Makaleler

Aday adayı mağdurları

16.09.2018 16:15
| | |
12425

Son yıllarda bir "mağdurum" klişesi aldı başını gitti ya?

Aday adayları ortaya çıkmaya başladıkça benim de hemen aklıma sulu göz aday adaylarının acaba bu yerel seçimlerde nerelerde ağlayacağı geldi. Yıllardır hepimizin öyle ya da böyle takdirini, sevgisini kazanmış insanlar, "Ben aslında sandığınız gibi değilim kardeşim. Hepsi adaylık içindi. Yoksa yardım mardım işleri boşa vakit kaybı" diyecek diye ödüm kopuyor. Bakalım, siyasetle uzaktan yakından ilgisi olmayan, diğer yandan da STK'lar aracılığıyla milletin duygularını yıllarca sömüren kaç kişi bu seçimlerde aday adayı olacak? Öte yandan da siyasete emek veren ve o parti ya da şu partide önemsiz; günlerce gecelerce aklını, fikrini, bedensel kuvvetini harcayan kaç emekçi arkadaşımız hayal kırıklığına uğrayacak? Göreceğiz.

Ben o partilerde kan-ter akıtan insanları iyi bilirim kardeşim! Yağmur-çamur ya da kar-kış dinlemeden sokaklarda dolaşan; herkesin evinde ailesiyle sofraya oturduğu saatte mahalle mahalle gecenin karanlığında umuda adım atan o gariban, bir şey istemeyecek kadar gururlu ve onurlu olduğundan, bu yerel seçimde de "deli cesareti" gösteren "yapmacık" insanlara bakıp dişini sıkacak. Partilerin vicdansız yöneticileri ise aynı garibanı, "Hadi canım, hadi aslanım" diyerek sırtını sıvazlayacak ve adayların peşinden aylarca koşturacak. Ekmek arası tavuk dönerle günü akşam eden benim gariban parti emekçilerim de arkasına basın falan alamadığı için seçim sonunda "Ya aslında bu başarıda benim de biraz katkım var. Hatta birazdan biraz daha fazla bile olabilir" diyemeyecek. Zaten dese de kimse duymayacak; duysa da umurunda olmayacak. Sessiz sedasız evinin yolunu tutacak.

Güzel Beykozlular, Sevgili Hemşerilerim, Abilerim, Ablalarım

Lütfen en azından bu seçimde azıcık dürüst olalım birbirimize, olur mu? Lütfen... Bakın yıllar akıp gidiyor. Kızım Işılay'ı Allah bize bağışlasın, göz açıp kapatana kadar büyüyüverdi. Ben sancılarımı falan unuttum bile. Acılar da sevinçler de siz farketmeden geçip gidiyor. Ama bazılarının da izi kalıyor.

Şu güzel Beykoz'umda lütfen ve de Allah aşkına iyi izler bırakın. Partilerinizin emekçilerinden muhakkak helallik isteyin.

Ve seçim süreci boyunca da öyle işler yapın ki, en azından helallik istemeye biraz yüzünüz olsun

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Mağdur

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"