Aday adayı Beykoz'da tebligat dağıtıyor

  • Güncelleme: 19.11.2018 11:21
  • Okunma: 8619 kez
  • Yorum: 0
Mart 2019 Seçimleri için AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Salih Elmas, mahalle mahalle gezip bir türlü bitmeyen tapuların tebligatlarını dağıtıyor.
Aday adayı Beykoz'da tebligat dağıtıyor

Çelikbilek şaşırtmaya devam ediyor...

Daha önceki seçimlerde istifa edip, aday adayı olan yardımcılarının tavırlarından son derece rahatsız olduğu bilinen, birlikte çalıştığı ekibi içinden kendisine rakip çıkmasında hiç hoşlanmayan Başkan Çelikbilek'in, yardımcısı iken istifa edip aday adayı olan Salih Elmas'ı yanından ayırmaması Beykoz'da şaşkınlık yaratıyor.

Beykoz'da imar planlarının hayata geçirilememiş olmasının müsebbibi olarak gösterilen Salih Elmas'ın, memur olarak yürüttüğü Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmiş olmasına rağmen  Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanından ayrılmaması tepkilere neden oluyor.

2014 yılında İmar Müdürü olarak görev yaptığı Çekmeköy’den Teknik Başkan Yardımcısı olarak transfer edilen Eyüp Salih Elmas’a Beykoz’un en önemli sorunu olan imar konusunu çözme görevi verilmişti. Elmas 4 yıldır bu görevde olmasına rağmen imarla ilgili hiçbir mesele çözüme kavuşmazken, tapu için imza bekleyen yüzlerce 2B dosyasını aylarca imzalamayarak vatandaşların parasını ödediği halde almayı hak kazandığı tapularını geciktirmiş olması da tartışmalara neden olmuştu.

Beykoz Belediyesi bünyesinde kurulan "İmar Barışı Masası", ilçe sakinlerine ücretsiz danışmanlık ve teknik destek verirken, Salih Elmas,  ‘Beykoz Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı’ sıfatını kullanarak özel bir şirkete ait internet sitesinin reklamını yapmasıyla da haberlere konu olmuştu.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı iken istifa ederek, Aday adayı olan Salih Elmas'ın, istifa etmiş olmasına rağmen Başkan Çelikbilek ile birlikte dolaşıp, tebligat dağıtması, "Beykoz'u basamak olarak kullanıyorlar" şeklinde yorumlandı.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas’ın yeğeni olduğu bilinen Eyüp Salih Elmas’ın, istifa etmiş olmasına rağmen Başkan Çelikbilek ile birlikte mahalle mahalle dolaşıp 2B tebligatı dağıtıyor olması AK Parti çevrelerince hoş karşılanmıyor.  

Haber Merkezi