Güncel

ADD Beykoz Şubesi 11. Yılını kutluyor

ADD Beykoz Şubesi 11. Yılını kutluyor
14.02.2016 20:15
| | |
18023

Foto galeri Video galeri

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi, Limak Otel'de yemekli bir toplantı düzenledi.Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi, Limak Otel'de yemekli bir toplantı düzenledi.

ADD Beykoz Şubesi tarafından Kavacık Limak Otel'de gerçekleştirilen yemekli toplantıda sahne alan kişiler, uzun süre tartışılacak konuşmalar gerçekleştirdiler. ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir, "Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. 'Anaları ağlatmayacağız' diye seçim meydanlarında söz verenler, utansınlar! Birgün bunların bedeli sorulacaktır!" derken, CHP İstanbul eski Milletvekillerinden Berhan Şimşek, "Bugün, ar etmeden-utanmadan İslam Ordusu'ndan bahsediliyor. Benim bildiğim Şii Şafi de İslam... Kurulacak İslam Ordusu, Sünni İslam Ordusu... Nasıl bir dünyaya gidiyoruz? Hangi koşullarda gittiğimizi fark eden sizlersiniz. Onun için safları sıklaştırmak gerekiyor" şeklinde konuştu.

Kavacık Limak Otel'de gerçekleştirilen yemekli toplantıya ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri evsahipliği yaptı. ADD yemeğine ise CHP PM Üyesi Ahmet Caner Yenidünya, CHP Eski Milletvekili Berhan Şimşek, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel ve Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Üyeleri, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, CHP Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, ADD Beykoz Şube Kurucu Başkanı ve Merkez Genel Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Zuhal Özel Manoğlu, Cumhuriyet Kadınları Derneği Beykoz Şubesi Kurucu Başkanı Esra İspalarlı, ADD Beykoz Şubesi eski Başkanlarından Av. Perihan Şaylam, BEDES Yöneticileri ve CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu ve üyelerinden çok sayıda partili katılım gösterdi.

Yemekli toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Mualla Sertdemir'in ardından kürsüye gelen CHP İstanbul eski Milletvekili Berhan Şimşek, çok tartışılacak bir konuşmanın altına imzasını attı.

CHP İstanbul eski Milletvekili Berhan Şimşek, şunları anlattı:

CHP eski Milletvekili Şimşek: "Bugünler, 15 yıllık yüzkarası olarak tarihe geçecek!"

"Cumhuriyet Devrimi kadınların devrimidir. Birilerinin öykündüğü Osmanlı'da kadına mirastan pay vermiyorlardı, nüfustan saymıyorlardı. Ama ne acıdır ki, Mustafa Kemal'in kurduğu Cumhuriyet'in ve kurmuş olduğu parlamentonun vekillerinden biri 'Bu 90 yıl reklam arası' dedi. İnanın, günün birinde bu 13-15 yıl reklam arası bile sayılmayacak, 15 yıllık yüzkarası olarak tarihe geçecek...

Sen durup dururken Suriye'yi nereden başıma bela ettin? Suriye, Yemen, Katar, Mısır, Tunus, Libya, Türkiye ve Suriye... Müslüman Kardeşler... İhvanü'l Müslimin bunlar... 1925'te İngilizler'in kurdurttuğu Mısır'daki bir teşkilattır. Amerika farketti ki, Sünni Blok oluşuyor; bunlarla beraber İhvanü'l Müslimin ortaya koyacaklar... Hatırlayın burada 10 kez Özgür Suriye Ordusu, Ulusal Suriye Topluluğu falan... Ve bizi attılar şimdi... Bugün, ar etmeden-utanmadan İslam Ordusu'ndan bahsediliyor. Benim bildiğim Şii-Şafi de İslam... Kurulacak İslam Ordusu, Sünni İslam Ordusu... Nasıl bir dünyaya gidiyoruz? Hangi koşullarda gittiğimizi fark eden sizlersiniz. Onun için safları sıklaştırmak gerekiyor."

Partisi CHP'nin Başkanlık Sistemi'ne karşı olduğunu ve bunun nedenlerini de anlatan Berhan Şimşek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Berhan Şimşek: "Bu Meclis, yeni bir Anayasa yapamaz!"

"Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki, 'Benim iki tane kırmızıçizgim var. Birincisi, Anayasa'nın 1, 2 ve 3. Maddeleri değiştirilemez' diyor. Maddeleri değil bu arkadaşlar... Birinci, ikinci ve üçüncü maddelerdeki hükümler değiştirilemez, diyor. 4. Madde böyle söylüyor. Anayasa'nın 175. Maddesi, Anayasa değişikliklerine imkân veriyor. Anayasamız 18 kez değiştirilmiştir! Ama 4. Madde'de 'Değiştirilmesi teklif dahi edilemez' diyor. O zaman demek ki, yeni bir Anayasa yapılmıyor! Bunu bilelim! Hani diyorlar ya 'Yeni Anayasa' falan... Yeni Anayasa'nın yapılabilmesi için Kurucu Meclis'e ihtiyaç var. Bu Meclis, tarihi bir Meclis'tir. Bu Meclis, Yeni Anayasa yapamaz!

İkinci kırmızı çizgisi de CHP'nin şudur: 'Böyle bir Başkanlık Sistemini getirirsen kardeşim, ben bu işte yokum'dur. O zaman bizim yapmamız gereken, istikşafi görüşmelere (ön görüşme) dönmemeli! 35 günü yiyip gelmemeliyiz! Bunun adı Başkanlık Sistemi değildir! Anayasa Hukuku'nu bilenlerin söylemidir: 'Bir tek Başkanlık vardır; o da ABD'de...' derler. İkincisinin adı Başkanlık Sistemi'dir. Üçüncüsünün adı da Süper Başkanlık Sistemi'dir. Başkanlık Sistemi Güney Amerika'dadır; Süper Başkanlık Sistemi ise Ortadoğu'da vesairede olan sistemdir. Bizi kandırıyorlar! Ama biz kanmamalıyız! Dernek olarak da... Parti olarak da... Bu meseleyi durdurmak, bu mukadderatı (kaderi) değiştirmek, bu ülkenin devrimcilerinin elindedir!"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Atatürkçü Düşünce Derneği, Limak Otel, CHP, Şube Başkanı, Mualla Sertdemir, İlçe Başkanı, Mahir Taştan, Milletvekili, Berhan Şimşek, Vatan Partisi, Hakan Ekiz, Dr. Zuhal Özel Manoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"