 Sayılı Yasa’yı sessiz sedasız Anayasa Mahkemesi’ne taşıyarak, 12 Mayıs’ta yüksek mahkemenin vermiş olduğu kararın çıkmasını sağlayan CHP neden Beykoz halkına, ‘ey Beykoz Halkı, biz 2B Yasası’nı engellemek için her türlü yola başvuruyoruz’ demiyor” şeklinde konuşan Adem Sefer, “ama bütün bunlara rağmen kadastro çalışmaları Beykoz’da tamamlanmış ve tescil işlemleri büyük oranda yapılmıştır… Anayasa Mahkemesi’nin almış olduğu karar kadastro çalışmaları yapılıp ta tescil işlemleri yapılmayan bölgeleri ilgilendirmektedir… AK Parti bu konuda somut ve net bir sonuça ulaşmıştır.” dedi.

Parlamento dışı bazı partilerinde, 29 Mart Seçimleri öncesinde, “2B çıktı sıra tapularda” diye pankart asarak, halkı kandırdıklarını iddia ettiğini söyleyen Adem Sefer, bunun yakışıksız bir söylem olduğunu ve halkı bu ifadelerin sahiplerinin kandırdığını belirtti.

Bu istismarları yapanların, 5831 Sayılı Yasa kapsamında yapılan kadastro çalışmalarının hangi amaçla yapıldığını da açıklamaları gerektiğini söyleyen Başkan Sefer, Beykoz’da tapu sorunu çözülmüştür, Allah’ın izniyle Beykoz halkı seçim sonrası mutlu sona ulaşacaktır”şeklinde konuşarak, bu konuyu istismar edenlerin Beykoz halkından özür dilemek zorunda kalacağını belirtti.

Hasta adamdı şahlandı….

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te yapmış olduğu konuşmada, AK Parti’nin Türkiye’ye gerçek manada demokrasiyi getirdiğini ve hasta adam dedikleri Türkiye’nin ayağa kalkmakla kalmayıp şahlandığını belirtti.

2001 yılında yaşanan ekonomik krize de değinen Başkan Çelikbilek, “Türkiye 21 tane bankasını kaybetti. 40 milyar dolar gitti. Bu paralar bizim cebimizden çıktı. Sonra bir adam çıktı; millete, ‘değişiklik istiyor musunuz?’ diye sordu. Milletimiz yapılanlardan usanmış bir şekilde ‘evet’ dedi” şeklinde konuştu.  Çelikbilek, ilk defa yeni kurulan bir parti olan AK Parti’nin halkın teveccühü sonucu iktidara geldiğine vurgu yaptı.

74 tane üniversitesi olan Türkiye’de üniversite sayısının 166 olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek, “eskiden vize almadan 10 ülkeye gidebiliyorduk. Ama şimdi 60 ülkeye vize almadan gidebiliyoruz. Rusya, Afrika, Balkan ve Ortadoğu ülkeleri artık büyük Türkiye Devleti’nin halkından vize sormuyor” dedi.

AK Parti Milletvekili adayları Erol Kaya ve Hakkı Şanlı da yapmış oldukları selamlama konuşmalarında, kendilerini tanıtarak destek istediler. 

Haber Merkezi

Yalçın Topçu’yu Alp Muhsin karşıladı
Önceki Yalçın Topçu’yu Alp Muhsin karşıladı
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz