Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.

  • 1
  • 10983
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.

AK Parti 1. Bölge'den Milletvekili Aday Adaylığı'nı açıklayan Adem Sefer, basın toplantısını partisinin Kavacık'taki merkezinde gerçekleştirdi.

Kesintisiz olarak 7 buçuk yıl boyunca Beykoz AK Parti İlçe Başkanlığı yapan ve İstanbul ilçelerindeki İlçe Başkanları arasında bu alanda 'rekor' kıran Adem Sefer, partisinden Milletvekili Aday Adaylığı'nı ilan etti. AK Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Adem Sefer'e Beykoz AK Parti'nin Yeni Yönetim Kurulu da 'tam destek' verdi. Basın toplantısında konuşan Adem Sefer, "Beykoz'dan bir milletvekili çıkaramamış olduğumuzdan dolayı bence ille de Adem Sefer'in olması önemli değil. Ben olmasam da Beykoz'dan bir milletvekilinin seçilmesi önemlidir. İnşallah çıktığımız bu yolda, Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun" diye konuştu.

AK Parti 1. Bölge'den Milletvekili Aday Adaylığı'nı açıklayan Adem Sefer, basın toplantısını partisinin Kavacık'taki merkezinde gerçekleştirdi. Aynı zamanda Dost Beykoz'un yazarlarından da olan Adem Sefer'in basın toplantısını, çok sayıda partili takip etti. Yeni seçilen Mustafa Gürkan Başkanlığı'ndaki AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, neredeyse tam kadro olarak salonda yer aldı. Adem Sefer açıklama yapmadan önce kısa bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, birlikte 7 buçuk yıl boyunca çalıştığı Adem Sefer'i överek, Aday Adaylığı sürecinde kendisine başarılar diler. Basın toplantısı öncesinde, AK Parti grubu olarak İstanbul İl Başkanlığı'nda temaslarda bulunduklarını hatırlatan Mustafa Gürkan, Adem Sefer'in Milletvekili Aday Adaylığı hakkında şunları söyledi:

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: “Adem Başkan’ın avantajı var”

"Adem Başkan'ın bazı avantajları var. Özellikle Aradahanlı olması kendisine şimdilik bir avantaj sağlayacak gibi duruyor. Onun bölgesinden güçlü bir Aday Adayı partimizde henüz ortaya çıkmadı. Partilerdeki 'yöresel' etki ve talep düşünüldüğünde, Adem Başkan için 'şanslı' diyebiliriz. Öte yandan bildiğiniz gibi 1. Bölge'de çok sayıda milletvekili aday adaylığı başvurusu var. Şu ana kadar 500'ü aşan aday adaylıklarından, yalnızca İstanbul 1. Bölge'ye ait 150 kişi kayıtlara geçti.

Bir önceki seçimlerde AK Parti Genel Merkezi, partinin İlçe Başkanları'nın Belediye Başkanı olmalarına 'sıcak' yaklaşıyordu. Ancak milletvekili olarak bakıldığında, yine geçtiğimiz seçimlerde yalnızca 1 İlçe Başkanı'nın Milletvekili olduğunu görmüştük. Ben şahsen bu seçimlerde Genel Merkezimizin milletvekili aday adaylığı sürecinde, partinin ilçe başkanlarına daha çok yer vereceğini düşünmekteyim."

Beykoz AK Parti'nin 7 buçuk yıl boyunca İlçe Başkanlığı görevini yürüten Adem Sefer, göreve başladığı 2007 yılından bu yana 4 Genel Seçim, 2 Referandum ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdi. İlçe Başkanlığı süresince AK Parti adına Beykoz'da hiçbir seçimi kaybetmeyen, parti oylarını sistemli olarak sürekli artıran Sefer, AK Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı'na da bu başarılarıyla birlikte girdi. Beykoz AK Parti İlçe Başkanlığı'nı 3 Kongre boyunca devam ettiren Milletvekili Aday Adayı Adem Sefer, son olarak gerçekleştirilen 5. Olağan Kongre'de yarışa girmemişti.

İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Adem Sefer, son olarak Ocak 2012'de 'tek başına' girdiği İlçe Başkanlığı seçiminde, 346 oydan 331'ini almış ve Başkan olarak seçilmişti.

Haber Merkezi

Beykozspor’da Çankırı Demir hazırlığı
Önceki Beykozspor’da Çankırı Demir hazırlığı
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (1 Yorum)

necati aydın (9 yıl önce)

ben zaten sayın adem başkana ilçe başkanlığı sonrası millet vekli olması için yazmışdım hayırlı olsun diye şimdi benim mahalemde bir millet vekili olacağından dolayı mutlu oldum hayırlı olsun başkanım pardon vekilim

Yorum Yaz