Adem Sefer 15 Temmuz’u Meclis kürsülerinde anlattı

  • 2
  • 13121
Adem Sefer 15 Temmuz’u Meclis kürsülerinde anlattı
Adem Sefer 15 Temmuz’u Meclis kürsülerinde anlattı
Adem Sefer 15 Temmuz’u Meclis kürsülerinde anlattı

15 Temmuz 2016’da Beykoz FSM Köprüsü’nde gazi olan Beykoz ve İBB Meclis üyesi Adem Sefer hain darbe girişimi meclis kürsülerinde anlattı.

Beykoz ve İBB Meclislerinde konunun önemine ilişikin konuşmalar yapan AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı ve İBB Meclis üyesi Adame Sefer, Türkiye genelindeki 248 şehidin yanısıra, Murat Akdemir, İsmail Kefal ve Hasan Kaya’nın isimlerini zikrederek, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, 2196 gaziyede acil şifalar diledi.

“Her milletin bir karakteri vardır”

Türk demokrasinin kesintiye uğratıldığı; 1960, 1971, 1980, 28 Şubat 1997, 27 Nisan 2007 e-muhtıra ve 15 Temmuz 2016 tarihlerini hatırlatan Adem Sefer,  “Her milletin bir karakteri vardır. Gücünü medeniyetten, demokrasiden, halktan alan karakterimiz yeri geldiğinde canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. Söz konusu vatan olduğunda gerisi teferruattır felsefesinden yola çıkan Türk milleti yüzyıllara uzanan destansı yaşamında bir çok destana, kitaba konu olmuştur. Tarihimiz bu destanlarla doludur. Bir destanda 15 Temmuz 2016'da tüm dünyaya dersini verdiğimiz Demokrasi Zaferi'mizdir.” diye konuştu.

“Bir destandır 15 Temmuz”

Sefer şöyle dedi: “Ülkemizin üzerinde hain planları olan, huzurumuz ve refahımıza göz diken ne idüğü belirsiz çetelere milletimiz  15 Temmuz gecesinde en büyük tokadı sokaklara inerek vermiştir. Büyük bir karaktere sahip ülkemizde genç yaşlı, kadın erkek, kısacası milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.

Türk Milleti için 15 Temmuz bir milattır. Karakterimizden kaynaklanan değerlerine bağlı, özgürlüğüne düşkün milletimiz demokrasimizi asla hainlerin eline bırakamazdı. Bizler televizyonların başında korku ile izlerken yine mi bir darbe olacak sorusunu sorarken. Bir ses bizi uykumuzdan uyandırdı. Sayın Cumhurbaşkanımızın "milletimin üstünde bir güç tanımıyorum" sözü bizlerde uyanma sağlamıştır. Milletimizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk edemezdik. İman gücümüz, damarlarımızda yatan millet olmanın verdiği inançla sokaklar bizim, köprüler bizim, kısacası Türkiye bizim parolasıyla sokakları darbecilere terk edemezdik. Hain çetelere Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik.”

İBB Meclis kürsünde de 15 Temmuz hain kalkışmaya aynı hassasiyetle vurgu yapan Adem Sefer, “3 yıl geçmiş olan şu günlerde 15 Temmuz’u hatırlamak anlamak ve anlatmak o geceyi unutturtmamak adına son derece önemlidir.” dedi.

“Üç yıl önce sıcak havanın bedenleri yaktığı bir temmuz günü olmaktan çıkıp, ölümü öldüren aziz milletimizin ruhunun vatan ateşi ile yandığı gündür 15 Temmuz” diye konuşan Sefer, “elleriyle tank durduran insanlar görüntüsünün ardında, dayanışmanın, sevgi ve fedakarlığın erişebileceği noktanın tarihe şehit ve gazi kanlarıyla not düşüldüğü gündür.” ifadelerine yer verdi.

Adem Sefer konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmzu 2016 gecesi canlı yayınlarda söylediği, “milletin gücünün üstünde bir güç ben tanımadım bugüne kadar” ifadelerini hatırlatarak, “Milletimizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk edemezdik.” dedi.

“Selam olsun”

“Bu vesile ile zulme, zorbalığa, hukuksuzluğa, sömürü ve haksızlığa direnen dünya coğrafyasının her bir bireyine ve vatanı için her gün ölüm tehlikesi yaşayan güvenlik görevlilerimize selam olsun!” diye konuşan Sefer, “Herkes görsün ve bilsin ki, Türk milletinin kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile namusu bilip, hainlere teslim etmez. Herkes bilsin ki demokrasiye göz diken hain çetelerin asla hakimiyetine girmez. Herkes bilsin ki Türk milleti büyük ve asil bir millettir.” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz’da 15 Temmuz Kupası finalistleri belli oldu
Önceki Beykoz’da 15 Temmuz Kupası finalistleri belli oldu
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (2 Yorum)

Hasan Şatıroğlu (5 yıl önce)

Adem SEFER, 15 Temmuz 'u anlattıysa milletin hepsi anladı.. ALLAH BU TEŞKİLATI YÖNETENLERE AKIL, FİKİR İHSAN ETSİN...

Demokles (5 yıl önce)

Gazi olan?

Yorum Yaz