Adem Sefer, Belediye Başkanı olmak istiyor

  • 2
  • 10419

7 Haziran 2015 Seçimleri'nde İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili Adayı olan Adem Sefer, AK Parti'den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Endüstri Mühendisi olarak Beykoz Soğuksu'da ikamet eden Adem Sefer, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için Beykoz Belediye Başkanlığına Aday Adayı oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'a başvuru evraklarını temsil eden Sefer, "Beykoz için her anlamda, her yerde hizmet etmek için çalışıyoruz. Hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına yaptığı aday adaylık başvurusunun ardından Umre ziyareti için kutsal topraklara giden Sefer, uzun yıllar Dost Beykoz'un yazar kadrosu içerisinde çalışmalarını sürdürdü

Adem Sefer kimdir?

1967 yılında Beykoz'da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlayan Adem Sefer, 1989 yılında Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2 yıl çeşitli firmalarda yönetici olarak çalıştıktan sonra 1991 yılından itibaren aile şirketinde yönetici olarak ticari faaliyetlerini sürdürüyor.

Siyasi hayatına 14 Ağustos 2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurulmasıyla birlikte Soğuksu Mahalle Yönetiminde başlayan Endüstri Mühendisi Sefer, 2004 yılında yapılan seçimlerde partisinin Meclis Üyesi Adayı oldu.

2006 Yılında yapılan İlçe Kongresiyle Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Sefer, 2007 Mayıs ayına kadar İlçe Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Yine aynı yılın Mayıs ayında partisinin Genel Merkez ve İl Başkanlığının üst mercileri tarafından İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

2008 ve 2012 yıllarında yapılan olağan kongre dönemlerinde İlçe Başkanlığına yeniden seçildi.

Sefer, Beykoz teşkilatıyla birlikte girdiği iki genel, iki yerel, iki referandum ve bir Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere yarıştığı 7 seçimde partinin ilçedeki oy oranını arttırarak çıkmayı başardı. 

Adem Sefer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

Mustafa Gürkan ısrarla koltuk istiyor
Önceki Mustafa Gürkan ısrarla koltuk istiyor
Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Sonraki Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Yorumlar (2 Yorum)

Hüseyin Mutlu (5 yıl önce)

Umarım MHP'nin Belediye Başkan Aday Adayı Çağtay VARALAN kazanır. Beykoz için çok güzel projeler hazırlamış.

Uğur mıhcı (5 yıl önce)

Artık beykozda halk için insanlık için hizmet istiyoruz 16 yıldır AKPli belediye başkanı beykozda ama mahallemizde ne doğalgaz var nede terkoz su, ben artık AKP den başkan istemiyorum farklı parti gelsin, beykozda gerçekten hizmet gören varsa yazsın.

Yorum Yaz