ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu

  • 0
  • 8343
ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu
ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu
ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu
ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu
ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu
ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu

ADD Genel Başkanı Bedii Süheyl Batum, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Beykoz'a gelerek bir takım açıklamalarda bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Beykoz Şubesi'nin davetlisi olarak ilçeye gelen Anayasa Profesörü ve 24 Dönem Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, sabah kahvaltısında dernek üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

"İki dönem ile sınırlı tutacağız dedik"

Beykoz'da yeniden yola çıkarak, güçlü bir ADD oluşturma isteğini duyarak davet üzerine ilçeye geldiğini belirten Anayasa Profesörü ve ADD Genel Başkanı Batum, "Ben arkadaşlarıma bir şeyler katabilme amacıyla buraya geldim. Biz bundan bir ay önce Genel Kurul'da seçimleri kazanarak iş başına geldik. Biz kesinlikle Kasım'ın sonunda küçük kurultay ile birlikte tüzük kurultayını da toplayacağımızı ve hemen tüzüğü tekrar değiştireceğimiz yönünde bir söz vermiştik. Bunun yanında bir söz daha verdik ve dedik ki iki dönem ile sınırlı tutacağız." dedi.

Kasım ayındaki kurultayda tüzük değişikliğine gideceklerini belirten Süheyl Batum, bu süreçten sonra hiçbir Genel Başkan ve Yönetiminin iki dönemden fazla kalmayacağını söyledi.

"Bugün devletin akıl hocası oldular"

Batum, "Hiçbir ADD Başkanı veya yönetimi iki dönemden fazla kalmayacak. Şubeler için bu geçerli olmayacak. Bizlerin önünde şu anda en fazla 4 yıl var. Yapmamız gereken çok fazla işimiz var. Atatürksüz bir tarih yazma çabalarının son aşamasına geldiler.  Çok açık, net. Bundan on sene önce televizyonlarda izlerdik, bazıları Çanakkale'de hiç savaş olmadı ki derlerdi. Orada bir bulut geldi. Hz. Peygamber bulutu gönderdi, hop diye İngiliz askerlerini gönderdi diyen meczuplar geldi ve bugün devletin akıl hocası oldular." ifadelerini kullandı.

Malazgirt Zaferi'nin çok önemli olduğu görüşünü savunan Batum, 30 Ağustos'un Türklerin Anadolu'dan çıkmayacaklarının resmi olduğunu belirtti.

"Gencecik bir Yüzbaşı vardı, o da ne yapsın?"

Kocatepe'de düzenlenen törende devletin yeterince temsil edilmediğini sözlerine ekleyen Bedii Süheyl Batum, "30 Ağustos, Anadolu'ya girildikten sonra kurulan imparatorluğun işgal edildiği artık burada hiçbir şekilde Türk'ün adının kalmayacağı dönemde Mustafa kemal ve arkadaşlarının oluşturduğu, "Ordular ilk hedefiniz, Akdeniz'dir. İleri!" sözünün söylendiği yerdeydik. Türkiye Cumhuriyeti'nden hiç kimse yoktu. Cumhurbaşkanı gelemediyse bir başka hiçbir yetkili de yoktu. Albay dahi yoktu. Devleti temsil eden gencecik bir Yüzbaşı vardı. O da ne yapsın?" diye konuştu.

24. Dönem CHP Eskişehir Milletvekili, Anayasa Profesörü ve ADD Genel Başkanı Bedii Süheyl Batum, sözlerini şöyle sonlandırdı:

"ADD'yi topluma nüfuz eden hale getireceğiz"

"Tarihi tamamen istedikleri gibi Atatürk'süz bir tarih yazmak istiyorlar. Bu seçimleri kazandığımızda Atatürkçü Düşünce Derneği'ni toplumsal yaşama nüfuz eden bir dernek haline dönüştüreceğiz dedik. Artık paneller kadar, ideolojik çalışmayla kahvelere kadar gideceğiz. Tarihi yeniden yazma çabanız artık bittiyse Atatürk ismine dokunmayın. Yeni havalimanını madem taşıyorsunuz, adı 'Atatürk' olarak kalacak. 29 Ekim'de ne olacağını göreceğiz."

Batum'un konuşmasının ardından üzerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının ve "30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun" yazısının bulunduğu pasta kesildi.

Haber Merkezi

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı
Önceki Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz