Abdullah Gül’den polislere moral ziyareti

  • 0
  • 9531
Abdullah Gül’den polislere moral ziyareti
Abdullah Gül’den polislere moral ziyareti
Abdullah Gül’den polislere moral ziyareti

İkametgahıyla Beykoz'a ayrı bir anlam 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çengelköy Polis Karakolunu ziyaret etti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün saat 15.00 sıralarında Beykoz Hıdiv Kasrı’ndaki evinden çıkarak Çengelköy Sabancı Polis Karakolunu ziyaret etti.

Burada polisler tarafından kapıda karşılanan Gül’e ziyareti sırasında Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve eski AK Parti milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı olan Hüseyin belsi eşlik etti.

Gül, 15 Temmuz darbe girişiminde çok zor bir gece geçiren ve çok sayıda şehit veren bölgelerden biri olan Çengelköy’de, şehitleri ve şehit yakınlarının durumlarını sorarak bilgi aldı.

Bu sırada Çengelköy’de ilk yaralanan kişilerden bir tanesi olan Ender Demirtaş da karakola gelerek 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir süre sohbet etti. Ziyaret sonrasında polislerle toplu hatıra fotoğrafı çektiren Gül, basın mensuplarına açıklamada bulundu."KARA BİR LEKE"

Çengelköy Karakolu’na geçmiş olsun dileklerinde bulunmak için geldiğini söyleyen Gül, “Biliyorsunuz o gece en şiddetli olaylar bu mevkide oldu. Çengelköy’de 17 tane şehit var. Bende Beykoz’da oturduğum için bugün bu karakolu ziyaret ederek, vatandaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ demek istedim” şekliden konuştu.

Gül, “Arkadaşlardan da dinledim gerçekten hiç inanamayacağımız olaylar yaşandı. Yani asker ve polisin, halkın karşı karşıya gelmesi tarihimize bir kara leke olarak girdi. Ama buradaki polis teşkilatı büyük bir fedakarlıkla devlete bağlılığını, halka bağlılığını göstermiş oldu. Aralarında yaralılar var. Hepsine geçmiş olsun demek istedim. O vesileyle bir uğramış oldum. Zaten komşuda sayılırız buraya” dedi.

Kendisini görmek için karakol önüne gelen vatandaşların ricasını kırmayan Gül, vatandaşlarla fotoğraf çekindi. Çevrede ki vatandaşlar Gül’e yoğun ilgi gösterdi.

Haber Merkezi

Beykoz’da işçilere yüzde 5 zam yapıldı
Önceki Beykoz’da işçilere yüzde 5 zam yapıldı
Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Sonraki Beykoz'da 23 Nisan Çubuklu Silolarında kutlanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz