Kültür

ADD hem eğlendirdi, hem ödüllendirdi

ADD hem eğlendirdi, hem ödüllendirdi
2014.07.23 00:00
| | |
8598

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başlattığı Türkiye Okuyor Kampanyasına destek veren ADD Beykoz Şubesi’nin Gençlik Festivali Kaymakdonduran’da yapıldı.

Çok sayıda eğitimci ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de katıldığı festivale Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün eşi Necla Ergün, Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, çok sayıda okul müdürü ve öğrenciler katıldı.

Çoşkulu bir havada geçen festivalde sahne alan rock grupları gençlere müthiş bir eğlence yaşatırken, programa gösterilen yoğun ilgi ADD Beykoz Şube Başkanı Fisun Sökmez’i son derece mutlu etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi'nin düzenlemiş olduğu Beykoz 1. Gençlik Festivali’nde, yine Derneğin, Türkiye Okuyor Kampanyası kapsamında başlattığı, “Nutuk Sizi Nasıl Etkiliyor”kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrencilere ödülleri verildi.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla’ya da destekleri nedeniyle plaket veren ADD Beykoz Şubesi 12 okul müdürünü de duyarlılıkları nedeniyle ödüllendirdi.

Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir’de geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan “Çeşmi Bülbüle Gizlenmiş Abı Hayat Beykoz” isimli kitabını başarılı öğrencilere verilmek üzere ADD Beykoz Şubesi’ne göndereceğini açıkladı.

OSS öncesi öğrencilerin moral motivasyonunu da önemseyerek programın seyrini belirleyen ADD Beykoz Şubesi Kaymakdonduran’a getirmiş olduğu rock gruplarıyla gençlerin çılgınca eğlenmelerini de sağladı. Çalınan şarkılar eşliğinde eğlenceli bir gün geçiren öğrenciler festival alanında dershane ve çeşitli eğitim kurumlarının kurmuş olduğu stantlardan yararlanma imkânı buldu. 

Elitiz, Mat-Geo, Bilfen, Seviye, Gülen Çocuklar ve Arzu Tan gibi eğitim kurumlarının destek verdiği festivalde, Hasan Karayol, Galip Öztürk Lisesi Romen Grubu ve ADD Gençlik Kolları Başkanı Yasin Erbaş sahne aldı. Gün boyu devam eden festivale yaklaşık 1500 kişi dönüşümlü olarak katıldı.

Program sonrası Dost Beykoz’a özel bir açıklama yapan ADD Beykoz Şube Başkanı Fisun Sökmez, programa gösterilen ilgi ve verilen destekten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ve Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün konuşmasında kendilerini gururlandıran sözlerini hak etmiş olmanın onurunu yaşadıklarını söyledi. Fisun Sökmez,  “Beykoz için yapılan çalışmalara hiç bir ayrım gözetmeden destek veren basın kurumlarına çok teşekkür ediyorum… Bunlar çok önemli gelişmelerdir. Basın kanalıyla çok önemli çalışmalar gölgede kalmaktan çıkıyor ve hedefine daha çabuk ulaşıyor” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ADD, Beykoz Şubesi, Gençlik Festivali Kaymakdonduran

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"