ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı

  • 0
  • 9989
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı
ADD Beykoz Şubesinden dayanışma kahvaltısı

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi, dayanışma amaçlı bir sabah kahvaltısı düzenledi.

İBB Beykoz Koru Tesislerindeki kahvaltıya ADD Genel Başkanı Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt ve Genel Başkan Yardımcıları Namık Havutça, Basri Gülsoy ve İstanbul Bölge Sorumlusu Önder Polatoğlu gibi isimler hazır bulundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan ADD Beykoz Şube Başkanı Özlem Besler, Beykoz ve ADD Yönetimleri olarak vatandaşlarla buluşmak istediklerini ifade etti.

Atatürk’ün cephe uyarısı

“Sizlerle buluşmaktan çok memnunuz. Bir arada olmak bize değer kattı. Bu seçimlerde benim gördüğüm bir ilk yaşandı. Başkan olmak için yarışa giren tüm adaylar egolarını ve başkanlık arzularını bir kenara bırakıp, seçilen şube başkanı ile beraber çalışmaya başladılar. Beraber yürümeye karar verdiler.” şeklinde konuşan Bayan Besler, “Tıpkı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinde yar aldığı gibi, “asıl olan iç cephedir, bu cephe bütün memleketin, bütün milletin meydana getirdiği bir cephedir. Gönlümüzdeki cephe doğrudan doğruya ordunun düşman karşısındaki silahlı cephesidir. Bu cephe sarsılabilir. Değişebilir, yenilebilir, fakat bu durum hiçbir zaman memleketi bir milleti yok edemez. Önemli olan memleketi temelinden yıkan, milleti esir ettiren iç cephenin çöküşüdür.” ifadelerine yer verdi.

Herkesin kulağına küpe olsun

Atatürk’ün bu uyarısının özellikle bu günlerde herkesin kulağına küpe olması gerektiğini ifade eden Özlem Besler, “başta siyaset mekanizmasının; iktidardan muhalefetine, ülkenin temel taşı sivil toplum kuruluşlarından her bir yurttaşa kadar bu önemli uyarı dikkate alınmalıdır ve herkes birbirine sıkı sıkıya bağlanmalıdır” dedi.

Padişahın namazına işgal komiserleri karar verirdi

Ülkemizin 100 yıl önce olduğu gibi siyasetsizleştirildiğini ve bir süre sonra devletsizleştirildiğini söyleyen ADD Genel Başkanı Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt, bu tespiti 20 Kasım 2020 tarihinde ADD Genel Başkanlığına aday olurken arkadaşlarıyla birlikte yaptığını söyledi.

“Bu emperyalizmin o zamanki i Türkiye halkının siyasetsizleştirilmesiydi. Bir adım sonrası devletsizleşmeyi yaşadık. Bir padişahımız vardı. Cuma namazına hangi camiye gideceğine, kaç kışıyle gideceğine, ne kadar sürede camide kalacağına ve ne zaman döneceğine işgal komiserleri karar verirdi. İç işleri Bakanı’nın kim olacağına İngiliz ve Fransız generaller karar verirdi.” diye konuşan Bozkurt, bunun adının devletsizleştirme olduğunu söyledi.

“Yüz yıl önce bu aziz millet bir yiğit evladını Samsuna çıkardı, onunla birlikte yedi düvelle mücadele etti. Bu aziz millet 600 yıllık Osmanlı hanedanlığını değil, 38 yaşında paşanın peşine düşme ferasetini gösterdi ve bugün dünyanın en namuslu, en ahlaklı Türkiye Cumhuriyetine kavuştu” ifadelerini kullanan Mustafa Hüsnü Bozkurt,  “bu dünyada eşi görülmüş bir olay değildir” dedi.

1923’te Cumhuriyeti kurduklarını ifade eden Bozkurt, “şu anda milletin anayasal kurumlara eskisi gibi güveni yok” dedi.

Programın devamında, ADD Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt katılımcılara “Nutuk” imzaladı.

Programa Beykoz’dan çok sayıda tanıdık sima katılırken, bu isimler arasında CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, CHP Meclis Üyeleri Cemal Sataloğlu, Cemal Yavuz, Gülay Demirel, Suha Pekkip, Deva Partisi İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, İYİ Parti ilçe yöneticileri, Kamil Adnan Güner, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve Kartal Belediyesi eski Başkanı Altınok Öz vardı.

Öte yandan BEDES Meşale annelerinin de yer aldığı sabah kahvaltısında Beykoz Muhalle muhtarları da yoğun katılım sağladı.

Haber Merkezi

Beykoz arabalı vapurunda vurgun iddiaları doğru mu?
Önceki Beykoz arabalı vapurunda vurgun iddiaları doğru mu?
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu