Yaşam

ADD, Uğur Mumcu’yu andı

ADD, Uğur Mumcu’yu andı
2014.07.27 00:00
| | |
6946

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi, Karya Kültür Merkezi’nde düzenlediği programla Araştırmacı Gazeteci Yazar merhum Uğur Mumcu’yu andı.

Yaklaşık iki yüz davetlinin katıldığı anma töreninde AK Parti iktidarının politikaları eleştirilirken, Kanaltürk’te Yolsuzluk ve Yoksulluk programının yapımcısı olan Tuncay Mollaveisoğlu konuşma yaptı.

ADD Beykoz Şube Başkanı Füsun Sökmez saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yaptığı konuşmada 15 yıl önce katledilen Uğur Mumcu’nun anısını yaşatmaya devam edeceklerini ve Uğur Mumcu’nun gazetecilik anlayışına her zamankinden çok ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı İnci Beşpınar’ın da davetli olduğu anma töreninde Beşpınar, Uğur Mumcu ve O’nun gibi demokrasi şehidi olmuş nice isimleri yıllardır andıklarını, ancak onlara layık olacak çizgiden uzak kaldıklarını, devrimci, laik ve tam bağımsız Türkiye için örgütlenmeleri gerektiğini ifade etti.

Uğur Mumcu’yu Anma Programı ADD Beykoz Şubesi Gençlik Kolları’nın düzenlediği tiyatro oyunuyla son buldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Kanaltürk, Tuncay Mollaveisoğlu, Füsun Sökmez, Uğur Mumcu, ADD, Beykoz Şubesi Gençlik Kolları

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"