Açıklamayı Beykoz Belediyesi yerine mahalle muhtarı yaptı

  • 2
  • 14551
Açıklamayı Beykoz Belediyesi yerine mahalle muhtarı yaptı
Açıklamayı Beykoz Belediyesi yerine mahalle muhtarı yaptı
Açıklamayı Beykoz Belediyesi yerine mahalle muhtarı yaptı

Beykoz Belediyesi Yenimahalle'de yıllardır mahkemelik olan 2B arazilerinin tapularını dağıtacağını ilan etti.

Açıklama Beykoz Belediyesi yerine Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci'den geldi. Cebeci, vatandaşlara Beykoz Belediyesi'nden gönderilen mesajlar ile ilgili bilgilendirme yapmak zorunda kaldığını söyledi.  

Başvuruların Beykoz Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü 2B ofisine şahsen yapılacağını kaydeden Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, tüm 2B'li parsellerde evi bulunan vatandaşların tapu başvurusunda bulunabileceğini ifade ederek, "Mahkeme süreci devam eden 2B'li parsellerde evi bulunan vatandaşlarımız da tapu başvurusunda bulunabilirler. Alınacak tapu mahkeme sürecine olumlu şekilde katkı sağlayacaktır. Mahkeme sürecimiz devam etmektedir" dedi.

Rayiç bedellerin sokağa ve parsele göre değişiklik gösterdiğini de bildiren Cebeci, tapu başvurusu için 2B evraklarının yeterli olduğunu detaylı bilginin Beykoz Belediyesi'nden alınabileceğini ifade etti.

Cebeci, şunları dile getirdi:

"Belediyeye şu an için sadece tapu talebi dilekçesi verilecektir. 2B arsanızın ada ve parselini bilmeniz yeterli olacaktır. Başvuruda Yapı Kayıt Belgesi (imar affı başvurusu) talep edilmiyor. İmar affı başvurusu yapıp borcunu ödeyemeyenler için sene sonuna kadar tekrar hak tanınmıştır. Alacağımız tapular toprak tapusudur. Tapu ücreti ödemelerinde de kolaylık sağlanmıştır. Tapu bedelinin yüzde 20'si peşin, kalan yüzde 80'i faizsiz ve vade farkı olmaksızın 5 yılda 6 aylık periyotlarla ödenebilecektir. Dileyen peşin ödeyebilir."

Yenimahalle'nin yıllardır beklediği, mahkemelik olması sebebiyle tedirgin olduğu ortamda tapuların verilmesinin Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın siyasi ve kişisel çabalarıyla gerçekleştiğini de sözlerine ekleyen Muhtar Cebeci, "Şahsım ve mahallemiz adına başta Başkan Murat Aydın olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'a, İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'a ve emeği geçen Beykoz Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

Emek şehidi Beykoz'da toprağa verildi
Önceki Emek şehidi Beykoz'da toprağa verildi
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Yorumlar (2 Yorum)

Güngör (10 ay önce)

Evet bu Rüzgarli bahçe tapuları noldu askiya çıkacak dediler kaç senedir bir gelişme yok

ERGÜN (10 ay önce)

Ruzgarlibahce tabuları ne zaman dağıtılacak peki? Geçen seçimde askıya çıkıyordu. Sonra ne olduysa bir anda vazgeçildi.

Yorum Yaz