Abdullah Sevim Beykoz’un adaylarına destek istedi

  • 0
  • 7047
Abdullah Sevim Beykoz’un adaylarına destek istedi
Abdullah Sevim Beykoz’un adaylarına destek istedi
Abdullah Sevim Beykoz’un adaylarına destek istedi
Abdullah Sevim Beykoz’un adaylarına destek istedi
Abdullah Sevim Beykoz’un adaylarına destek istedi
Abdullah Sevim Beykoz’un adaylarına destek istedi
Abdullah Sevim Beykoz’un adaylarına destek istedi

Beykozlu vekil adaylarıyla basının karşısına çıkan SP İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, “bu seçimlerde ciddi bir değişim yaşanacak” dedi.

Kavacık Et Mangal Restaurant’ta yapılan toplantıya Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları, Şeref Kaçmaz, Mehmet Fatih Akdağoğlu ve Muammer Koç katıldı.

24 Haziran Seçimleri’ne yönelik çeşitli değerlendirmeler yaptığı toplantıda basın mensuplarının sorularına da cevap veren SP İstanbul İl Başkanı Addullah Sevim, Seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.

“Bu seçimlerde ciddi bir değişim yaşanacak”

Başkan Sevim, hem milletvekillerinin yenileneceğini hem de Cumhurbaşkanının seçileceğini hatırlattığı açıklamasında, “Şu anda hali hazırdaki bütün zorluklara rağmen anketlerden çıkan sonuç bu seçimlerde ciddi bir değişimin yaşanacağını gösteriyor. Yani şu anda Cumhur İttifakı adıyla bir araya gelmiş olan AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin oyları yüzde 42'lerde seyir ediyor. Dolayısıyla birinci turda Cumhurbaşkanı seçilmesi mümkün gözükmüyor. Çok önemli olağanüstü bir gelişme olmazsa tabii.” ifadelerini kullandı.

“Bizim hedefimiz Temel Bey’in 2. tura kalmasıdır”

Şu anda görüntü, bir değişim olacağı yönünde. Millet İttifakı olarak seçimlere giriyoruz. Vatan Partisi ve HDP var. Yani yüzde 40 Cumhur İttifakı alacaksa, yüzde 60'lık dilim kalan 5 aday arasında paylaşılacak. Bu 5 adaydan yüzde 15'ler civarında oy alan aday, büyük ihtimalle ikinci tura kalacak.” şeklinde konuşan Abdullah Sevim, “Bizim hedefimiz tabii ki ikinci tura mutlaka Temel Karamollaoğlu'nun kalmasıdır. Bunun dışında olabilecek sonuçları belki diğer partiler göz ardı edebilir ama biz göz ardı edemeyiz. Temel Bey'in dışında diğer adayların Tayyip Erdoğan karşısında tutunabilmesi biraz zor gözüküyor.” dedi.

Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Şeref Kaçmaz

 

Abdullah Sevim şöyle devam etti: “Bu ülkenin gerçek anlamda bir değişime ihtiyacı varsa ülkemiz insanının bu değişimi bu kaos ortamını ve tıkanıklığın ortadan kalkması için Temel Bey'in mutlaka ikinci tura kalması ve Cumhurbaşkanı olması gerekiyor. Biz bunun olması için teşkilat olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Arazide gücümüz yettiği kadar var olmaya çalışıyoruz. Her ne kadar biz seçime hazırsak da baskın seçim olması ve bir de işin içerisine Ramazan ayının girmesi birçok konuda işlerimizi zorlaştırdı, kabul etmek lazım. Bunlara rağmen biz Ramazan'da en verimli şekilde nasıl çalışabiliriz diye düşünürken seçimler ilan edilmeden öncede bu Ramazan'ı farklı geçirmemiz gerektiğini beyan etmiştik.”

“İktidar partisinin belediyeleri bizim çadırımızı yıktılar”

Seçim çalışmalarında diğer partilere oy verecek insanları incitmemeye özen gösterdiklerini, şu anda ülkenin en temel sorunun kutuplaşma olduğunu kaydeden Abdullah Sevim, “maalesef iktidar partisinin mensupları, iktidar partisinin belediyeleri, polisleri Maltepe sahilinde bizim çadırımızı yıktılar.” diye konuştu.

Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Fatih Akdağoğlu

 

‘CHP ile niye bir araya geldiniz’

“Seçim çalışmalarında, ‘CHP ile niye bir araya geldiniz’ diyerek, bize hakaret eden insanlar var. KONDA’nın yapmış olduğu ankete göre her şartta Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecek yüzde 21’lik bir kesim var. Bize yapılan hakaretlerin bu cenahtan geldiğini biliyoruz.” diye konuşan Abdullah Sevim, “teşkilatlarımızı asla karşılık verilemesi konusunda uyardık. Onların üslubuyla onlara müdahale etmeyeceksiniz.  Sabredeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin 16 yıldır kutuplaşma ile insanları maniple ettiğini iddia eden Abdullah Sevim, “bizde bu oyuna gelmiyoruz. Onlarla ilgili konuşmuyoruz. Sorunları konuşuyoruz.” dedi.

Saadet Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Muammer Koç

 

“AK Parti bir proje partisidir”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Abdullah Sevim, AK Parti’nin ortaya çıkışını da Siyonizm projesi olarak nitelendirdi.

Başkan Sevim, “AK Parti bir proje partisidir… 28 Şubat eğer olmasaydı Refah Partisi yüzde 65 ile iktidara gelecekti. Bu fark edildi. Bunu önlemek için 28 Şubat operasyonu yapıldı. Aynen 12 Eylül sonunda Anavatan partisi bir proje partisi ise Turgut Özel gidip bankerlerle pazarlık edip, ‘bana destek olun, ihtiyar komitesi beni seçimlere sokmayacak. Eğer verdiğiniz paraların faizlerini tıkır tıkır alıyorsanız bunu sağlayan benim’ dediyse, aynı şey 28 Şubat sonrası algı operasyonu ile Türkiye’nin başına AKP denilen bir sıkıntı getirildi. Bu milleti sömürüyor.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından basın mensupları iftarda, SP İlçe Başkanı ve Milletvekili Adayı Şeref Kaçmaz’ın misafiri oldu. Başkan Şeref Kaçmaz, iftarını basın mensupları ile birlikte yaptı.        

Haber Merkezi

Beykoz'da son halk sahuruna Bayram Şenocak katıldı
Önceki Beykoz'da son halk sahuruna Bayram Şenocak katıldı
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum