Talip ERCAN
  • 04/12/2018 Son günceleme: 04/12/2018 15:06
  • 5.925

Beykoz İlçesi futbol ile yatıp futbol ile kalkan bir ilçe…

Maalesef son 10 yıllık süreçte Beykoz 1908 A.Ş. ile başlayan çöküş süreci, tüm takımları da ister istemez etkilemedi değil… Bu süre zarfında Paşabahçespor ile yaşanan Bölgesel Amatör Lig tecrübesi dışında, Beykoz 1908’in 2 sezon kalması haricinde Bölgesel Amatör Lige atabildiğimiz takım olmadı.

Profesyonel liglerde takımımız olmayınca, balık baştan kokar misali diğer takımlarında performansları maalesef ileri seviyelere taşınamıyor. Düşünün Beykoz 1908 Takımının TFF 2.Liginde mücadele ettiği yılları o zaman dolu, dolu tribünlerde oynanan sarı-siyahlı takımın maçları dışında, aynı saate denk düşmediği anda diğer amatör lig maçlarında da büyük bir izleyici, taraftar potansiyeli olmakta idi.

Şimdilerde erken havlu atılan sezonları yaşar olduk… Kim ne derse desin Beykoz İlçesinde iki konu hep üst sıralarda yer almıştır, biri ilçenin imar sorunu diğeri de Beykoz Spor Kulübünün hali. İşte ben önümüzdeki Yerel Seçimler öncesinde adayların sportif anlamda verecekleri mesajlara dikkat kesilmiş durumdayım. Öte yandan ise Aday Adayı olan isimlerden aday olarak ipi kim göğüsleyecek ondan sonra bu konulara daha da fazla yoğunlaşma düşüncesindeyim.

Meselenin imar bölümünü diğer yazar arkadaşlar ya da haber merkezinden yansıyan haberlerde bulabilmek mümkün. Biz spora dönecekken, diyeceğim o ki sokaklarda caddelerde dolaşırken bir Beykoz 1908 atkısını asmak ile mesele hallolmuyor. Bakın Beykoz Belediye Meclisi Üyelerinden acaba kaçı bir Süper Amatör Lig maçını izlemeye gitmiştir, bir Beykoz 1908 maçında tribünde yerini almıştır?

Belediye Meclisi Üyelerinden hazır konu açılmış iken birkaç sosyal medya hesaplarına önem veren, attıkları adımları paylaşanlar dışından adeta buharlaşıp gidenler var. Nerede bu bir önceki seçimlerde her adımını sosyal medyadan bıktırırcasına paylaşanlar, nerde Beykozlu bir sorun yaşamış iken sırra kadem basanlar, nerede acı ve tatlı anlarda Beykozlularla hasbıhal edenler? Onlar kim mi bir zahmet Google Amcaya ya da Beykoz Belediye Sitesine girin de mevcut Belediye Meclisi Adaylarını bir inceleyin. İnanın ilk kez adın duyduğunuz niceleri çıkacaktır.

O şunun yeğeni, bu varlıklı, ötekinin amcası var, bunun dayısı var diye Belediye Meclisine doldurduğunuz ve ondan sonra da Belediye Meclisinin rutin toplantıları dışında görünmeyen, bilinmeyen isimlere listelerinizde yer verip da insanları çileden çıkarmayın.

Benim için hangi partiden olursa olsun işçi sınıfından, bordo mahkûmu birileri gelip hizmet versin oralarda. Cebine değil yüreğine bakın… Bulunduğu makamın hakkını verecekse Temizlik Görevlisi olsun zengin, varlıklı adaylardan daha fazla değerlidir benim için.

Evet beyler konuyu galiba dağıttık, ey adaylar nedir Beykoz için spor politikalarınız? Beykoz Belediyesi Arazi zengini iken televizyon ekranlarından izlediğimiz konak, kent, villaları reklamları varken, o kadar eski köy yeni mahallelerde uçsuz bucaksız arazileriniz varken, adam akıllı bir spor alanı, dışarıdan profesyonel takımları da cezbedecek dört dörtlük bir tesis yapmak zor mu?

Ama nacak fakat demeyin o villalar nasıl yapılıyor imar falan yoksa?  Yemiyor dostlar bunları Beykozlular… Gelin bir kere de şu halkı düşünün, ben babadan kalma evime çatı katı yüksekliği yeterince varken bir oda bir salon yapamazken, Taşdelen’e mecbur bırakılmışken nedir bu kat, kat inşaatlar? Allah’tan reva mı bu çekilenler… Bunun bir de kıyameti var, hesabı kitabı var…

Yazarın Yazıları