Acarkent Musiki Derneği 2023 konserlerine başladı

  • 0
  • 7091
Acarkent Musiki Derneği 2023 konserlerine başladı
Acarkent Musiki Derneği 2023 konserlerine başladı

Ses sanatçısı Ayşe Tunalı’nın başkanlığını yürüttüğü Acarkent Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu 2023 yılının ilk konserini verdi.

Acarkent Kültür Müzik ve Dayanışma Derneği, kendi bünyesindeki kurslarda yetişen bireylerden oluşan musiki korosuyla 2023 yılının ilk konserini Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Çok sayıda davetlinin katıldığı ve 2 bölümden oluşan Türk Sanat Müziği konseri yaklaşık 3 saat sürdü.

TRT Sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç'ın koro şefi olarak sahne aldığı konser, eğlenceli anlar yaşattı. Muhayyer kürdi, kürdili hicazkar ve hicaz makamlarındaki şarkılar seslendirildi.

Ayrıca Acarkent Kültür Müzik ve Dayanışma Derneği burslarıyla müzik eğitimlerine devam eden 5 genç de konserde sahne alarak hünerlerini sergiledi.

Seyircilerin ricası üzerine koro şefi Melda Kuyucu Kılıç, Dernek Başkanı Ayşe Tunalı ve koro üyeleri "kara bulutları kaldır aradan" isimli parçayı hep birlikte seslendirdi.

Konser öncesi konuşan Dernek Başkanı Ayşe Tunalı, "Bugün bizleri yalnız bırakmayan seyircilerimize, konserdeki provalarımıza eksiksiz katılan kursiyerlerimize, dernek üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Müzik için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. İyi ki varsınız" dedi.

- Türk Müziği

Türk müziği, Türklerin Orta Asya'dan beri geliştirdikleri, bugünkü özellikleri Anadolu Selçukluları ve Osmanlılar döneminde belirginleşen müzik tarzı. Musiki, Osmanlı döneminde halk ve üst kültür çevrelerinde birbiriyle ilişkili, fakat karakterleri farklı iki ana dal olarak gelişmiştir.

Osmanlı'nın son dönemindeki modernleşme hareketleriyle Batı etkisi görülmeye başlanmış, bu etki Cumhuriyet döneminde daha da artmıştır.

Haber Merkezi

Beykoz Fatih Mumcu Turnuvasında kuralar çekildi
Önceki Beykoz Fatih Mumcu Turnuvasında kuralar çekildi
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz