Sağlık

Acarkent 112 Acil istasyonu açıldı

Acarkent 112 Acil istasyonu açıldı
2014.09.04 00:00
| | |
8553

Beykoz’da dördüncüsü açılan Beykoz 4 nolu acil yardım istasyon açılışı Sağlık Bakanı Mehmet Müzzinoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

112 Acil Servisi İstasyonlarının Beykoz’daki 4. Merkezi Acarkent’te açıldı.

Beykoz’da dördüncüsü açılan Beykoz 4 nolu acil yardım istasyon açılışı Sağlık BakanıMehmet Müzzinoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

Açılışa Bakan Müezzinoğlu’nun yansıra Beykoz Kaymakam’ı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, ve Şirket Yönetim Kurulu Üyeleri Erdal Acar ve Funda Acar, Beykoz İlçe Sağlık Müdürü Hatice Kınık, Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik ve vatandaşlar da katıldı.

Açılışta konuşan Uluslararası Rotary Bölge Guvernörü Dr. Fatih Recep Saraçoğlu, “sivil toplum örgütleri, mahalle sakinleri ve yerel yönetimler olarak hepimizin görevi insanımıza ülkemize çevremize katkıda bulunup yardımcı olmaktır” dedi.

Bu tarz sağlık hizmetlerinin devletin görevleri arasında sayıldığını ama kendilerinin de  katkı da bulunmaktan onur duyduklarını ifade eden Saraçoğlu, Bu hizmet binasının meydana gelişine katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Burayı bize İsmet Acar tahsis edip, teftişini donanımını yaptı ve kısa bir surede hizmete hazır hale getirdi.” şeklinde konuştu.

Acarkent 112  Acil İstasyonu’nun yapımına Acar Kent Rotary Kulübünde katkıları olşduğunu dile getiren, Dr. Araçoğlu, bu güzide müstesna, örnek 112 acil istasyonunu açacak noktaya geldik.  Mercedes minibüsün üstüne konulmuş 112 acil ambulansı Karaköy Rotary Kulübümüz İl Müdürlüğümüzle iş birliği halinde tam donanımlı hazırlandı ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğümüze hediye edildi… Bu vesileyle Karaköy Rotary Kulübü Başkanı ve değerli üyelerine de teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul’da 5. büyük ilçeyiz

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te açılışta yapmış olduğu konuşmada, Beykoz’un İstanbul ilçeleri arasında 5. büyük ilçe olduğuna vurgu yaparak, “Beykoz’da bir sağlık noktası daha hayata geçti, şu anda 3 ayrı bölgede 112 acil servisimiz var. Bu dördüncüsü oldu. Sayın Bakanımızdan rica ediyoruz. Beykoz arazisi çok geniş, İstanbul’un beşinci büyük ilçesi, 312 km alanımız var. Bize bu istasyonlardan birkaç tane daha lazım.” şeklinde konuştu.

İsmet Acar Yeni Mahalle’de hizmet binası yapacak

“Eleman bulmak ayrı mesela sadece ambulans bulmak yer yapmak yetmiyor. Onunla ilgili teknik elemanları hazırlayıp sunmak gerekiyor. Ben bu konuda acil olarak açılan bu yere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” Diyen Başkan Çelikbilek şöyle devam etti:

İsmet Acar Bey’in Beykoz’da her hayırlı hizmetin altında eli var. Tabiri caizse kafasını da bu işin altına koyuyor. Bizim Yenimahalle’de hizmet binamızın yapımına da başlayacaklar. Bunun sözünü de aldık. Kim hayırlı hizmet yaparsa onlara şükran borçluyuz. Ayrıca Rotary Kulübü’ne de teşekkür ediyorum. Zaman zaman kendileriyle farklı projelerde beraber oluyoruz, devam da edeceğiz. Kim toplum adına bir iş yapıyorsa onlarla beraber olmak bizim için gurur verici bir olaydır. ben kendilerine teşekkür ediyorum. Katılan ve bu güzel işi görerek bakarak, burada bulunanlara da teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum.

Dört tane uçak, 17 tane helikopter ambülans

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’da, Türkiye’de toplam 4 tane ambulans uçak, 17 tane ambulans helikopteri olduğunu ifade ederek, “yalnız bu yıl 2013 Mart’tan 2014 Şubat ayı arasında toplam dağıttığımız ambulans sayısı 1200. Bakan olduğumun 1. ayında 480 ambulans dağıttık.” dedi.

“Gerek ambulans helikopterle, gerek ambulans uçaklarıyla, ambulans botlarımızla, yoğun bakım ambulanslarıyla artık bu acil hizmetlerinde dünyanın gelişmiş ülkeleriyle aynı konumdayız” diye konuşan Bakan Müezzinoğlu, “Biz bu milletin en güzel hizmete layık olduğunu düşünüyoruz. İstiyoruz ki Amerika’da İngiltere’de, Fransa’da ne varsa Türkiye’de de olsun.” dedi.

Muhasır medeniyetler seviyesi üzerinde bir Türkiye

“Bizim insanımızda bu hizmetlerle buluşsun, yararlansın. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Muasır medeniyetler seviyesi üzerinde bir Türkiye, o hedefe koşan bir Türkiye bunu da milletimizle, halkımızla yapacağız.” ifadelerini kullanan Bakan Müzezzinoğlu şöyle devam etti:

Bu sene Sağlık Bakanlığı olarak birçok kampanya başlatıyoruz. Bu farklı kampanyayı sizinle paylaşmak istiyorum. İki ile 12 yaş grubundaki bütün çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı konusunda yılda 2 defa taramayı planlıyoruz. Bunun için 1200 ambulansı aldık. 2 milyon çocuğumuzun ağız ve diş sağlığını taramakla ilgili gezici ağız ve diş sağlığı ambulansı alacağız. Allah’ın verdiği zenginliği biz de millete yansıtabilmek için çalışıyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizi, kadınlarımızı, aileleri önemsiyoruz. Çünkü hasta olduktan sonra iyi olma hayali kurmak yerine iyiyken sağlıklı kalıp sevdiklerimizle sağlıklı yaşamanın hayalini kurmalıyız.” 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, 112 Acil, Acarkent, Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanı, Süleyman Erdoğan, Yücel Çelikbilek, Dr. Fatih Recep Saraçoğlu, Samet acat

reklam
1 Yorum
Zekeriya 11.02.2017 10:09:36

Beykoz 4 nolu acil sağlık istasyonu tam adresi

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"